• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sławomir Peszko zdyskwalifikowany na 3 miesiące. Wasz wywiad z piłkarzem Lechii

Czytelnicy Trojmiasto.pl
25 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Lechia Gdańsk

Sławomir Peszko przez trzy najbliższe miesiące piłkarskie mecze w ekstraklasie będzie mógł oglądać tylko z trybun. Sławomir Peszko przez trzy najbliższe miesiące piłkarskie mecze w ekstraklasie będzie mógł oglądać tylko z trybun.

Sławomir Peszko został zdyskwalifikowany na 3 miesiące oraz musi zapłacić 30 tysięcy złotych grzywny. Taką karę na piłkarza Lechii Gdańsk nałożyła Komisja Ligi za faul na Arvydasie Novikovasie, który skutkował czerwoną kartką w doliczonym czasie meczu z Jagiellonią Białystok. Nie na taki początek sezonu liczył skrzydłowy, tym bardziej po nieudanym mundialu. Dał temu wyraz w wywiadzie, który powstał na podstawie pytań czytelników Trojmiasto.pl, a został przeprowadzony tuż przed inauguracją ekstraklasy.PRZECZYTAJ WYWIAD Z FLAVIO PAIXAO, NOWYM KAPITANEM LECHII I STRZELCEM JEDYNEGO GOLA NA INAUGURACJĘ DLA BIAŁO-ZIELONYCH

Mateusz Trelka: Czy wyjedziesz do USA, do MLS?

Na razie to były tylko zapytania. Jak co roku zdarzają się w moim przypadku tego typu tematy, czasem i oferty. MLS zawsze brałem pod uwagę. Gdyby coś pojawiło się konkretnego, to będziemy dyskutować i z trenerem, i z zarządem. Innych kierunków nie rozważam. Na lidze amerykańskiej zależy mi nie tylko ze względów sportowych. Chciałbym podszkolić język angielski, aby potem mógł go wykorzystać do celów biznesowych. Ponadto mówi się: "żyje się jak w Ameryce". Chciałbym się przekonać jak to jest, bo na razie byłem tam tylko na wakacjach.

czarnecka: Czy wypełni pan swój kontrakt w Lechii?

Kontrakt mam ważny jeszcze przez dwa lata. W Polsce na pewno już nie zagram w innym klubie niż Lechia.

Igor Bieszke: Czujesz się ważny w szatni Lechii? Jaką rolę według w niej odgrywasz?

Tak. Jestem w Radzie Drużyny Lechii. Czasem noszę opaskę. Czuję się oparciem dla nowych zawodników, którzy wchodzą do szatni. Nie chcę, by na mnie patrzyli jak na człowieka, który wrócił z mundialu i się wywyższa, tylko jak na kolegę i człowieka, który może im coś przekazać od siebie. Naprawdę teraz polska liga daje młodym duże perspektywy. Pół roku dobrej gry może tak wypromować, że transfer zagraniczny staje się tylko kwestią czasu. Dlatego będą chciał im pomóc. Ale z drugiej strony chciałbym też, by mieli dla mnie respekt. Jak coś powiem, to by to szanowali.

Darko69: Sławek, co twoim zdaniem jest powodem tego, że Lechia jest tak silna na papierze, a tak słaba na boisku?

Teraz będzie zmiana. Klub poszedł w inną, chyba w lepszą stronę. Odwrócił kartę o 180 stopni. Jak wszedłem do szatni po mistrzostwach świata, to szukałem starych twarzy, a widziałem większość nowych i młodych.

SPRAWDŹ, JAK JERZY JASTRZĘBOWSKI OCENIA OBECNĄ LECHIĘ

Zawodnik

Sławomir Peszko

Sławomir Peszko

ur.
1985
wzrost
173 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


PRZECZYTAJ O SZEŚCIU CECHACH, KTÓRE RÓŻNIĄ OBECNĄ LECHIĘ OD TEJ Z POPRZEDNIEGO SEZONU

Damian: Co powiesz o Egy Maulanie Vikrim?

Ostatnio się rozmijaliśmy. Jednak koledzy z drużyny przekazywali mi, że to całkiem niezły piłkarz, z dobrą lewą nogą. Myślę, że to może być melodia przyszłości dla Lechii. Na pewno marketingowa, ale ja też wierzę, że i na boisku również.

Grzegorz: Czy mogę liczyć na takie samo zaangażowanie i serce dla Lechii, jak już pokazywałeś?

To jest jedna z moich cech charakteru. Nie mam jakiegoś mega wielkiego talentu, czy nie jestem super playmarkerem. To wszystko co zdobyłem, osiągnąłem zaangażowaniem, ciężką pracą i tym kim jestem. Czy to był Lech, Wisła Płock podobnie się zachowywałem. Teraz cały oddaję się dla Lechii, robię wszystko, by w każdym meczu zdobyła po 3 punkty.

maro: Sławek, czy wierzysz, że Lechia będzie kiedyś naprawdę silnym klubem, będzie walczyć o mistrzostwo Polski? Czy nie mamy na to szans, bo w piłce liczy się tylko kasa, prowizje menedżerskie i układy? Proszę, odpowiedz szczerze.

Oczywiście, że za piłką idzie ogromny marketing i biznes. To jest rzecz naturalna. Ale Lechia już była silna. Był ten kluczowy sezon, w którym ostatecznie nic istotnego nie zdobyliśmy. Potem przerodził się on w ten fatalny rok. Mam nadzieję, że ten czas jest już za nami i wrócimy na takie tory, na którym już byliśmy. Przecież mieliśmy na stadionie regularnie po 20 tysięcy kibiców. Potrafiliśmy wygrywać u siebie z Legią, czy z wyjazdów przywoziliśmy punkty. I do tego znów dążymy. Mam nadzieję, że za trenera Stokowca wszystko wróci do ładu i składu.

PRZYPOMNIJ SOBIE WYBRYKI BOISKOWE I POZA BOISKOWE SŁAWOMIRA PESZKO

xxx: Jak to jest być gwiazdą na Wybrzeżu?

Czasami jest miło, gdy idę na spacer, a ludzie podchodzą. Jest tu wielu turystów, którzy bywają nawet zdziwieni i pytają: co ja tu robię. Niektórzy nawet nie wiedzą, że tutaj gram na co dzień. Jak są spotkania marketingowe Lechii to staram się jechać czy do dzieci, czy do przedszkoli, czy szpitali. Zawsze jestem na to otwarty, ale za tym nie idzie przecież status gwiazdy.

Ania1992: Co sądzisz o Kibicach Lechii Gdańsk?

Bardzo wymagający. Chciałbym, aby w tym sezonie licznie wrócili na stadion. Oczywiście dużo będzie zależało od naszych nóg i głów oraz ile zdobędziemy punktów. Ja rozumiem, że tylko wynik ich przyciągnie. Jest rzesza 12-13 tysięcy, która jest na dobre i na złe z drużyną i zawsze przyjdzie. Ale nie chciałbym, że było tak jak niegdyś, że na Legii jest 40 tysięcy, a za dwa tygodnie na kolejnym meczu już połowę mniej. Wiem, że trudno to zmienić, bo nazwy klubów, z którymi gramy też przyciągają bądź nie.

Wojtek Pohl: W jaki sposób zamierzasz mobilizować nowych piłkarzy zespołu do lepszej i skuteczniejszej gry w nowym sezonie? W ubiegłym sezonie gwiazdeczki pokazały, że nasza Lechia była dla nich tylko sowitym i szczodrym płatnikiem Lechia.

Młodych piłkarzy najlepiej powinna mobilizować kwestia, że otrzymali szansę, aby rozwinąć się, pokazać, co daje im możliwość transferu zagranicznego bądź zapracowania na lepszy kontrakt w Lechii. Natomiast nie muszę mobilizować takich piłkarzy jak Borysiuk, który zawsze daje z siebie maksa, czy Flavio Paixao, który dostał opaskę kapitana.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU LECHIA - JAGIELLONIA I WYSTAW NOTY PIŁKARZOM

320344120: Opisz obecną sytuację Lechii?

