Skurczone szeregi

23 stycznia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Jeśli czarny scenariusz realizowany będzie nadal, to jeszcze kilka meczów i Jerzy Ciepliński sam będzie musiał wejść na parkiet. Z powodu kontuzji nie grają dwie podstawowe szczypiornistki: Justyna Łabul i Agnieszka Kapała, a w niedzielę z powodu urazu przedwcześnie mecz zakończyła trzecia - Wioleta Serwa. Ponadto Daria Bołtromiuk otrzymała czerwoną kartkę. Nic zatem dziwnego, że przy tak skurczonych szeregach AZS AWFiS Gdańsk przegrał na wyjeździe z SPR ICom Lublin 25:30 (10:15).

AZS AWFiS: Sadowska, Skwirowska - Kudłacz 8, Wilamowska 4, Stachowska 3, Strzałkowska 3, Chudzik 3, Bołtromiuk 2, Tyda 1, Serwa 1.

Rejestr bramkowy otworzyła Serwa. Szkoda, że mecz dla gdańskiej rozgrywającej skończył się już po dziesięciu minutach. Tak nieszczęśliwie upadła na parkiet, że wbiła sobie w nogę... drzazgę! Konieczna była wizyta lekarska na pogotowiu.
-Wpisaliśmy do protokołu oficjalny protest. Zagrożone zostało zdrowie zawodniczek. Dlatego tym bardziej jestem wdzięczny tym, które pozostały w grze, że walczyły do końca o jak najlepszy wynik - podkreślał gdańskim szkoleniowiec.

Praktycznie wraz z zejściem Serwy, skończyła się wyrównana gra. Ostatni remis pojawił się przy wyniku 6:6. W 24. minucie gospodynie prowadziły już 13:7. Akademiczki powtórnie zaatakowały w drugiej połowie. Po dwóch trafieniach Hanny Strzałkowskiej zbliżyły się na 15:18. Jednak na kwadrans przed zakończeniem gry było już wszystko rozstrzygnięte. Lublinianki, w których bramce bardzo dobrze spisywała się agdalena Chemicz, mając najskuteczniejsze zawodniczki w Sabinie Włodek i Dorocie Malczewskiej (po 7 bramek) odskoczyły wówczas na 24:17.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin 24:28 (11:15), Piotrcovia - Vive Kielce 38:34 (17:16), AZS AWF Katowice - Zagłębie Lubin 17:23 (8:12), Sośnica Gliwice - KU AZS Politechnika Koszalin 22:23 (13:11), EB Start Elbląg - Zgoda Ruda Śląska 31:24 (16:13).

Opinie (5)

• 10 cm-owy kawał drewna w nodze. Wiolka do wesela bedziesz jak nowa a dodatkowa kieszen moze sie przydac.Pozdrowienia!

• 0 0

• ludzie żyjecie w tym Gdańsku? Na porażce z SPR-em świat się nie kończy.

• 0 0

• Uraz Serwy na szczęście nie eliminuje jej z gry w dalszych meczach i jutro będzie mogła zagrać przeciw byłym koleżankom z Katowic.

• 0 0

• Że w kluby grają o tych samych godzinach (AZS, Trefl,Gedania,Łączpol) to choć nie rozumiem już się przyzwyczaiłem, ale robić mecz w porze kiedy Polacy grają na mistrzostwach????!!!!!!!!