• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Siatkarze Trefla Gdańsk zostali wicemistrzami Polski młodzików

dak.
28 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Trefl Gdańsk

Młodziki Trefla Gdańsk cieszący się z wicemistrzostwa Polski U-15. Młodzi siatkarze w nagrodę otrzymali 3 tys. zł. Młodziki Trefla Gdańsk cieszący się z wicemistrzostwa Polski U-15. Młodzi siatkarze w nagrodę otrzymali 3 tys. zł.

Trefl Gdańsk został wicemistrzem Polski U-15. W Grudziądzu siatkarze przegrali w finale z Jastrzębskim Węglem 1:2 (18:25, 25:18, 13:15). Dwóch gdańskich młodzików zostało nagrodzonych indywidualnie. Ryszard Sałata był najlepszym blokującym, a Marcel Kapuściński - rozgrywającym. - Mamy równy skład, więc cały zespół zasługuje na nagrody. Chłopaki mają duży potencjał i w przyszłości mogą być ważnymi zawodnikami - ocenia trener Paweł Deguć.

Trefl Gdańsk U-15:
Siatkarze: Aleksander Juszczyk (kapitan), Kamil Dobosz, Michał Grzyb, Filip Heinrich, Marcel Kapuściński, Michał Litorowicz, Jakub Mendalka, Igor Nurkiewicz, Szymon Patecki, Jakub Potempa, Bartłomiej Potrykus, Patryk Rodek, Aleksander Rybak, Ryszard Sałata.
Sztab szkoleniowy: Paweł Deguć (I trener), Edward Pawlun (II trener)


Mistrzostwa Polski młodzików odbyły się w Grudziądzu. W zawodach rywalizowało osiem najlepszych siatkarskich zespołów w tej kategorii wiekowej. Jedną z nich był Trefl Gdańsk, który trafił do grupy A razem z AKS V LO Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa oraz Akademią Talenów Jastrzębski Węgiel.

Kategoria U-15 jest pierwszą, w której rywalizacja toczy się w sześcioosobowych składach, ale do dwóch wygranych setów. To pozwoliło siatkarzom rozgrywać nawet po dwa mecze dziennie.

Żółto-czarni rozpoczęli turniej finałowy od efektownego zwycięstwa nad zespołem z Rzeszowa - do 17 i 16. Od początku narzucili swój styl gry, a od przeciwnika byli lepsi w każdym elemencie, notując m.in. 9 punktów zagrywką oraz 7 - blokiem. W drugim pojedynku mistrzowie Pomorza stanęli naprzeciw warszawiaków. Gdańszczanie zachowali chłodniejsze głowy, co pozwoliło im cieszyć się z wygranej 28:26. W drugim secie zbudowali sobie bezpieczną przewagę, która ostatecznie wyniosła 11 oczek.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1. Relacja live, galeria foto, video, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowiW ostatnim grupowym meczu żółto-czarni mierzyli się z drużyną z Jastrzębia, która musiała wygrać, aby pozostać w grze o medale. Pierwsza partia została przegrana do 19, ale gdańszczanie powalczyli o tie-break. W nim po zaciętej końcówce lepsi okazali się Ślązacy, którzy tym samym zapewnili sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie A. W najlepszej czwórce turnieju zameldowali się również gdańszczanie, którzy mieli korzystniejszy bilans zarówno setów, jak i małych punktów niż drużyna ze stolicy.

W półfinale młodzikom z Pomorza przyszło zmierzyć się z gospodarzami. Mecz lepiej zaczęli żółto-czarni, którzy od początku konsekwentnie budowali swoją przewagę. Po kilkunastu minutach to oni byli bliżej wywalczenia miejsca w finale, wygrywając 25:18. TS KOSET poprawił grę i wyrównał stan spotkania. W decydującej partii Trefl wrócił do swojej dobrej gry i nawet chwilowa minimalna strata do Grudziądza nie wybiła ich z rytmu. Utrzymali koncentrację do końca i mogli cieszyć się z awansu.

Siatkarze z nagrodami indywidualnymi. Wśród nich Ryszard Sałata jako najlepszy blokujący (z lewej) i Marcel Kapuściński jako najlepszy rozgrywający (trzeci od lewej). Siatkarze z nagrodami indywidualnymi. Wśród nich Ryszard Sałata jako najlepszy blokujący (z lewej) i Marcel Kapuściński jako najlepszy rozgrywający (trzeci od lewej).
W finale mistrzostw podopieczni Pawła Degucia ponownie stanęli naprzeciw swoich grupowych pogromców - Jastrzębskiego Węgla. Pierwszy set padł łupem jastrzębian. W drugim ekipa z Gdańska odrodziła się. Z każdą kolejną udaną akcją zyskali bezpieczną przewagę, którą dowieźli do końca, pozostając w walce o złoto. W trzeciej partii Treflowi udało się wyjść na małe prowadzenie, które stopniowo Ślązacy zniwelowali (12:12), by chwilę później mocnymi zagrywkami zapewnić sobie piłki meczowe na wagę mistrzostwa. Pierwszą żółto-czarni obronili, drugiej już niestety nie i do domu wrócili jako wicemistrzowie kraju.

Trefl Gdańsk na 3. miejscu w mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce- Z jednej strony cieszymy się, bo wicemistrzostwo Polski to duże osiągnięcie, tym bardziej że poziom turnieju był bardzo wysoki. Chłopcy z rocznika 2005 i 2006 grają już dobrą siatkówkę, a w finale mógł wygrać każdy. Mimo wszystko jest radość, ale niedosyt pozostaje. W poniedziałek dotarło już do nas, że przebyliśmy kawał drogi w tym ciężkim sezonie - mówi nam trener młodzików Trefla Paweł Deguć.
Podczas dekoracji tradycyjnie wyróżniono także najlepszych graczy turnieju, a wśród nich znalazły się dwaj gdańscy siatkarze. Ryszard Sałata otrzymał nagrodę dla najlepszego blokującego, a Marcel Kapuściński został uznany najlepszym rozgrywającym.

- Nie tylko ci chłopacy, ale cała "14" ma duży potencjał i w przyszłości mogą być ważnymi zawodnikami. Już teraz dużo potrafią i są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie. Na tych zawodach nagrody otrzymali Rysiu i Marcel, ale tak naprawdę mamy równy skład, więc cały zespół zasługuje na nagrody - ocenia Deguć.
Wyniki siatkarzy Trefla Gdańsk na MP U-15 w Grudziądzu:

grupa A:
Trefl Gdańsk - AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:17, 25:16), MVP: Marcel Kapuściński
TREFL: Kapuściński 2, Rybak 8, Sałata 9, Patecki 5, Potrykus 6, Litorowicz (libero) oraz Dobosz 1, Grzyb, Potempa, Mendalka, Heinrich (libero)

Trefl Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (28:26, 25:14), MVP: Ryszard Sałata
TREFL: Kapuściński 1, Rybak 4, Sałata 10, Patecki 9, Potrykus 12, Litorowicz (libero) oraz Dobosz, Mendalka, Heinrich (libero)

AT Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23), MVP: Mikołaj Stąporek
TREFL: Dobosz 2, Rybak 4, Sałata 7, Patecki 12, Potrykus 6, Juszczyk 6, Litorowicz (libero) oraz Kapuściński, Rodek, Heinrich (libero)

półfinał
Trefl Gdańsk - TS Koset Grudziądz 2:1 (25:18, 19:25, 15:10), MVP: Bartłomiej Potrykus
TREFL: Kapuściński 3, Rybak 10, Sałata 10, Patecki 11, Potrykus 6, Juszczyk 1, Litorowicz (libero) oraz Dobosz

finał
AT Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:1 (25:18, 18:25, 15:13), MVP: Mikołaj Stąporek
TREFL: Kapuściński 1, Rybak 3, Juszyk 3, Patecki 15, Potrykus 16, Sałata 7, Litorowicz (libero) oraz Rodek, Grzyb, Potempa, Dobosz
dak.

