Siódma wygrana z rzędu gdańszczan

Rafał Sumowski
24 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Siedem wygranych z rzędu i drugie miejsce w tabeli I ligi. Po nieudanym starcie rozgrywek szczypiorniści Wybrzeża są na dobre drodze by awansować do ekstraligi. Siedem wygranych z rzędu i drugie miejsce w tabeli I ligi. Po nieudanym starcie rozgrywek szczypiorniści Wybrzeża są na dobre drodze by awansować do ekstraligi.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Polski Cukier Pomezanię Malbork 33:26 (18:12). To siódma z rzędu wygrana podopiecznych Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka, dzięki której odebrali sobotniemu rywalowi pozycję wicelidera I ligi. Ze zwycięstwa cieszyła się również drużyna SMS Gdańsk, która na wyjeździe pokonała GSPR Gorzów 25:19 (14:8).

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Rakowski 10, Rogulski 6, Abram 5, Waszkiewicz 4, Mogielnicki 3, Nilsson 2, Sulej 2, Jasowicz 1 oraz Markuszewski, Kondratiuk.

POLSKI CUKIER POMEZANIA: Sibiga, R.Kądziela - Derdzikowski 10, Babicki 4, Walasek 4, Perwenis 2, Boneczko 2, Lipiński 1, Cieślak 1, Hanis 1, Cielątkowski 1 oraz Jaszczyński.

Spotkanie z niepokonanym dotąd zespołem "Krzyżaków" od serii 3:0 rozpoczęli gospodarze, ale przyjezdni najpierw doprowadzili do remisu, gdy rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Babicki, a następnie wyszli na prowadzenie, które po celnym rzucie byłego gracza Wybrzeża Michała Derdzikowskiego wynosiło 5:3. Zacięta i bardzo ostra gra po obu stronach sprawiła, że ciężko było "odkleić się" od remisu.

Zażarta rywalizacja toczyła się nie tylko na parkiecie, ale i na trybunach pomiędzy kibicami głośno dopingującymi obie drużyny. W 23 minucie prowadzenie 13:12 objęli gdańszczanie, którzy chwilę później zmuszeni byli grać już bez ukaranego czerwoną kartką Dawida Nilssona. Strata ta nie zdekoncentrowała podopiecznych Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka.

Wręcz przeciwnie, wzbudziła w nich dodatkową determinację, co przyniosło im jeszcze pięć bramek z rzędu, podczas gdy goście do przerwy nie byli w stanie trafić do siatki ani razu. Warto podkreślić dobrą postawę bramkarza Wybrzeża, Artura Chmielińskiego.

Po przerwie gdańszczanie utrzymywali swoją przewagę, kontrolując przebieg gry. Atmosfera w hali nadal była jednak gorąca a ostrych starć nie brakowało. W 37 minucie Pomezania straciła Łukasza Cielątkowskiego, który podzielił los Nilssona i został ukarany czerwonym kartonikiem. Na kwadrans przed końcem meczu Wybrzeże miało 8 bramek przewagi (26:18) i choć gościom udało się połowicznie odrobić straty, wygrana gospodarzy pozostała niezagrożona.

- To było świetne spotkanie, bo oba zespoły zagrały bardzo dobrze. Może trochę niepotrzebne były te czerwone kartki, ale gra była rzeczywiście mocno fizyczna. Mieliśmy mały przestój w drugiej połowie, ale udało się utrzymać przewagę. Dużo biegania, dużo walki i myślę, że zadecydowała dyspozycja dnia plus nasze dobre przygotowanie kondycyjne - ocenił trener Wleklak.

Dla gdańszczan była to siódma wygrana z rzędu. Jak zapewnia szkoleniowiec, uczula on swoich podopiecznych, by po takiej serii w ich szeregi nie wkradło się rozprężenie.

- Wciąż mamy w pamięci dwa pierwsze spotkania, które przegraliśmy. Do każdego meczu trzeba podchodzić z pełna mobilizacją. Na pewno jest łatwiej, gdy na trybunach kibice tworzą taką atmosferę jak dziś - zakończył Wleklak.

