Skoda Auto GP MTB - Bogodziewicz na czele

21 maja 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Kolejne udane zawody ma za sobą Michał Bogdziewicz. Zawodnik KS Lechia Gdańsk zajął siódme miejsce w drugiej imprezie z cyklu Skoda Auto Grand Prix MTB w kolarstwie górskim, rozegranej w Głuchołazach.

W kategorii elite mężczyzn na stracie stanęło 94 zawodników, którzy mieli do pokonania sześć pętli o łącznej długości 31,6 km. Kolarz Lechii przystąpił do zawodów przeziębiony. Po starcie gdańszczanin został przyblokowany przez rywali. Dobra jazda pozwoliła Michałowi ukończyć wyścig na siódmej pozycji. Wśród polskich zawodników kolarz Lechii był drugi. W klasyfikacji generalnej gdańszczanin zajmuje piąte miejsce. Drugą eliminację Skoda Auto Grand Prix MTB wygrał Marcin Karczyński.

W Głuchołazach wystąpiło jeszcze troje reprezentantów Lechii.

W kategorii juniorek młodszych szósta była Katarzyna Laboń. Gorzej poszło juniorom. Mariusz Bielski był 13., a Bartosz Banach 29.

Trzecia runda Skoda Auto Grand Prix MTB rozegrana zostanie 7 czerwca w Czarnkowie.