Kluby sportowe

Opinie (16)

 • Wielki sukces!!! :)

  Wielki sukces poparty ciężką pracą która doprowadziła ten zgrany team na pudło MP. Niewiele zabrakło do zdobycia szczytu ale jeszcze wiele sukcesów przed nimi. Fakt, że po meczu były łzy i niedosyt ale jestem przekonany, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Warto poświęcać czas i organizować swoje życie pod rozwój dzieci poprzez sport, które później odpłacają takim sukcesem :) Brawo WY!!! Trefl Gdańsk!!!

  • 27 3

 • Brawo!!!!

  Wielki sukces. Brawa również dla trenera- dużo pracy ale efekt super. brawo Trefl Gdańsk!!!!!!!

  • 18 0

 • Gratulacje

  Jestem przeogromnej szczęśliwa , ze zawodnicy doszli aż tak daleko ....
  Wiem ile to potrzeba pracy , wyrzeczeń i wysiłku . Trener Paweł dzięki ogromnemu zaangażowaniu doprowadził chłopaków do ogromu szczęścia i satysfakcji
  Rodzic

  • 22 0

 • BRAWO to mało powiedziane!!! (7)

  Jak na okoliczności-wynik rewelacyjny. Nie chcę narzekać i bawić się w spiskowe teorię ale podam kilka faktów:1-losowanie grup.Jak to wyglądało i ile miało wspólnego ze sprawiedliwym losowaniem można sobie zobaczyć na You Tobe.Efekt:mimo awansu z 1 miejsca w Grupie, Trefl trafia do "Grupy śmierci", zaś Gospodarza do..........(i tu zapanuje wymowne milczenie, by nikogo nie obrazić-mam wrażenie że chyba sukcesy młodzieżowych drużyn Trefla zaczęły komuś przeszkadzać) 2-sędziowanie:3 mecze Trefla ten sam sędzia z Bydgoszczy (i niestety Finał też). Od początku pozbawiał chłopaków dobrych paru pkt. i to w sytuacjach gdzie wszyscy-włącznie z Kibicami drużyn przeciwnych-widzieli piłkę dobre pół metra w boisku, a Pan sędzia że aut!!! (skoro II Trener E.Pawlun dostał nawet żółtą kartkę,to wyobraźcie sobie co się musiało dziać) 3-zasady:miało być po 40 Kibiców z każdej z drużyn,a jak było to wystarczy zobaczyć sobie sobotni na YouTobe mecz półfinałowy z Gospodarzami (niemalże pełna hala-huk-hałas itp). Mimo to chłopaki się nie poddali i walczyli dosłownie jak Lwy. Finał różnica jedynie 2 pkt.Trudno tu nawet mówić o przegranej,bo tak na prawdę Jastrzębski miał trochę więcej szczęścia (np.zagrywka po taśmie- piłka tańczy i spada po naszej stronie). Na pewno nic nie byli gorsi-po prostu pech i tyle. Ich łzy i wściekłość na koniec,smutek nawet MVP itp. pokazuje że mogą nam jeszcze przynieść sporo radości.W/g mnie i tak mega sukces w tych warunkach. Fajnie że w końcu po tylu latach doceniono Marcela (już dawno jakieś MVP mu się należało).Rysiek zagrał mega Turniej. Żal że nie wygraliśmy bo na najważniejszą nagrodę (MVP całego Turnieju) zdecydowanie zasłużył Bartek Potrykus-tego jak grał i co wyprawiał nie da się opisać (klasa sama w sobie).Trzeba też koniecznie oddać honor Trenerowi P.Deguć. Przygotował chłopaków na medal i co ważne stworzył z nich super paczkę.Wielkie Gratulacje bo po prostu na to zasłużyli.Mam nadzieję że w Kadecie zrewanżują się Jastrzębskiemu i nie tylko.

  • 13 9

  • Bohaterowie (1)

   Te łapki w dół to chyba zazdrośni ludzie dają! Wszystkich duma rozpiera z udziału młodych Lwów , a co niektórzy z zazdrości pękają ! Wstyd , wstyd

   • 6 3

   • Dzięki za relacje

    W Polsce bezimienni hejterzy lub bohaterowie ukryci pod Nickiem to Standart! Najważniejsze ze są na pudle. Wielu by się chętnie zamieniło wiec nie ma co narzekać. Brawo Trefl!!!