GSPR Gorzów Wlkp. - SMS Gdańsk 19:25 (8:14)
GSPR: Nowicki, Biedrawa - Wolski 8, Gintowt 5, Baraniak 3, Jankowski 2, Pieksza 1 oraz Jaśkowski, Patalas, Domagała, Wojciechowski, Nieradko, Purol, Nuszkiewicz, Jagła.

SMS: Morawski, Plaszczak - Malczewski 6, Misiejuk 5, Prymlewicz 4, Chełmiński 3, Genda 3, Pacała 2, Bartłomiejczyk 1, Bąk 1 oraz Ciosek, Gębala, Potoczny, Szopa, Pedryc, Krupa.

W Gorzowie Wielkopolskim licealiści z gdańskiego SMS nie mieli wielkich problemów z pokonaniem GSPR, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Choć podopieczni Dariusza Tomaszewskiego przegrywali 0:3, najpierw zdołali doprowadzić do remisu 5:5, a następnie całkowicie przejąć kontrolę nad przebiegiem tego pojedynku.

Jeszcze przed przerwą gdańszczanie prowadzili 14:8, a drugą część spotkania rozpoczęli od serii 6:0. Bezpieczną przewagę zachowali do końca gry i odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie.

Po wygraną sięgnęli także szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia, którzy pokonali Arot Astromal Leszno. Więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj.

Wyniki 10 kolejki

• SMS GDAŃSK - WYBRZEŻE GDAŃSK 20:35 (8:18)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - MKS Poznań 24:27 (11:14)
  • KU AZS UKW Bydgoszcz - MKS Nielba Wągrowiec 18:32 (9:14)
  • MKS Real-Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 28:30 (13:13)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (15:13)
  • WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 (14:8)
  • KS Meble Wójcik Elbląg - AZS UW Warszawa 29:24 (15:11)

Opinie (25) 1 zablokowana

• Panie Jasowicz, głową muru nie przebijesz. Gratulacje!

• 14 0

• Gratulacje!

Dobry mecz!

• 24 0

• mecz bardzo dobry sedziowie próbowali pomagać tym z Malborka ale coś im nie wyszło gratki Wybrzeże

• 18 0

• Od razu lepsza atmosfera jak na trybunach są kibice obu drużyn.

Brawo! Na parkiecie i na trybunach jesteśmy najlepsi!

• 22 3

• (1)

suuuuuuuper

• 9 3

• Gonić lidera i będzie awans, Spójni też życzę awansu.

• 2 0

• Bardzo fajnie, że chłopaki wygrali, ale z tym awansem w podpisie zdjęcia,
    to ostrożnie! Kandydatów do PGNiG SL jest kilku. Oprócz Legionowa
    i nadal Malborka z grupy A I-Iigi, są jeszcze Opole, Wrocław i Wągrowiec
    w grupie B. I śmiem stwierdzić, że w barażach, jeśli "Wybrzeże" tam dotrze - OBY!,
    łatwo nie będzie.
    ps.
    Inny ciekawy mecz obył się w... Kielach, oj z dalekiej podróży wróciło VTK....

• 13 1

• (2)

Wróciła ISKRA, a nie żadne VTK

• 9 0

• (1)

Jak będziesz kiedyś sponsorował klub, czyli pisząc wprost! wykładał swoje $
      na sponsoring, to zapewne inaczej do tego "podejdziesz".
      Ale rozumiem oddanie dla klubu i jego historii.

• 1 3

• To, że nazwa sponsora widnieje w nazwie drużyny to coś normalnego w dzisiejszym sporcie i nikt nie mówi, że to źle. Dlatego też w mediach wszelkiego rodzaju pojawia się pełna nazwa zawierająca nazwę sponsora.
        Ale nie jest to powodem, aby kibice między sobą używali nazwy sponsor skoro można historycznej nazwy drużyny.

• 3 1

• Wybrzeże Gdańsk

legenda trwa!

• 19 2

• Świetny mecz Wybrzeża, coraz więcej ludzi na trybunach, mam nadzieje, że na następne spotkanie coraz więcej ludzi będzie siadało w okolicach młyna i będzie dopingowało Wybrzeże :)