Drużyna przepracowała 6 tygodni okresu przygotowawczego. Widać, że trener bardzo dużo pozmieniał i w treningach, i w szatni. Jest też zmiana w zachowaniu piłkarzy. Nie jest aż tak luźno, jak było do tej pory. Tylko wszyscy myślą o treningach i graniu.

mieszkaniec: Pytanie w kontekście zatorów płacowych. Dlaczego rada drużyny nie działa w interesie piłkarzy, tylko chroni interesy prezesa klubu? Gdyby nie wynegocjowane porozumienie każdy z was byłby wolnym zawodnikiem, a kontrakt mógłby być rozwiązany z winy klubu.

To jedno z drugim się nie wiąże. Jeśli zrobić tak jak sugeruje pytający, to wtedy cała drużyna by odeszła i kto by grał? Natomiast rzeczywiście względem zaległości określiliśmy formy i terminy spłat. To jest realizowane. Więc to także nie jest teraz naszym głównym problemem.Nieznana: Czy podczas mundialu przydarzyła ci się śmieszna historia?

Do śmiechu akurat nam nie było na tych mistrzostwach. Miny po każdym meczu mieliśmy nietęgie. Nie tak sobie wyobrażaliśmy ten turniej, zarówno ja indywidualnie, jak i cała drużyna.

Radek: Panie Sławku był pan w środku kadry. Czy były jakieś konflikty w drużynie narodowej podczas mundialu w Rosji, skoro grała tak słabo?

Niektórzy odbierają konflikty w drużynie, z tego względu, że ja, Glik, Grosicki, Lewandowski, czyli że starsi zawodnicy trzymają się razem, a młodsi razem. Siłą rzeczy tak się odbywa, skoro jesteśmy w drużynie tyle lat, a nawet nasze żony, czy dzieci się znają. Ale przecież to nie jest konflikt. Po prostu z kimś się lepiej rozmawia, je obiad, czy spędza czas na basenie. Tak jak w każdej innej pracy. Na pewno nie miało wpływu na wyniki.

SPRAWDŹ, DLACZEGO MICHAŁ NALEPA MÓWI, ŻE DOSTAŁ DRUGIE ŻYCIE W LECHII

Arek: Było widać, że na mundialu graliście bez zaangażowania. Dlaczego?

Jak się nakłada reprezentacyjną koszulkę to nie można grać bez zaangażowania. To tylko może tak wyglądało, że gramy wolno. Trochę błędów było popełnionych, nie tak miało być. Przecież nie mieliśmy prowadzić gry, skoro naszą siłą od lat było to, że z niskiego pressingu wychodziliśmy do kontry. Graliśmy piłki do "Grosika" czy "Błaszcza." Przez szybkie boki piłka dochodziła do Lewego, który wykończał akcje. To było naszą siłą, a tego podczas mundialu nam zabrakło. Może także trochę odwagi. Na pewno ta ogromna presja i oczekiwania miały też wpływ na naszą postawę.

Artur: Panie Sławku, to co odstawiliście na mundialu to wstyd, kompromitacja, frajerstwo, mogliście nie wracać do domu... Co pan odpowie na tego typu stwierdzenia?!

Raz to chyba za mocne słowa. Dwa - to co mamy nie wygrywać eliminacji, aby nie jeździć na mistrzowskie turnieje? Po prostu w Rosji trafiliśmy do mega mocnej grupy. Już w pierwszym meczu popsuliśmy swoją sytuację. O wszystkim musiało decydować spotkanie z Kolumbią. A moje zdanie jest takie, że na 10 meczów z tą reprezentacją 8 przegramy, bo są tam lepsi piłkarze, ale i jako drużyna też prezentują się lepiej.

Romek: Jan reagowałeś na opinie, że pojechałeś na mundial po znajomości, że nie powinno cię być w kadrze?

Cała prawa... Przecież "Lewy" mnie powołał, mimo że miałem słabą formę w klubie. Słyszałem te opinie. Ale mogłem podchodzić do nich właśnie tak, z humorem.

gostek: Czy zrezygnowałeś z dalszej gry w kadrze, czy czekasz na powołanie od trenera Brzęczka?

Nie zrezygnowałem... A żartem mogę powiedzieć, że jeśli kadra będzie w takiej formie jak w Rosji, to spokojnie mogę w niej grać jeszcze ze dwa lata.

Czytelnicy Trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie (233) ponad 20 zablokowanych

 • Sam sobie winien (8)

  • 139 16

  • Wybryki chuligańskie Peszki na, i poza boiskiem, są jego "stałym elementem gry" od niepamiętnych czasów. Karać, karać i jeszcze raz karać tego kadrowicza.