    • 4 0

  • Wielkie gratulacje dla młodych siatkarzy i trenerów! (4)

   Tylko po co pisać takie bzdury i zaklinać rzeczywistość oraz snuć teorie spiskowe, że losowanie, że sędziowie....
   Oglądałam finał i wynik do końca był otwarty. Trefl prowadził w 3cim secie chyba dwoma punktami i przez własne błędy pozwolił odrobić rywalom punkty i w końcówce stracić szanse na mistrzostwo. Bądźmy poważni i obiektywni. To ogromny sukces tej młodzieży dlatego nie psujmy ich siatkarskiego charakteru i rozwoju, snując teorie spiskowe, że to mistrzostwo im się po prostu należało.

   • 5 4

   • (1)

    To proszę obejrzeć jeszcze raz 3 set i spojrzeć na ostatni aut ! Prawda sama się obroni

    • 3 3

    • Nie tylko na ostatni. Nagrywaliśmy i odtwarzaliśmy sporne na bieżąco. Odgwizdany aut to piłka w końcowej linii. Rozumiem ze piłka leci szybko i można się pomylić.Tylko dlaczego kilkakrotnie na niekorzysc tego samego zespołu? To trochę boli ale jedno co mi się podobało to chłopcy z drużyny Trefla nic nie wymuszali na sędziach, nawet ewidentne pomyłki przyjmowali ze wzgledną pokorą. Kultura.

     • 3 1

   • Ad vocem

    Skoro oglądałam Finał tj. jeden mecz Trefla sędziowany przez tego Pana sędziego, a nie oglądałam pozostałych meczy przez niego sędziowanych, to jak mogę pisać i oceniać wpis autora?!!
    Poza tym czytamy ze zrozumieniem?? ( wprost napisał że nie chce narzekać i snuć teorii spiskowych!!)

    • 3 2

   • Należało się!!

    Tak się składa iż oglądałem wszystkie mecze i faktycznie Pan sędzia wyraźnie coś do Trefla miał (a jak nie miał to albo słaby z niego sędzia albo może miał złe dni-tylko że z zewnątrz wyglądało to właśnie tak jak autor napisał) Przy ostatecznej różnicy zaledwie 2pkt przypadkowe odebranie (chcący czy niechcący) drużynie 3-4 pkt po drodze faktycznie decydowało kto zdobędzie Mistrza! Nieważne dla mnie chłopaki i tak są wielcy!!! Brawo Trefl!!

    • 4 2

 • Gratulacje!!!!

  Brawo dla Drużyny i Trenera, Miasta no i Klubu. Piękny sukces. Jest szansa ze młodzi pociągną i siatkówka w Gdańsku nie umrze Oby-bo jak widać potencjał jest , a i Trenerzy też potrafią!!

  • 14 0

 • Brawo chłopaki i trenerzy!!!

  • 8 0

 • Dziękuję! (1)

  Chcę podziękować wszystkim Trenerom którzy przyczynili się do tego sukcesu-i tym z Minisiatkówki i tym późniejszym ( w przypadku Marcela-D.Pawlun. O.Janiszewskiemu, A.Miotk. E.Pawlun). Szczególnie zaś Trenerowi P.Deguć (zaczęło się w 2016 na Kinderze w Częstochowie) Ostatni rok był niesamowity-stworzył Pan na koniec niebywałą grupę. Rzadko widzi się tak zgraną paczkę-oni na prawdę byli jedną wielką Drużyną. Każdy wie że stanie w kwadracie wkurza i nikt tego nie lubi, ale patrzenie jak chłopaki z kwadratu robią pompki po udanych "Monsterblokach" kolegów z boiska lub skaczą, klaszczą i śpiewają z Kibicami-coś pięknego.Tak samo jak słuchanie waszego śpiewu w szatni po ciężko wydartym zwycięstwie w Półfinale z Gospodarzami!! (tak tak-słyszeliśmy). Patrzenie jak się wspieraliście na boisku mimo tylu różnic-począwszy od wieku, a na ambicjach kończąc-było czym fascynującym. I na koniec ten niesamowity obraz obejmującego was Trenera tak samo smutnego jak Wy po ostatniej piłce w Finale (tak tak Trenerze-to też widzieliśmy). Cieszcie się bo nawet w Sporcie takie rzeczy często się nie zdarzają.Mam nadzieję,że dalej będziecie kumplami bez względu na to gdzie teraz traficie (Kubo M.pamiętamy). Kuba P. Patryk R, Igor N.-teraz wasza kolej w Młodziku. Nie zapomnijcie czego byliście częścią i stwórzcie taki sam klimat-teraz już w swojej Drużynie. Nie jest to łatwe ale próbujcie, bo tak na prawdę to własnie w tym wszystkim jest najważniejsze i najpiękniejsze. Liczę na was.

