Srebrny Glonek, brązowa Kamińska

19 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Dwa medale zdobyli reprezentanci AZS AWFiS Gdańsk w XXIII Letniej Uniwersjadzie Izmir 2005. W turnieju floretowym tytuł wicemistrzowski wywalczył Radosław Glonek, a na dystansie 100 metrów stylem klasycznym do brązu dopłynęła Beata Kamińska.

Popularny "Glonczasa" osiągnął życiowy sukces. Jego zwycięska passa w Turcji została przerwana dopiero w finale. Gdańszczanin przegrał z brązowym medalistą tegorocznych mistrzostw Europy, Andreą Baldinim 2:15. Włoch tego dnia miał najwyraźniej patent na Polaków, bo w ćwierćfinale wyeliminował Tomasza Ciepłego (Warta Poznań) 15:8.

Droga do srebra Glonka wiodła poprzez zwycięstwa nad: Georgiosem Karapanosem (Grecja) 15:4, Guillaume Pittą (Francja) 15:12, Bojanem Jovanovicem (Chorwacja) 13:9 i Tomem Orem (Izrael) 15:12.

Poza podium "wylądowały" w turnieju florecistek gdańszczanki. Najlepsza z nich - Anna Rybicka zajęła szóste miejsce. W 1/4 finału "Rybka" uległa Kanae Ikehacie (Japonia) 3:9, a rundę wcześniej "wyrzuciła" z turnieju koleżankę klubową, Katarzynę Kryczało. W 1/8 finału oddpadły również Magdalena Mroczkiewicz i Karolina Chlewińska. Ta ostatnia niemal w przedzień wyjazdu zastąpiła Sylwię Gruchałę, która skarżyła się na kontuzję.

Na pływalni w cieniu zwycięstw mistrzów świata Otylii Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego swoje popłynęła Beata Kamińska. Podopieczna Alojzego Ogińskiego zajęła trzecie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym. Nasza żabkarka na pokonanie dwóch długości basenu potrzebowała 1:09.03.

Na lekkoatletycznym stadionie tytułu z poprzedniej uniwersjady, w koreańskim Daegu nie obronił Igor Janik. Wynik 75,98 m w Izmirze wystarczył gdańskiemu oszczepnikowi do piątej pozycji.

Opinie (6)

• brawo BEATA!!!

• 0 0

• co ty jesz

że zaczęłąś w tym roku tak szybko pływać?!

• 0 0

• Glonek???

co to za nazwisko, może lepiej będzie jelonek

• 0 0

• Ha ha ha bardzo smieszne.
    Brawo Glonus. Zadziwiles wszystkich chlopie.

• 0 0

• Cytat z mat- fencing, jeden z niewielu wartych przytoczenia

"W drużynowym florecie wszystko dla Sietomu
    Informacja własna - Sietom AZS AWFiS Gdańsk potwierdził, że jest stolicą polskiego
    floretu. Obie jego drużyny - męska i żeńska - zdobyły we Wrocławiu złote medale."