Spójnia Wybrzeże o krok od utraty zwycięstwa

Marta
6 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Szczypiorniści Spójni Wybrzeża od zwycięstwa rozpoczęli ligowe boje w 2012 roku. Jednak wygrana nad Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 23:20 (14:7) nie przyszła im łatwo. Niewiele brakowało a skutecznie goniąca gospodarzy "siódemka" z Malborka wywiozłaby znad morza zdobycz punktową. W następnej kolejce, 12 lutego o godzinie 16.00 przy ul. Kołobrzeskiej formę podopiecznych Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka sprawdzi SMS Gdańsk

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek - Abram 6, Sulej 4, Mogielnicki 4, Rakowski 4, Nidzgorski 1, Siódmiak 1, Szczutowski 1, Misiewicz 1, Trojanowicz 1, Wojciechowski 0

POMEZANIA: R.Kądziela - Nogowski 7, Romanowski 5, Czarnecki 2, Kościelny 2, Urbanowicz 2, Cielątkowski 1, Bujnowski 1, Hanis 0, Sadowski 0, Jaszczyński 0

Gdańszczanie prowadzili od samego początku tego spotkania, choć w pierwszych minutach sobotniej rywalizacji żadna ze stron nie porażała skutecznością swoich ataków. Po nieco ponad kwadransie gry na tablicy widniał bardzo niski wynik (4:2 dla gdańszczan).

Taka dwu, trzy- bramkowa przewaga Spójni Wybrzeża utrzymywała się niemal do ostatnich minut pierwszej części meczu. Dopiero wówczas szczypiorniści Spójni Wybrzeża podkręcili tempo, ich akcje zaczęły się zazębiać, zdobyli 5 bramek, nie tracąc żadnej i wyszli na prowadzenie 14:6. Jeszcze przed przerwą malborżanie minimalnie zmniejszyli dystans zdobywając siódmą swoją bramkę.

Wydawało się, że podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka całkowicie kontrolować będą przebieg spotkania w drugiej połowie. Tymczasem to goście otworzyli drugą część meczu od wyniku 5:0 i zrobiło się 14:12 dla gdańszczan.

Już do końca meczu emocji nie brakowało, gdańszczanom udało się przerwać serię rywali jednak o powrocie do skutecznej gry z końcówki pierwszej połowy już nie było mowy. Na kilka minut przed końcem meczu Pomezania doprowadziła do stanu 19:18 dla Spójni Wybrzeża ale na szczęście dla gospodarzy nie zdołali ich przełamać.

Szczypiorniści Spójni Wybrzeża w końcówce znów zagrali skuteczniej od rywali i ostatecznie pokonali Pomezanię 23:20.

W innym meczu 14 kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych: Grunwald Poznań - Wójcik Meble Elbląg 23:25 (12:13), Wolsztyniak - Gaz-System Szczecin 19:23 (8:13).
Środa: GSPR Gorzów - Arot-Astromal Leszno, Zepter AZS W-wa - SMS Gdańsk Orlen II Płock - Vetrex Kościerzyna.

krok po kroku i do gazowej SuperLigi ! a w perspektywie, mecze-smaczki
    w Ergo Arenie z konkretną publiką,czyli koleżenskie pojedynki Daniel - Bogdan :)
    Ale przedtem, przehartowanie Ergo, w meczu Polska - Niemcy.

• 15 1

• Walasek

A Walasek do Pomezanii poszedł:)

• 6 0

• jest szansa coraz większa

Naszym sportem jest piłka ręczna a nie siatkówka. Teraz trzeba się tylko dogadać z decydentami przydzielającymi sponsorów z kasą aby zamiast wywalać pieniądze na siatkę obojętnie damską czy męską dali na ręczną. Oni swój cel osiągną - zapełnienie ergo-Areny a my wrócimy na swoje mistrzowskie miejsce. I tylko bez targowania panowie działacze może być Wybrzeże-Spójnia, ale jak postawią warunek Lotos Sopot to też trzeba to uszanować bo oni mają kasę.

• 10 3

• oj (2)

piszecie ze w ERGO mają grać a zobacz na zdjęciu ile miejsc wolnych w hali AWF która jest kilka razy mniejsza ogarnij się

• 4 2

• (1)

tu miejsca vipowskie są pokazane..

• 2 2

• śmiech na sali z tymi vipowskimi miejscami... to nie jest nawet najwyższa klasa rozgrywka a są miejsca vipowskie. Dziwi dlaczego w obliczu niemal pełnej "zajętości' miejsc po przeciwnej stronie panowie ochroniarze nie wpuszczali na żółte krzesełka. z racji tego że wstęp jest dla niektórych biletowany nie powinno być takich udziwnień

• 3 2

• mogliby się zdecydować

albo Spójnia albo Wybrzeże

• 2 6

• Spójnia Wybrzeże! (1)

Tylko młynu tym razem nie było, za to kibice Pomezani się starali. Niestety nie pomogło :)

• 5 0

• A MOŻE NASI POTRZEBUJĄ CISZY, ŻEBY SIĘ SKONCENTROWAĆ? ;D

może spójnia ma tak oddanych kibiców, że dbają o ich komfort psychiczny i starają się nie zakłócać spokoju! ;)
      joke oczywiście. :)

• 4 0

• no właśnie a gdzie bębny?

• 5 1

• SPÓJNIA!!!

no i po nitce do kłębka...a gdzie są przemiłe Panie z pomponami:)?

• 5 1

• niestety

GDańsk zabija kluby , Gedania i Wybrzeże schodzą na psy, nie ma koszykówki dla kobiet, nie ma wsparcia miasta i sponsorów, nie ma szkółek dla młodzieży, masakra.

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.