Lechia na remis w Turcji

2 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Lechia w pierwszym sprawdzian w Turcji zakończyła bez zdobytego gola, mimo że trener biało-zielonych zmieniał ustawienia w ataku, grając z jednym wysokim napastnikiem bądź z trzema niższymi. Lechia w pierwszym sprawdzian w Turcji zakończyła bez zdobytego gola, mimo że trener biało-zielonych zmieniał ustawienia w ataku, grając z jednym wysokim napastnikiem bądź z trzema niższymi.

Lechia bezbramkowo zremisowała z Worskłą Połtawa w pierwszym sparingu rozegranym podczas zgrupowania w tureckim Side. Trener Bogusław Kaczmarek skorzystał w tym spotkaniu z 18 zawodników. W wyjściowym składzie zagrał m.in. najnowszy nabytek biało-zielonych: Mohammed El-Amine Rahoui.

LECHIA: Buchalik (59 Sobczak) - Deleu (73 Oualembo), Bąk, Bieniuk, Brożek (80 Garbacik) - Surma (69 Zyska), Pietrowski - Ricardinho, Buzała (64 Łazaj), Rahoui (46 Wiśniewski) - Rasiak (46 Kacprzycki).

WORSKŁA
I połowa: Nepogodow, Lagos, Tkaczuk, Dallku, Perduta, Markoski, Silyuk, Kuchenko, Gromow, Januzi, Budnik
II połowa: Kazakow, Batsula Kureleh, Czesnakow, Czebotajew, Ryabushko, Lupashko, Rebenok, Kriwosheenko, Chichikow, Kunew.

Pierwsza połowa spotkania podopiecznych Bogusława Kaczmarka z 13 drużyną ukraińskiej ekstraklasy nie przyniosła goli, choć ani jednej ani drugiej stronie nie brakowało ku temu okazji. Po stronie biało-zielonych dwukrotnie na bramkę uderzał Grzegorz Rasiak, ale najpierw jego strzał został zablokowany przez obrońców, a następnie strzał głową wybronił golkiper Ukraińców. Tuż przed przerwą na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Marcin Pietrowski, ale piłka minęła bramkę rywali.

W wyjściowym składzie Lechii na lewym skrzydle pojawił się nowy nabytek, Algierczyk Mohammed El-Amine Rahoui, który po zmianie stron zastąpiony został przez Piotra Wiśniewskiego. Z kolei grający na szpicy Grzegorz Rasiak ustąpił miejsca Łukaszowi Kacprzyckiemu.

Worskła po przerwie zagrała zupełnie zmienionym składem, ale i tym razem obroniła się przed atakami gdańszczan. Lechia, która w drugiej połowie osiągnęła jeszcze większą przewagę, nie potrafiła jej udokumentować. Groźnie uderzali m.in. Ricardinho i Wiśniewski, a ten drugi znalazł się nawet sam na sam z bramkarzem Ukraińców, ale przegrał pojedynek.

Aktywni w ataku byli także Kacprzycki i Kacper Łazaj, jednak młodzi zawodnicy również nie byli w stanie odnaleźć drogi do siatki. Trener Bogusław Kaczmarek jest jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

- Zagraliśmy przyzwoite spotkanie, które potwierdza, że idziemy dobrą drogą i odpowiednio zrealizowaliśmy dotychczasowy cykl przygotowań. To był dla nas pożyteczny sprawdzian. Jestem szczególnie zadowolony z przygotowania motorycznego i dobrej gry w defensywie, bo rywale nie stworzyli w zasadzie żadnej klarownej sytuacji bramkowej. My wypracowaliśmy natomiast kilka sytuacji, po których w normalnych warunkach padłyby przynajmniej dwie bramki. Przy tym słońcu murawa nie sprzyjała precyzji, choć na pewno zabrakło nam nieco zimnej krwi - powiedział nam po meczu trener Kaczmarek.

W sparingu nie mógł zagrać Rafał Janicki, który ze względu na drobny uraz przez kilka najbliższych dni potrenuje indywidualnie. Trener Kaczmarek zdecydował się także dać nieco odpocząć w sobotę grupie młodych lechistów: Przemysławowi Frankowskiemu, Bartłomiejowi Smuczyńskiemu, Adamowi Gołuńskiemu i Przemysławowi Czerwińskiemu. Wszyscy mieli indywidualne zajęcia.

Jak przyznał trener Kaczmarek, biało-zieloni pracują obecnie nad trzema wariantami gry ofensywnej. Jeden z nich to gra z wykorzystaniem wysokiego Rasiaka, a drugi ma opierać się na szybkich zawodnikach jak Buzała, Ricardinho, Łazaj, Kacprzycki, Smuczyński czy Rahoui. Oprócz tego gdańszczanie próbować będą jeszcze jednego, bardziej uniwersalnego systemu.

- Jeśli chodzi o Rahoui, to widać, że potrzebuje jeszcze nieco innego treningu, co nie oznacza, że nie zagrał dzisiaj dobrze. Posłał kilka takich piłek, które spokojnie przy większej precyzji mogliśmy zamienić na bramki - zakończył Kaczmarek.

ZIMOWE SPARINGI LECHII
BILANS: 3 zwycięstwa - 2 remisy - 1 porażka; bramki 15:3
16.01 Cetniewo: Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

Gryf Wejherowo 7:0 (3:0)
Bramki: Grzegorz Rasiak i Duda po dwie, Wojciech Zyska, Sebastian Sypniewski, Adam Gołuński

2.02 Side, Turcja: Worskła Połtawa (Ukraina) 0:0

6.02 Side, Turcja: Illicziweć Mariupol (Ukraina)
9.02 Side, Turcja: SK Zestafoni (Gruzja)
12.02 Side, Turcja: Szachtior Karaganda (Kazachstan)

Opinie (44) 9 zablokowanych

• po sparingu

Cieszyć może brak strat bramek, czyli przyzwoita gra obrony. Pewnie wszyscy bardziej się martwimy; KTO MA STRZELAĆ TE BRAMKI WIOSNĄ?
    Wolałbym się mylić, ale większość meczy w lidze będzie pewnie na remis lub w plecy.

Pozdro dla biało zielonych
    P

• 31 15

• Lechia to jest potega Liga Mistrzow tuz tuz................

• 23 16

• 28 dni do meczu z Pogonią

przed Bobo ciężkie zadanie! Trzymamy kciuki!

• 34 5

• (1)

Bardzo dobrze życzę Lechii :) tak samo jak sąsiadowi z za miedzy... ale z taką grą jak do tej pory biorąc pod uwagę osłabienie drużyny wiadomo przez kogo:) to walka będzie o utrzymanie , dobrze że mamy tyle punktów z jesieni

• 20 18

• Ten sasiad zza miedzy, to Baltyk, prawda?

• 11 1

• a na jaki kij do Turcji poleciał Rasiak to zawodnik który nic nie wnosi do drużyny wręcz przeciwnie ... stary bez formy....... mam tylko nadzieje że jak się zacznie liga to Grzegorz ani razu nie będzie w wyjściowej jedenastce !!!!!!!