   • 29 10

  • (1)

   Co TY człowieku pierd...,-mega mocna grupa..To była najsłabsza grupa o oba zespoły które z niej wyszły zaraz odpadły. Komu chcesz wciskać taki kit.Daliście mega du..jak najgorsza dziw.. Bez honoru ,bez ambicji. Masz jeszcze czelność potrzeć kibicom w oczy? Weź lepiej łopatę i się zakop.

   • 25 1

   • Dokładnie, mocna to była grupa...

    ... gdzie grała Anglia i Belgia.
    Nasza była najsłabsza a w dodatku Kolumbia dała ciała w pierwszym meczu co należało wykorzystać by zająć bez problemu 1 miejsce (wygrać z Senegalem i Japonią a z Kolumbią wystarczyłby remis).
    A tak ostatnie miejsce w najsłabszej grupie, będąc rozstawionym jako faworyt grupy. Kto chce kogo oszukać? Gracie słabo - ok - wybaczam :) Ale nie będę tolerował takiego pie... i robienia z ludzi idiotów. To właśnie przez takie podejście zawodników i działaczy ludzie odwracają się od piłki.

    • 17 0

  • A moglibyśmy po prostu przestać poświęcać piłkarzom tyle uwagi i funduszy?

   Niech sobie spokojnie zgniją, jak powinni już dawno...

   • 7 0

  • mam nadzieję, że już go w życiu nie zobaczę na boisku

   jaki to przykład dla młodych w klubie? - imprezowanie, lewe układy z menedżerami, kadra za "zasługi" kosztem lepszych młodych piłkarzy

   • 9 1

  • świnia pierwszej klasy wywalić z klubu na zbity pysk.

   • 5 1

  • ale kobitkę to Lewandowski ma ładniejszą .......

   • 2 0

  • Za mała kara. Won z nim. Zakaz gry do końca życia. Została by mu gra w kasynie. Ram bylby kołowym

   • 1 0

 • Sławek trzymaj się (4)

  tylko poukładaj sobie w głowie przez te 3 miesiące, bo przesadziłeś
  i sam wiesz że takim zachowaniem osłabiasz drużynę
  powodzenia i trenuj

  • 76 170

  • Hahaha hahahaha hahahaha dowcip na dziś brawo ty

   • 19 9

  • Janusz z Olszynki: w której knajpie będziesz spędzał wolne 3 miesiące bez grania?

   • 7 1

  • Edek z Szadółek: JAkie rajtuzy preferujesz? Jak to jest być z gumową lalą?

   • 2 0

  • Kup 0.7 samo Ci ułoży w głowie

   Mam nadzieję że to czyta Peszko i pomyśli, że Lechia nie dla niego raczej wóda a nie piłka

   • 3 0

 • (2)

  wyrok-kpina. knajlepiej zakazac mu gry w ekstraklasie, niereformowalny typ, wroci i kwestia czasu jest taki sam wygłup!

  • 142 66

  • (1)

   Powinien dostać dożywotni zakaz kopania piłki i tyle w temacie.

   • 10 2

   • Kopania piłki to może nie, ale innych piłkarzy to już tak.

    • 5 0

 • (4)

  No i Peszek :)

  • 80 4

  • Ciekawe jak go klub ukarał, bo oświadczenie ogólne i lakoniczne. (1)

   • 8 1

   • Stanął Mandziara z tym pseudo psychologiem i Stokowcem i powiedzieli: Udzielamy ci nagany!

    • 3 0

  • ale za to jaka atmosfera wokół

   • 1 0

  • aleeeee bryle

   • 1 0

 • Bezmyślnie osłabił drużynę (5)

  • 161 3

  • przecież grac nie potrafi to plus dla Polskiej pilki (1)

   • 16 5

   • leczysz kompleksy

    biedaczku

    • 4 8

  • tak jak Marko wiosną

   • 1 0

  • bezmyślnie ? - raczej z premedytacją

   a w zasadzie, to drużynę miał wtedy w d*pie, widział tylko swoją "wojenkę" z Litwinem,który powiedział mu prawdę "w oczy" (internetowo)

   • 8 1

  • Oslabil?

   Chyba raczej wzmocnił. :)

   • 1 1

 • kara sprawiedliwa (2)

  Kolejny bezmyślny faul i osłabienie drużyny. Moim zdaniem już tutaj nie zagra więcej, bo za 3 miesiące nie będzie jego już w klubie

  • 133 18

  • zarabia 100 tys.m-c w m-c a więc kara 30 tys. to t y g o d n ó w k a !!! (1)

   • 16 4

   • wczoraj mówiliście

    że zarabia 160 tysięcy.

    • 9 2

 • "jak na człowieka, który wrócił z mundialu i się wywyższa Czytaj więcej na: (2)

  po czym ma się wywyższać? :D

  • 82 5

  • No jak to po czym, zagrał i polska wygrała hehehhh

   • 1 0

  • Jak to po czym?

   Wychlał morze ruskiej wódki! Kozak.nikt nie podskoczy

   • 1 0

 • peszkin gratulacje (2)

  będziesz miała czas na polewanie i nikt nie będzie ci przeszkadzał

  • 166 19

  • jesteś Jego kompanem do picia (1)

   czy tylko bredzisz z zawiści

   • 4 9

   • mom go w d*pie bo jest imbecylem

    • 5 2

 • (3)

  i bardzo dobrze nalezalo mu sie nie zagra w derbach :D:D:D

  • 78 20

  • akurat na derby wróci :) (1)

   • 16 12

   • wystarczy, że go ktoś na instagramie podpuści, a że ciśnienia nie trzyma, to znowu coś odwali... a przed derbami okazji będzie sporo do zagotowania Peszkina, choćby po kopaniu gumowej lali

    • 7 0

  • nie będzie już go w łechi

   • 18 12

 • lechia to wy

  czuje sie czescia zespolu, kocham lechie, kocham kibicow...bede gral jak najlepiej, mierzymy w pierwsza 8, lechia pany !!! a h** kopne typa, i ciach 3 miesiace na ławce....lechia pany ;) fajna druzyna...warto chodzic na mecze, wszyscy na lechie !!!!!

  • 40 21

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

16 grudnia 2023, godz. 20:00
30% Motor Lublin
36% REMIS
34% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 19 38 63.2%
2 Mirosław P. 19 34 57.9%
3 Tomek Marcinkowski 19 34 57.9%
4 Grzegorz Szlachcikowski 19 33 57.9%
5 Rafał Kowalczyk 19 33 57.9%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 17 10 3 4 27:18 33
2 Lechia Gdańsk 18 9 5 4 26:16 32
3 Odra Opole 18 9 4 5 22:16 31
4 GKS Tychy 17 10 1 6 23:20 31
5 Motor Lublin 17 9 2 6 25:22 29
6 Wisła Kraków 18 7 7 4 36:21 28
7 Miedź Legnica 17 7 6 4 26:17 27
8 Wisła Płock 17 7 5 5 23:22 26
9 Górnik Łęczna 17 6 8 3 18:18 26
10 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 6 5 6 29:23 23
11 Stal Rzeszów 18 6 5 7 26:27 23
12 Znicz Pruszków 18 7 2 9 15:21 23
13 GKS Katowice 17 5 6 6 22:21 21
14 Polonia Warszawa 18 5 4 9 23:26 19
15 Chrobry Głogów 17 5 3 9 16:27 18
16 Resovia 17 4 2 11 16:32 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 17 2 7 8 12:25 13
18 Zagłębie Sosnowiec 17 2 5 10 13:26 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 18 kolejki

 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 18)
 • LECHIA GDAŃSK - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
 • GKS Tychy - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
 • Zagłębie Sosnowiec - Motor Lublin 0:4 (0:1)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
 • Resovia - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)
 • Wisła Kraków - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)
 • Odra Opole - Stal Rzeszów 1:1 (0:0)
 • GKS Katowice - Miedź Legnica (odwołany z powodu złego stanu boiska)

Ostatnie wyniki Lechii

Chrobry Głogów
89% LECHIA Gdańsk
4% REMIS
7% Chrobry Głogów
68% LECHIA Gdańsk
22% REMIS
10% Miedź Legnica

Relacje LIVE

Najczęściej czytane