Sosnowiec zdobyty

18 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Hokeiści Stoczniowca Gdańsk wygrywają tylko w parzystych kolejkach ekstraklasy lub - jak kto woli - wyłacznie w niedziele. W czwartej podopieczni Miroslava Dolezalika i Henryka Zabrockiego pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Ten pojedynek zakończył tułaczkę naszego zespołu po obcych lodowiskach. W najbliższy wtorek odbędzie się ligowa premiera w Gdańsku.

Bramki: Marcin Frączek (8) - Wojciech Jankowski (31), Miłosz Labudda (47).

Kary: Zagłębie - 12, Stoczniowiec 30 minut, w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Łukasza Zachariasza.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Leśniak; Benasiewicz, Smeja; Skrzypokowski, Wachowski; Rzeszutko, Pavlaczka, Jankowski; Drzewiecki, Zachariasz, Jurasek; Labudda, Słodczyk, Urbanowicz.

Trudy pielgrzymowania po Polce dały się we znaki gdańszczanom. Na mecz w Sosnowcu udało się zebrac tylko trzy piątki. Z powodu kłopotów zdrowotnych listę nieobecnych powiększyli Roman Skutchan i Sebastian Bukowski.

Zaczęło się źle z dwóch powodów. Sosnowiec publiczność nie darzyła gości względami, a nie oszczędziła nawet sosnowieckiego wychowanka, Zachariasza. Może dlatego w pierwszej tercji Łukasz nie zamienił na gola doskonałej sytuacji, a potem trafił do protokołu sędziowskiego w mniej chlubnych okolicznościach.

Od ósmej minuty gdańszczanie musieli gonić wynik. Ale podobnie jak dokładnie przed tygodniem w Toruniu nie tylko dogonili, ale i przegonili rywali. Wyrównał Jankowski, którego bardzo dobrym podaniem obsłużył Bartłomiej Wróbel.

Zwycięski zaś gol do dzieło duetu młodzieńców. Przy bramce Labuddy asystował Maciej Urbanowicz, który nic sobie nie robił z tego, że po meczu w Nowy Targu jego twarz "zdobią" szwy.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: KH Sanok - Wojas Podhale Nowy Targ 3:3 (2:1, 0:1, 1:1), Dwory Unia Oświęcim - Cracovia Comarch 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), GKS Tychy - TKH Thyssenkrupp Toruń (przełożony na 10.01.2006).

• 0 0

• BYŁEM NA MECZU . ZACHOWANIE SOSNOWIECKICH KIBICOW TO POPIS CHAMSTWA ! SWOJEGO WYCHOWANKA - ZACHARIASZA WITALI OKRZYKAMI..s*******... k***..! WSTYDZIŁEM SIĘ ZA KIBICOW ! TROCHĘ KULTURY MAŁOLATY !

• 0 0

• o której we wtorek??

jest mecz....?:)

• 0 0

• o której we wtorek jest mecz

o której we wtorek jest mecz Stoczniowca? I gdzie można sprawdzać takie informacje, gdyż na stronach GKS Stoczniowca czas się zatrzymał w kwietniu !!! :(((