Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 57:78. Słodki rewanż koszykarek

sez
2 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarki VBW Arki Gdynia zakończą rundę zasadniczą na 3. miejscu. Koszykarki VBW Arki Gdynia zakończą rundę zasadniczą na 3. miejscu.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe zespół Ślęza Wrocław 78:57 (27:9, 19:16, 13:14, 18:19) w zaległym meczu 17. kolejki Energa Basket Lidze Kobiet. Tym zwycięstwem koszykarki zapewniły sobie 3. numer rozstawienia do play-off. W sobotę, 5 marca o godzinie 19 podopieczne Jeleny Skerović zakończą sezon zasadniczy starciem z liderem - BC Polkowice. Mecz wyjątkowo odbędzie się w hali szkolnej XVII LO w Wiczlinie. Dla kibiców wstęp wolny.

Koszykarki GTK Gdynia zdegradowane. Wystaw oceny zawodniczkom i trenerce za ostatni mecz w Energa Basket Lidze Kobiet

Ślęza: Bright 19 (1x3, 7 zb.), Jakubiuk 12 (6 zb.), Drop 8, Jasnowska 5 (1x3), Kuczyńska 2 (5 as.) oraz Stefańczyk 9 (2x3, 6 zb.), Szajtauer 2

VBW ARKA: Gustafson 20 (9 zb.), Bertsch 13 (1x3, 6 zb.), Szymkiewicz 10 (2x3), Pavlopoulou 9 (1x3, 6 as.), Kastanek 3 (1x3) oraz Kunek 10 (1x3), Begić 4, Dobrowolska 4, Bazan 3 (1x3), Rudzka 2, Borkowska 0, Podgórna 0 (5 as.)

Sprawdź, o co grają trójmiejskie drużyny

VBW Arka Gdynia pojechała do Wrocławia, by przypieczętować 3. miejsce po rundzie zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet. W pierwszej rundzie play-off zagra z 6. zespołem. Kto nim będzie, wyłoni ostatnia kolejka, która rozgrywana będzie od 4 do 6 marca.

We Wrocławiu gdynianki zagrały koncertowo i zrewanżowały się rywalkom za porażkę u siebie 71:73. Od pierwszych minut dominacja żółto-niebieskich nie podlegała dyskusji. Na nieco ponad 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty gdynianki prowadziły... 20:2. Prawdziwy nokaut. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Jeleny Skerović 27:9.

Kolejne 10 minut nie było już tak łatwe, jeśli spojrzymy na grę VBW Arki. Mistrzynie Polski obniżyły loty - zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Lepiej spisywały się też zawodniczki Ślęzy. Kwarta była wyrównana, jednak taki przebieg meczu był na rękę gdyniankom. Przybliżało to ich do wygranej. Pierwszą część spotkania żółto-niebieskie wygrały 46:25. Taki wynik zwiastował mniejsze emocje po zmianie stron, gdyż mało kto się spodziewał, że koszykarki z Gdyni roztrwonią tak ogromną zaliczkę.

Enea AZS Politechnika Poznań - VBW Arka Gdynia 58:86 - zobacz, jak przebiegał mecz

Trenerka nie trzymała się żelaznej piątki, tylko z dużą chęcią zerkała w stronę ławki rezerwowych. Zagrało łącznie 12 zawodniczek. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobyła Megan Gustafson - 20 (9/12 z gry). Najczęściej przy skutecznych rzutach koleżanek asystowała Pinelopi Pavlopoulou (6), a pod kosztem rządziła Gustafson. Rzadko myliła się przy próbach za dwa, a także zanotowała aż 10 zbiórek.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz

VBW Arka jest już pewna trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej. Na zakończenie sezonu zasadniczego żółto-niebieskie podejmą BC Polkowice. Mecz odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 19, wyjątkowo w hali szkolnej XVII LO w Wiczlinie.

Będzie to przedsmak walki o medale, choć wynik dla żadnej drużyny nie będzie miał znaczenia. BC Polkowice już zapewniły sobie 1. miejsce do play-off. Co prawda mogą zrównać się z tą drużyną Pszczółki z Lublina, ale polkowiczanki mają lepszy bilans bezpośrednich meczów (79:68, 72:75), a on przeważa w takiej sytuacji.

11 Gtk Gdynia 20 2 18 1172:1536 22
w sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 8 najlepszych drużyn. Zespoły z miejsc 9-11 kończą rozgrywki. Najsłabszy jest degradowany do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-03-06

Wyniki 22 kolejki

• VBW ARKA Gdynia - BC Polkowice 78:81 (23:13, 17:21, 16:18, 16:20, d. 6:9)
  • Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55:61 (16:21, 14:15, 11:7, 14:18)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław 88:63 (24:25, 22:10, 22:16, 20:12)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 53:58 (19:16, 14:9, 16:15, 4:18)
  • Polonia Warszawa - Enea AZS Politechnika Poznań 86:66 (19:14, 17:25, 28:9, 22:18)
  • pauza: GTK Gdynia