  • 18 0

  • Przyłączam się do gratulacji. Tak masz rację teraz młodsi mają okazję jeszcze raz powalczyć jako młodzicy w MP. Też maja dobrego trenera Oskara oraz część zajęć z trenerami Arielem i Pawłem więc powinno być dobrze. Cieszy mnie że mogli trenować i rywalizować ze starszymi i lepszymi kolegami. Najważniejsze żeby grali, grali, grali w dobrej atmosferze bo z obserwacji to tylko ornitolodzy są zadowoleni :) Pozdrawiam i miło wspominam ten niesamowity weekend.

   • 3 0

 • Gratulacje dla zawodników i trenerów

  Wielki sukces osiągnięty w najtrudniejszym sezonie w historii siatkówki. Poprzeczka na następne kategorie wysoko postawiona, a dla młodszych dobry przykład i zachęta do wysiłku na treningach.

  • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Trefla

Aluron CMC Warta Zawiercie
38% TREFL Gdańsk
62% Aluron CMC Warta Zawiercie

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Miś Beżuś 24 49 79.2%
2 Piotr Fritza 24 49 70.8%
3 Wojteks 23 24 46 70.8%
4 Filippo Xyz 24 45 75%
5 Radosław Dymkowski 24 45 75%

Tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel 23 20 3 62:18 60
2 Aluron CMC Warta Zawiercie 23 19 4 62:22 57
3 Projekt Warszawa 22 18 4 57:19 53
4 Asseco Resovia Rzeszów 23 16 7 55:35 44
5 Trefl Gdańsk 23 13 10 49:36 42
6 Bogdanka LUK Lublin 23 14 9 52:41 41
7 Indykpol AZS Olsztyn 23 10 13 45:44 35
8 PGE GiEK Skra Bełchatów 22 12 10 42:43 32
9 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 22 11 11 40:40 32
10 PSG Stal Nysa 23 10 13 43:48 32
11 Barkom Każany Lwów 22 9 13 35:49 25
12 Exact Systems Hemarpol Częstochowa 22 6 16 29:54 21
13 GKS Katowice 23 7 16 31:55 20
14 Ślepsk Malow Suwałki 23 7 16 27:53 20
15 KGHM Cuprum Lubin 22 5 17 27:54 17
16 Enea Czarni Radom 23 4 19 17:62 12

Wyniki 23 kolejki

 • TREFL GDAŃSK - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 22:25, 25:16, 25:18)
 • Bogdanka LUK Lublin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)
 • KGHM Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)
 • Barkom Każany Lwów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 23:25)
 • Asseco Resovia Rzeszów - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 25:27)
 • GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 25:23, 23:25, 25:20, 15:10)
 • Enea Czarni Radom - PSG Stal Nysa 3:1 (25:23, 21:25, 25:16, 30:28)
 • Projekt Warszawa - PGE GiEK Skra Bełchatów (przełożony na 19 marca)

Ostatnie wyniki Trefla

Ślepsk Malow Suwałki
96% TREFL Gdańsk
4% Ślepsk Malow Suwałki
Projekt Warszawa
18 lutego 2024, godz. 14:45
HIT
89% Projekt Warszawa
11% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane