Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:3. Niewiarygodne rzeczy na boisku i obok niego

13 sierpnia 2023, godz. 17:00
Opinie (204)

Hubert Adamczyk już do przerwy meczu ze Stalą Rzeszów strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty. Hubert Adamczyk już do przerwy meczu ze Stalą Rzeszów strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Stal Rzeszów 3:2 (3:2). Hubert Adamczyk strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Pierwszej wygranej w tym sezonie w Fortuna 1. Lidze towarzyszyły niewiarygodne rzeczy na boisku i obok niego zwłaszcza w pierwszej połowie. Goście mogli "zdemolować" rywali, zdobywając kilka goli, ale zamiast tego podali im tlen, dwukrotnie tracąc bramki po rzutach karnych. Co więcej jeszcze przed przerwą z ławki, z czerwonymi kartkami wyrzuceni zostali trener Wojciech Łobodziński oraz kierownik drużyny - Paweł Bednarczyk.

Sadłocha

Rezerwowi: 24 Bieszczad, 18 Wachowiak, 20 Piątek, 23 Wrona, 27 Pena, 28 Diaz, 46 Łyczko, 45 Mazur, 77 Jaworskyj

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 4 Dobrotka, 17 Capanni, 20 Borecki, 21 Skóra, 28 Zieliński, 34 Sawicki, 94 Gojny, 99 Wilczyński
  • 20' 91 Oleksy Zmiany 18 Wachowiak
  • 60' 46 Łyczko Zmiany 17 Sadłocha
  • 60' 9 Kłos Zmiany 77 Jaworskyj
  • 74' 11 Prokić Zmiany 45 Mazur
  • 75' 19 Manolo Zmiany 28 Diaz
Zmiany Zmiany
  • 54' 38 Predenkiewicz Zmiany 94 Gojny
  • 64' 7 Kobacki Zmiany 21 Skóra
  • 64' 11 Adamczyk Zmiany 17 Capanni
  • 84' 36 Bednarski Zmiany 20 Borecki
  • 84' 10 Czubak Zmiany 34 Sawicki
  • 31' Poczobut karny
  • 45' Poczobut karny
Bramki Bramki
  • 9' Adamczyk
  • 38' Czubak
  • 45+6 Kobacki
Kartki Kartki
  • 29' Bednarczyk kierownik
  • 32' Bednarczyk kierownik
  • 32' Łobodziński trener
  • 44' Lenarcik
  • 88' Skóra
  • 39' Łobodziński trener

od godziny 12:25 Trojmiasto.pl relacjonuje na żywo mecze ligowe trójmiejskich drużyn
zaczęliśmy od Fortuna 1. Ligi i meczu w Gdańsku

Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video

od godziny jesteśmy w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie o przyklepania miejsca w play-off walczą żużlowcy Zdunek Wybrzeże

LIVE: Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

w Rzeszowie rewanż za mecz z 7 maja, kiedy to Stal pokonała Arkę 2:1 i to ona, a nie gdynianie, zagrała w barażach o ekstraklasę

Przypomnij sobie jak relacjonowaliśmy ostatni występ Arki Gdynia w Rzeszowie

obecnie obie ekipy są znacznie niżej w tabeli i nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

Sprawdź, kiedy ostatnio Arka Gdynia tak słabo zaczęła sezon na zapleczu ekstraklasy?

trener Łobodziński oczywiście koncentrował się najbardziej na przygotowaniach do tego sezonu, choć w piątek dowiedział się, że czeka go niedługo podróż sentymentalna do Legnicy

Arka Gdynia wylosowała w Pucharze Polski trudnego rywala, ale zarazem bardzo dobrze znaną drużynę Wojciechowi Łobodzińskiemu. Co na to trener?

także piłkarze zastanawiają się, dlaczego w tym sezonie idzie im jak po grudzie

Przemysław Stolc: To co się dzieje, jest poza nami. Przeczytaj wywiad z obrońcą Arki Gdynia

po przegranej z Polonią trener tak widział przyczyny niepowodzenia:

Jakie błędy popełniła Arka Gdynia? Czy trener wyciągnie konsekwencje?

trener Łobodziński zdecydował się na trzy zmiany w "11" w porównaniu z przegraną z Polonią. Do gry weszli: Azacki, Adamczyk i do bramki Lenarcik. Zmieniona ponadto pozycja Lipkowskiego, który z obrony przeszedł na lewe wahadło

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 2:3. Rykoszety, kartki i emocje zamiast punktów

jednak w ostatnich tygodniach o Arce piszemy nie tylko w aspekcie sportowym.

Coraz większa kłótnia w Arce Gdynia. Marcin Gruchała: Michał Kołakowski kłamie

prezes Arki wydał oświadczenie w kwestii roszczeń wobec niego Dominika Midaka. O meritum sprawy napiszemy więcej w najbliższych dniach, bo sprawdzamy jeszcze kilka istotnych szczegółów. Natomiast potwierdziło się już to co pisaliśmy przed 2 miesiącami o kwocie, która ustalona została za sprzedaż pakietu kontrolnego akcji Arka SA

15.06.2023 Trojmiasto.pl: Michał Kołakowski nie zapłacił Dominikowi Midakowi za Arkę Gdynia. Warunki sprzedaży 75 procent akcji za 2,5 mln zł i co do tego miała gra w ekstraklasie

Stal w ostatniej kolejce uczestniczyła w pożegnaniu Jakuba Błaszczykowskiego. W Krakowie bezbramkowo zremisowała. W porównaniu z "11" z tamtego meczu trener Zub dokonała jednej zmiany. Manolo zagra za Piątka
piłkarze na prezentacji, Stal białe stroje, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki
losowanie kapitanów: Azackiego (ARKA Gdynia) i Poczobuta (Stal Rzeszów) nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
jest też doping dla Arki
3'
na razie niedokładności z obu stron
4'
zbyt mocne podanie w kierunku do Czubaka. Piłkę przejął Wrąbel (Stal Rzeszów)
5'
groźne akcje Stali, wybita piłka po dośrodkowaniu Oleksego (Stal Rzeszów), a po chwili niewiele zabrakło do strzału Poczobutowi (Stal Rzeszów) z kilku metrów od bramki Arki
6'
pierwszy celny strzał Arki. Kobacki (ARKA Gdynia) uderzył w środek bramki i Wrąbel (Stal Rzeszów) złapał piłkę
6'
po akcji Adamczyka (ARKA Gdynia) nieczysto uderzył Predenkiewicz (ARKA Gdynia) i kończy się tylko na rzucie rożnym
7'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę. Zablokowane strzały Kobackiego (ARKA Gdynia) i Adamczyka (ARKA Gdynia), a po chwili ten pierwszy na spalonym
9'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Indywidualna akcja Huberta. Przejął piłkę tuż za kołem środkowym, a gdy podbiegł pod pole karne uderzył precyzyjnie. Piłka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki Stali
10'
niecelny strzał Manolo (Stal Rzeszów)
11'
przerzut piłki nad defensywą obrony Stali. Kobacki (ARKA Gdynia) trącił piłkę i właściwie trafił nią we Wrąbela (Stal Rzeszów), który zapobiegł utracie gola
13'
Poczobut (Stal Rzeszów) zbyt mocno w kierunku Prokicia (Stal Rzeszów). Od bramki zacznie Lenarcik (ARKA Gdynia)
15'
Prokić (Stal Rzeszów) ruszył na trzech piłkarzy Arki. Piłkę zabrał mu Stolc (ARKA Gdynia)
17'
akcja gdyńskich młodzieżowców i wahadłowych. Lipkowski (ARKA Gdynia) wbiegł w pole karne i dobrze podał, ale Predenkiewicz (ARKA Gdynia) z kilku metrów huknął nad poprzeczką. Próbował też chwilę wcześniej Kobacki, ale został zablokowany
17'
z łatwością Arka dochodzi do pozycji strzeleckich i szkoda, że tylko jedną z nich wykorzystała. Już 4 celne i 2 niecelne uderzenia
kontuzja
18'
Oleksy (Stal Rzeszów) potrzebuje pomocy medycznej
20'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Oleksy, w jego miejsce wchodzi Wachowiak.
22'
szybka akcja Arki, ale nie została zakończona strzałem. Kobacki (ARKA Gdynia) przeskoczył nad piłką, ale za nim nie było kolegi
23'
po kolejnej akcji bardzo aktywnego Lipkowskiego (ARKA Gdynia) nie doskoczył do piłki w "16" Czubak
23'
Manolo (Stal Rzeszów) zdobył rzut rożny
24'
nieudane dośrodkowanie Danielewicza (Stal Rzeszów). Od bramki grę wznowi Lenarcik (ARKA Gdynia)
26'
Stal próbuje się otrząsnąć z przewagi Arki i dłużej gra piłką, przechodząc do ataku pozycyjnego
27'
Prokić (Stal Rzeszów) zagrał wzdłuż pola bramkowego Arki. Kończy się kornerem
28'
z narożnika boiska Danielewicz (Stal Rzeszów), ostatecznie piłka trafia w ręce Lenarcika (ARKA Gdynia)
29'
w niezbyt groźnej sytuacji Predenkiewicz (ARKA Gdynia) sfaulował Prokicia (Stal Rzeszów). Rzut karny dla Stali!
29'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik ARKA Gdynia, który protestował wobec decyzji o rzucie karnym.
30'
sędzia instruuje Lenarcika (ARKA Gdynia) przed karnym
31'
z piłką już ustawiony Poczobut (Stal Rzeszów)
31'
[1:1] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Poczobut z rzutu karnego. Lenarcik rzucił się w prawy róg bramki i tam uderzył kapitan Stal. Jednak mocne uderzenie i bramkarz Arki nie mógł sięgnąć piłki
żółta i czerwona
32'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik ARKA Gdynia. Musi opuścić ławkę rezerwowych
32'
Żółtą kartką został ukarany Łobodziński trener (ARKA Gdynia).
32'
na ławce Arki ma prawo być frustracja, gdyż miała sytuacje by prowadzić 2:0 lub nawet 3:0, a jest remis 1:1 po karnym z niczego, bo Prokić (Stal Rzeszów) raczej nic by nie wskórał, bo w momencie faulu stał tyłem do bramki
34'
Stal nadal atakuje
35'
rykoszet po strzale Manolo (Stal Rzeszów). Rzut rożny dla Stali
36'
po rozegraniu rzutu rożnego przez Danielewicza (Stal Rzeszów) piłkę przejął Lenarcik (ARKA Gdynia)
38'
Danielewicz (Stal Rzeszów) uderzył sprzed pola karnego wysoko nad poprzeczką
38'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Predenkiewicz odkupił winy za spowodowanie karnego. To on wbiegł w pole karnego z prawego skrzydła i wycofał piłkę do Adamczyka. Piłka po strzale Huberta odbiła się od nogi obrońcy i trafiła na 5. metr od bramki, skąd do siatki skierował ją napastnik Arki
czerwona kartka
39'
Łobodziński, trener ARKA Gdynia otrzymał czerwoną kartkę. On też musi opuścić ławkę rezerwowych. Kuriozalna sytuacja, że szkoleniowiec został ukarany po zdobycia gola przez jego drużynę
42'
straty Stolca (ARKA Gdynia) nie wykorzystał Poczobut (Stal Rzeszów), który mógł dograć Prokiciowi do strzału na pustą bramkę
42'
kończy się ta akcja niecelnym strzałem Sadłochy
43'
Lenarcik (ARKA Gdynia) w sytuacji sam na sam z Prokiciem (Stal Rzeszów) fauluje rywala. Rzut karny!
44'
Żółtą kartką został ukarany Lenarcik (ARKA Gdynia) za faul na Prokiciu
45'
[2:2] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Poczobut z rzutu karnego. Kapitan Stali uderzył z jedenastki tak jak za pierwszym razem
45'
aż 6 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+2
co za zamieszanie w "16" Arki. Lenarcik (ARKA Gdynia) odbił piłkę nogą po strzale Prokicia (Stal Rzeszów). Potem piłka trafiła jeszcze w rękę Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
45+3
sędzia sprawdził VAR i nie przyznał trzeciego karnego, uznając, że ręka była przypadkowa i młodzieżowiec Arki nie mógł jej uniknąć, a w jego zagraniu nie było celowości
45+5
Manolo (Stal Rzeszów) po dobrej akcji Stali uderzył z 16. metra obok słupka
45+6
[2:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Kapitalna kontra Arki. Czubak zagrał w pole karne do Adamczyka, Hubert wycofał piłkę, a nadbiegający Olaf pewnie posłał ją do siatki
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STAL RZESZÓW - ARKA GDYNIA 2:3
Czasami ten mecz przeradza się w kuriozum. Arka mogła to starcie już dawno zamknąć wysokim prowadzeniem, gdyż sytuacji na więcej niż trzy gole miała sporo. Jednak zamiast tego dwukrotnie podawała tlen rywalowi. Stal dwukrotnie wyrównała po rzutach karnych, a niewiele brakowało, aby też strzeliła trzeciego gola.
W dodatku niespotykana rzecz wydarzyła się na ławce rezerwowej Arki. Z czerwonymi kartkami zostali z niej wyrzuceni trener Łobodziński i kierownik drużyny Bednarczyk.
Królem "polowania" na boisku jest na razie Adamczyk, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Przypomnijmy, że to pierwszy mecz Huberta w tym sezonie w "11", gdyż latem zmienił stan cywilny, a potem leczył uraz.
46'
drugą połowę rozpoczęła Stal
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
47'
na razie wolna gra po przerwie
48'
Kobacki (ARKA Gdynia) stracił piłkę przed polem karnym Stali
49'
Czubak był sam w ataku Arki. Zdecydował się na uderzenie z 16. metra, mając przed sobą rywala. Nie trafił w bramkę
50'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
50'
Lenarcik (ARKA Gdynia) uratował Arkę przed stratą gola. Prokić (Stal Rzeszów) z łatwością przedryblował lewym skrzydłem i w polu karnym wyłożył piłkę na strzał napastnikowi. Sadłocha nie zdobył bramki
51'
po kornerze dla Stali strzelał Góra (Stal Rzeszów), a piłka odbiła się jeszcze od Prokicia (Stal Rzeszów) i wyszła poza bramkę
52'
Lenarcik (ARKA Gdynia) ratował przed rzutem rożnym, ale jednak złapał piłkę poza końcową linią po akcji Warczaka (Stal Rzeszów)
53'
Arka zamykana niczym w hokejowym zamku po rzucie rożnym Stali. Wreszcie udało się wybić piłkę po kolejnej wrzutce Poczobuta (Stal Rzeszów)
54'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Predenkiewicz, w jego miejsce wchodzi Gojny.
55'
kolejny atak Stali. Lenarcik (ARKA Gdynia) przejął piłkę, choć z pewnymi kłopotami
56'
pierwsza akcja Gojnego (ARKA Gdynia) przyniosła korner Arce
56'
rykoszet po strzale Milewskiego (ARKA Gdynia) i kolejny korner dla Arki
57'
teraz po rzucie rożnym to Arka zamyka Stal w hokejowym zamku
58'
i Góra (Stal Rzeszów) ratuje się wybiciem poza bramkę. Trzeci korner z rzędu dla Arki
59'
po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) strzał z woleja Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Piłka odbiła się jeszcze od ziemi i trafiła w ręce bramkarza Stali
59'
po wejściu Gojnego (ARKA Gdynia) Lipkowski (ARKA Gdynia) oddał mu pozycję na lewym wahadle, a sam przeniósł się na prawe wahadło. Przypomnijmy, że w trzech pierwszych meczach młodzieżowiec grał jako obrońca
60'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łyczko, w jego miejsce wchodzi Sadłocha.
60'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kłos, w jego miejsce wchodzi Jaworskyj.
61'
niecelnie główkował Kościelny (Stal Rzeszów)
63'
Lenarcik (ARKA Gdynia) wyszedł 14 metrów od własnej bramki i złapał piłkę, którą wrzucił Danielewicz (Stal Rzeszów)
64'
szykuje się podwójna zmiana w Arce
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Skóra.
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Capanni.
65'
Arka wymieniła obu zawodników, którzy są ustawieni za napastnikiem, w tym ustawieniu obaj pełnią rolę "10"
66'
Arka straciła piłkę w kontrze 3 na 3
67'
zamieszanie w polu bramkowym Arki, ale dobrze interweniował Gojny (ARKA Gdynia) w ostatniej chwili
69'
Prokić (Stal Rzeszów) pada w polu karnym Arki. Sędzia odgwizdał spalonego i to szczęście dla gdynian, bo Lipkowski (ARKA Gdynia) raczej faulował rywala
72'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę w aut, "kasując" atak Jaworskyja (Stal Rzeszów)
73'
Arka od kilkunastu minut cofnięta, oddaje inicjatywę Stali i czeka na nią na własnej połowie
74'
będzie podwójna znów zmiana w Stali
74'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Prokić, w jego miejsce wchodzi Mazur.
75'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Manolo, w jego miejsce wchodzi Diaz.
76'
przerwa dla piłkarzy na uzupełnienie płynów
77'
gra wznowiona
78'
po przechwycie Skóry (ARKA Gdynia) była szansa na kontrę 2 na 1, ale Czubak wstrzymał akcję, a później stracił piłkę
78'
Diaz (Stal Rzeszów) blisko powodzenia już w pierwszej akcji po wejściu na boisko. Zabrakło precyzji
80'
Diaz (Stal Rzeszów) sprzed pola karnego uderzył obok słupka
81'
rzut rożny dla Stali po akcji Jaworskyja (Stal Rzeszów)
82'
zbyt lekki strzał Jawroskyja po rzucie rożnym. Lenarcik (ARKA Gdynia) przejął piłkę
82'
Arka już wybitnie gra na utrzymanie korzystnego wyniku i ewentualnie czeka na kontrę
83'
gdy tylko można, gdynianie też zwalniają grę
kontuzja
83'
Bednarski (ARKA Gdynia) leży na boisku. Sędzia nie pozwala na wejście pomocy medycznej, a sam sygnalizuje, że potrzebna będzie zmiana
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Sawicki.
85'
sędzia nakazuje, by Lenarcik (ARKA Gdynia) szybciej wybijał piłkę od bramki, Paweł jednak poszedł jeszcze po łuk wody z butelki, którą miał ustawioną obok słupka
86'
miejscowi kibice zachęcają Stal do walki do końca
87'
rośnie posiadanie piłki na korzyść Stali. Już 57:43
88'
po stracie Wachowiaka (Stal Rzeszów) kontra Arki 3 na 3. Kończy się celnym strzałem Boreckiego (ARKA Gdynia). Wrąbel (Stal Rzeszów) złapał piłkę
88'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia).
90'
sędzia doliczył do drugiej połowy co najmniej 5 minut
90+2
Sawicki (ARKA Gdynia) przechwycił piłkę i mógł nawet pobiec sam na sam z bramkarzem, gdyby minął rywala, ale kopnął przed siebie i piłkę przejął bramkarz Stali
90+3
faul w polu karnym Arki. Jaworskyj (Stal Rzeszów) faulował Azackiego (ARKA Gdynia)
90+3
nie spodobało się to członkowi sztabu Stali i teraz on dostaje żółtą kartkę
90+4
mogło być po meczu, ale strzał Skóry (ARKA Gdynia) tylko w słupek
90+5
Milewski (ARKA Gdynia) dał się sfaulować, a teraz długo wiąże sznurowadła u butów
90+6
KONIEC MECZU. STAL RZESZÓW - ARKA GDYNIA 2:3
W drugiej połowie nie było już takich emocji. Arka ograniczyła się do obrony korzystnego wyniku i to jej się udało. W doliczonym czasie gry Skóra (ARKA Gdynia) mógł jeszcze podwyższyć rozmiary wygranej, ale posłał piłkę w słupek.
Stal po zmianie stron była stroną atakującą, poprawiła posiadanie piłki do 56 procent, oddała aż 20 strzałów, ale tylko 5 z nich w całym meczu było celnych, wliczając też te strzały z karnych.
Arka łącznie kończyła mecz z 16 uderzeniami i 7 celnymi. Najważniejsze, że odniosła pierwszą wygraną w tym sezonie. Jednak nadal musi pracować nad skutecznością, gdyż w pierwszej połowie powinna strzelić więcej goli, a także nad tym by nie tracić tak łatwo bramek.
Musi też na wodzy trzymać nerwy, gdyż na trybunach skończyli mecz trener Łobodziński i kierownik Bednarczyk, co zapewne skutkować będzie tym, że czeka ich przymusowa pauza w następnej kolejce i oby tylko w jednej.

13 sierpnia 2023, godz. 15:00