Sopocianki bliżej Plus Ligi, gdańszczanie finałów play-off

Krzysztof Klinkosz
19 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Trefla Sopot pewnie pokonały na własnym parkiecie EC Wybrzeże TPS Rumia w pierwszym meczu o awans do PlusLigiligi 3:1 (25:17, 25:22, 23:25, 25:15). Natomiast męska drużyna Trefla zafundowała swoim fanom horror w pierwszym meczu półfinałów play-off. Gdańszczanie wygrali dopiero po tie-breaku (25:20, 24:26, 22:25, 25:18, 15:10). We wtorek odbędą się pojedynki numer dwa. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Niepoprawni optymiści łudzili się, że uda się obejrzeć oba spotkania, choć ich rozpoczęcia wyznaczano co godzinę. Tymczasem w Gdańsku grano aż pięć setów, co zniweczyło szybkie przemieszczenie się do Sopotu. Większee szanse na to będą we wtorek. Pojedynek w hali przy ul. Kołobrzeskiej rozpocznie się o 17.00, a w Hali 100-lecia siatkarki grać będą ponownie od 19.00. Wyniki obu spotkań można obstawiać w naszym typerze.

Trefl Gdańsk - Avia Świdnik 3:2 (25:20, 24:26, 22:25, 25:18, 15:10)

TREFL: Gorzkiewicz, Gomez, Zumbera, Świrydowicz, Żuk, Wilk, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Skórski, Węgrzyn

AVIA: Guz, Michalski, Jarosz, Pawłowski, Makowski, Malicki, Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Kurek, Jaskulski.

Gdańszczanie prowadzili od początkowej fazy pierwszego seta, było m.in. 5:2, 11:5 a nawet 20:12. Trefl dobrze prezentował się w zagrywce, w przyjęciu był niemal bezbłędny. Goście jedynie w końcówce tej partii nadrobili nieco dystans.

Niestety, w drugim secie gdańszczanie nie zagrali już tak dobrze. Siatkarze ze Świdnika prowadzili niemal cały czas. Trefl doszedł rywali przy stanie 16:16, później nawet na chwilę objął prowadzenie 23:21, ale kolejne błędy w końcówce dały zwycięstwo Avii po walce na przewagi.

Nieznaczną przewagą świdniczan zakończył się również set trzeci i gospodarze zaczęli tracić grunt pod nogami. Na szczęście przebudzili się w czwartej odsłonie, niemal przez cały czas prowadzili w niej różnicą 2-3 punktów, a w końcówce jeszcze bardziej podkręcili tempo.

O losach pojedynku decydował zatem tie-break. W tej próbie nerwów, być może dlatego, że w tym sezonie dość często zdarzało się grać gdańszczanom pięć setów, Trefl ani na moment nie oddał rywalom przewagi.

Trefl Sopot - TPS Rumia 3:1 (25:17, 25:22, 23:25, 25:15)

TREFL: Gorszyniecka, Sołodkowicz, Rzenno, Naczk, Kruk, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Reimus, Toborek, Nuszel

TPS: Theis, Skorupa, Kasprzak, Hohn, Brodacka, Lubera, Jagodzińska (libero) oraz Szyjkowska

Siatkarki Trefla rozpoczęły mecz z niesamowitym impetem, jakby o awansie nie decydowała seria spotkań tylko właśnie jeden. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 7:1 i 13:4 a trener Jerzy Skrobecki już po 9 minutach wykorzystał dwie przerwy na żądanie.

Sopocianki grały dokładnie i skutecznie, kanonadę rozpoczęła, przebijając blok rywalek Monika Naczk. W połowie seta gospodynie zaczęły tracić impet i od stanu 16:10 zrobiło się 17:14. Trefl zdołał się jednak w odpowiednim momencie "przebudzić" i wygrał seta do 17.

Druga partia miała zbliżony przebieg, sopocianki objęły prowadzenie 7:2, 9:3 i 11:5 i tym razem gospodynie "przespały" środkową fazę seta. Niestety w drugiej odsłonie nie zabrakło dramatycznych zdarzeń. Po jednej z akcji na parkiet upadła libero TPS-u Michalina Jagodzińska. Siatkarka zwijała się z bólu na parkiecie, a hala zamarła w dramatycznym oczekiwaniu. Niezbędna okazała się pomoc ekipy ratowników medycznych i zawodniczka z Rumi opuściła halę na noszach.

Po tej nieoczekiwanej przerwie w grze TPS doszedł Trefla na 2 punkty 18:16 i 21:19 ale w końcówce większym opanowaniem wykazały się sopocianki i to one wygrały do 22.

W trzeciej partii zespół z Rumi prowadził od samego początku, w pewnym momencie było już 14:7 i 16:10 dla TPS. Trefl poderwał się do walki i sopocianki ze stanu 18:14 dla TPS doprowadziły do remisu 20:20, w końcówce jednak przytrafiły im się błędy w ataku i w tej partii to zespół gości okazał się lepszy do 23.

