• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hokej na lodzie. Stoczniowiec Gdańsk zagra w I lidze, nie odda grup młodzieżowych

Rafał Sumowski
9 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Polska Hokej Liga zagra bez zespołu z Gdańska po raz pierwszy od sezonu 2016/17. Polska Hokej Liga zagra bez zespołu z Gdańska po raz pierwszy od sezonu 2016/17.

Stoczniowiec Gdańsk nie przystąpił do procesu licencyjnego do gry w Polskiej Hokej Lidze, ale zgłosił zespół seniorów do rozgrywek I ligi. W sezonie 2021/22 w klubie ma funkcjonować łącznie siedem drużyn, w tym pięć młodzieżowych. Nie osiągnięto bowiem porozumienia, aby najmłodsi adepci tej dyscyplinie przeszli do uczniowskiego klubu, który miał być tworzony przy Szkole Podstawowej nr 35 w Gdańsku.Stoczniowiec Gdańsk zagra w I lidzeStoczniowiec Gdańsk nie przystąpił do procesu licencyjnego w Polskiej Hokej Lidze. To oznacza, że krajowa elita po raz pierwszy od pięciu lat, zagra bez klubu z Gdańska. Od sezonu 2016/17 do 2019/20 występował tam PKH Gdańsk, a w sezonie 2020/21 Stoczniowiec.

Gdańsk wiąże pieniądze na hokej z wiarygodnością i wynikami. Czeka na nowe pomysłyPrzypomnijmy, że w lutym z braku środków finansowych, po zaledwie jednym sezonie, rozwiązano zespół Stoczniowca występujący pod szyldem ligowej spółki GKH i zaprzestano realizowania podpisanych wcześniej kontraktów. Spółka wycofała się z rozgrywek, ale stowarzyszenie GKS Stoczniowiec w kolejnym sezonie wystawi zespół na zapleczu.

- Ponownie zgłosiliśmy się do rozgrywek I ligi, gdzie będziemy grać młodzieżą - potwierdził prezes Stoczniowca Marek Kostecki.

Stoczniowiec nie odda młodzieżyJednocześnie gdański nie wyraził zgody, aby przekazać cztery grupy młodzieżowe: żak młodszy, żak starszy oraz młodzik do Uczniowskiego Klubu Hokejowego. Przypomnijmy, że rodzice uczniów trenujących we współpracującej ze Stoczniowcem Szkole Podstawowej nr 35, chcieli uniezależnić się od klubu i powołując własny, szukać sponsorów oraz ubiegać się o granty i dofinansowania.

Młodzieżowy hokej odejdzie ze Stoczniowca? Rodzice chcą powołać własny klubMarek Kostecki początkowo na temat tej inicjatywy wypowiadał się z zainteresowaniem, ale ostatecznie zarząd Stoczniowca jednogłośnie odrzucił taką opcję.

- Początkowo wydawało się to dobrym kierunkiem, ale po wejściu w szczegóły, krótko mówiąc, to rozwiązanie wcale nie okazało się dla nas opłacalne. Współpraca ze szkołą pozostaje na dotychczasowych zasadach. Jesteśmy gospodarzem hali Olivia, ponosimy koszty i tworzymy własną politykę. Jednocześnie nikogo nie blokujemy, nikomu nie zabraniamy zgłaszać nowego klubu do rozgrywek. Uczniowie klas czwartych po wejściu do żaków młodszych, zostają zawodnikami Stoczniowca, ale wcale nie mają takiego obowiązku. Oczywiście o wszystkim będziemy rozmawiać z rodzicami, środki są ograniczone i wszystko trzeba odpowiednio zaplanować finansowo - mówi prezes Kostecki.

Marek Kostecki: Wystawimy w sumie siedem zespołówRezygnacja z gry w PHL i odłączenie się zespołów młodzieżowych, sprawiłoby że Stoczniowcowi z ośmiu zespołów zostaną tylko cztery: seniorki w Polskiej Hokej Lidze Kobiet, seniorzy w I lidze i zespoły dwa zespoły juniorów. Ostatecznie liczba zmniejszy się tylko o zespół wycofany z krajowej elity.

- Łącznie do wszystkich rozgrywek wystawimy siedem zespołów hokejowych: seniorów w I lidze, seniorki w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet oraz zespoły: junior, junior młodszy, żak, żak młodszy i młodzik. Zgłosiliśmy wszystkie zespoły, które mogliśmy - mówi Kostecki.

Hokej na lodzie w Ergo Arenie? Kibice piszą do prezydentów Gdańska i Sopotu

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane