Srebro to za mało

Kryst.
17 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Aneta Szczepańska zdobyła w Bukareszcie srebrny medal mistrzostw Europy w judo w wadze 63 kg. W finale przegrała z broniącą tytułu Hiszpanką Sarą Alvarez w 56 sekundzie walki przez ippon. Niestety, Polka nie pojedzie na igrzyska olimpijskie. Przepustkę do Aten dałby jej tylko złoty medal ME. Siódme lokaty zajęli: Magdalena Kozioł (AZS AWFiS Gdańsk) - powyżej 78 kg, Inga Gołaszewska (Gwardia Warszawa) - 57 kg i Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa) - 66 kg. Pewna startu w turnieju olimpijskim jest gdańszczanka Adriana Dadci. Jej występ w stolicy Rumunii był pechowy. Startująca w kategorii 70 kg zawodniczka odpadła w repasażach. Liderka europejskiego rankingu występ w Bukareszcie okupiła kontuzją nogi. Na olimpiadzie w Atenach wystąpi co najmniej sześciu reprezentantów Polski.