"Stoczniowcy" z Czerkawskim

13 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Maciej Urbanowicz w pierwszej tercji, a Filip Drzewiecki w dwóch nastęnych byli partnerami w ataku Mariusza Czerkawskiego! Jednak nic innego poza grą z pierwszym Polakiem w NHL nie będzie się gdańszczanom miło kojarzyć z meczu Polska - Węgry. Biało-czerwoni przegrali 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) i w toruńskim turnieju Euro Ice Hockey Challenge zajęli drugie miejsce.

Czterech gdańskich hokeistów od piątku do niedzieli grało w reprezentacji Polski. Na inaugurację zawodów biało-czerwoni pokonali Litwę 3:0 (2:0, 0:0, 1:0), a dwaj występujący w tym pojedynku "stoczniowcy" zapisali się do protokołu tylko z powodu kar. Drzewiecki i Urbanowicz otrzymali po dwie karne minuty. Rudolf Rohacek i drugi szkoleniowiec kadry, Henrtyk Zabrocki wystawili ich do czwartego ataku wspólnie z torunianinem Jarosławem Dołęgą.

Drugiego dnia turnieju Polska rozgromiła Chorwację 9:2 (1:0, 3:1, 5:1). W bramce cały mecz stał Przemysław Odrobny, dla którego był to jedyny występ w Toruniu. Mateusz Rompkowski utworzył trzecią parę obrońców z Adrianem Labrygą z Zagłębia Sosnowiec. Urbanowicz i Drzewiecki pozostali zaś w czwartym ataku. Filip zaliczył nawet asystę przy bramce na 8:2, którą strzelił w podwójnej przewadze Rafał Dutka z Podhala Nowy Targ.

- Połowa z tych zawodników, którzy grali w Toruniu, nie pojedzie na mistrzostwa świata. Najbardziej zawiodło mnie kilku starszych zawodników - przyznał Rohacek po ostatnim meczu. W pojedynku z Węgrami kontuzja żeber Jarosława Różańskiego z Podhala otworzyła drogę do pierwszego reprezentacyjnego ataku dla gdańszczan. W pierwszej tercji do Czerkawskiego i Krzysztofa Zapały z Podhala dołączył Urbanowicz, w dwóch kolejnych Maćka zmienił w tej formacji Drzewiecki, który zaczynał w czwartym ataku z Dołęgą i Tomaszem Malasińskim (Podhale). Rompkowski z sosnowiczaninem pozostał w trzeciej parze obrońców.

Opinie (6)

• piatek

niech lepiej obaj w piątek pokażą, że grać potrafią, bo MUSIMY pierników pogonić. Potem niedziela i ….. po medal:):):)

• 0 0

• piatek

• 0 0

• Tjaaa a tytuła artykułu jakby conajmniej Czerkawskiego ścągnęli do Gdańska.

• 0 0

• Ogladalem to posmiewisko...

to nie byl hokej, to bylo cos co przypomina tylko hokej.
    Za kilka lat bedziemy w jednej grupie z Kuwejtem.
    Kostecki rulsssssssssss

• 0 0

• drzewiecki miał dwie asysty

byłem na meczu kadry w toruniu i jestem ciekaw jak bedzie wygladal w niedziele u nich doping... na kadrze było hm... cichutko... az sie zdziwilem :)