Czwarty set, okazał się być niemal kopią pierwszego, sopocianki od początku narzuciły swój styl gry, znów były precyzyjne w atakach i dokładne w przyjęciu zagrywki. Szybko zapewniły sobie bezpieczną przewagę a ostatni punkt zdobyła, podobnie jak pierwszy Naczk.

Opinie (31)

• npciezko ale wazne ze zwyciestwo,tak trzymac

• 14 0

• Slabo... (11)

Bardzo slaby mecz w Sopocie... Rumia na początku przestraszona i zestresowana... Trefl mnostwo bledów wlasnych... p.s. jak można przegrac seta z zespolem ktory przez kontuzje stracil libero??? Panie drugi trener - po co trzymać caly mecz laptopa na kolanach, dostawac statystyki od statystyka stali mielec obecnego na meczu skoro sztab trenerski nie potrafi zmienic taktyki podczas mecz - najslabiej w zespole przyjmuje środkowa bloku... o ile sie na nią zagrywa... echhhh....

• 6 9

• (1)

policz sobie jakie przyjęcie miała Kasprzak przez cały mecz, to będziesz miał odpowiedź

• 3 3

• spróbuj sobie wyobrazic ile punktów bezposrednio można bylo zdobyć z zagrywki na środkowych

• 2 2

• Wychodząc z 7:14 na 23:25 to jest słaby Trefl ?! (3)

Rumia przegra jutro 0:3 i w setach do 25:12, 25:10, 25:11. Niezależnie od tego czy Michalina wróci na boisko (czego jej z całego serca życzę), czy nie. Dwie zawodniczki, czyli Kinga i Kasia nie udźwigną ciężaru gry. Rezerw Rumia nie ma żadnych. Jak to drugie miejsce w rundzie zasadniczej osiągnęły ? Nie wiem, może cud jakiś ? Kibice nie grają, mogą tylko wspomagać swoją drużynę i denerwować przeciwniczki. Ale z zawodowcami takie numerki nie zdają egzaminu :)

• 4 3

• (1)

hmmm, kto to Kasia?? moze cos przeoczylem...

• 3 0

• Sorry :) Ciągle mi się Skorupy mylą :)

Oczywiście Małgosia i Kinga :)

• 1 0

• Jak by grali były by trzy gładkie mecze dla Rumi ;) gdzie Trefl by z 10 pkt nie wyszedł. Jeśli jesteśmy przy kwestiach zwiazanych z dopingiem to od kiedy kibice mogą włazić na parkiet w czasie meczu? Gdzie był w tym momencie ochroniarz? Dodatkowo po zwróceniu uwagi chciał pobić jedną kobiete z Rumi... Jednym słowem żal :P

• 2 6

• Ale znawcy siatkówki :) (4)

Środkowa i rozgrywająca nie jest od przyjmowania zagrywki ! Od przyjęcia jest libero i przyjmujące ! Kto gra na jakiej pozycji wiadomo ze strony klubów. Środkowa blokuje i atakuje. Rozgrywająca rozgrywa, broni i blokuje. Pozostałe zawodniczki są do ataku i obrony. Ewentualnie rozgrywają w zastępstwie za "trafioną" rozgrywającą. Wydaje mi się, że Pawlun jako były siatkarz ma to opanowane w małym palcu, natomiast teoretyk Skrobecki, który grał w siatkówkę tylko rekreacyjnie na plaży w Chałupach (ze względu na nikczemny wzrost) nie ma o tym zielonego pojęcia.

• 2 8

• (1)

Odczep sie od Jurka, zobacz jaka on ma za sobą kariere! Pawlun o pracy z repra sobie może pomarzyć. Zresztą po sezonie i tak czeka Edka kopas w dupas ;)

• 6 5

• Liczą się aktualne wyniki a nie odcinanie kuponów od kariery !

Dawno, dawno temu Pan Trener Skrobecki gdzieś tam, coś tam wygrał. I co z tego ? Żówno ! Dzisiaj zniechęcił kilka dziewczyn do uprawiania siatkówki wyczynowej. Nie mówię o zawodowej, bo TPS to zespół amatorski. Chwała dziewczynom za to, że chciały w tym uczestniczyć. Ale należy im się lepsza liga i lepszy trener.

• 1 1

• heh (1)

Czytaj ze zrozumieniem to co jest napisane,a nie rób wykladow kto co robi na boisku :) p.s. Ty też chyba wysoki nie jesteś :)

• 1 3

• Na libero pewnie bym się nadał w jakiejś II lidze :)

Mam 195 cm bez obcasów :) A wykłady to robi Skrobecki sędziom !