• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk wiąże pieniądze na hokej z wiarygodnością i wynikami. Czeka na nowe pomysły

Rafał Sumowski
16 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu (z lewej) czeka na nowe pomysły na profesjonalny hokej na lodzie w Gdańsku. Miejskie pieniądze z tytułu promocji mają być uzależnione od wiarygodności partnera oraz osiąganych wyników. Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu (z lewej) czeka na nowe pomysły na profesjonalny hokej na lodzie w Gdańsku. Miejskie pieniądze z tytułu promocji mają być uzależnione od wiarygodności partnera oraz osiąganych wyników.

- Płacimy za promocję miasta. Biorąc pod uwagę wyniki hokeistów Stoczniowca Gdańsk, uznaliśmy po prostu, że nie spełnia tej funkcji w naszym rozumieniu. Jeśli powstanie nowy pomysł na odbudowę hokeja, oczywiście przyjrzymy się takiej inicjatywie i zastanowimy, w jakim stopniu możemy jej pomóc. Kluczowa w tym wypadku będzie wiarygodność - mówi nam Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.Gdańsk nie będzie miał drużyny w Polskiej Hokej Lidze. Stoczniowiec Gdańsk przestaje regulować podpisane kontraktyKiedy Gdańsk wróci do Polskiej Hokej Ligi?

Rafał Sumowski: Stoczniowiec Gdańsk wycofał się z rozgrywek Polskiej Hokej Ligi ze względu na brak środków finansowych. Wsparcia odmówiło m.in. miasto Gdańsk. Dlaczego?

Adam Korol: Zacznijmy od tego, że zadaniem samorządów nie jest finansowanie spółek akcyjnych, bo takimi są kluby w profesjonalnych ligach. Mówimy o kwotach, które płacimy za promocję miasta poprzez dyscyplinę. Biorąc pod uwagę wyniki hokeistów Stoczniowca Gdańsk, uznaliśmy po prostu, że nie spełnia tej funkcji w naszym rozumieniu.

Jaka przyszłość hokeja w Gdańsku? - ankieta Czy władzom miasta zależy na tym, aby Gdańsk posiadał zespół w Polskiej Hokej Lidze? Czy i w jakim zakresie jesteście w stanie wesprzeć inny projekt związany z hokejem?

Przypomnę, że do ostatnich chwil działalności wspieraliśmy Pomorski Klub Hokejowy i bardzo nam zależało, aby hokej funkcjonował na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Miasto wywiązało się ze wszystkich umów, które miało podpisane z PKH. Podobnie było w przypadku spółek miejskich. Jeśli powstanie nowy pomysł na odbudowę gdańskiego hokeja, oczywiście przyjrzymy się takiej inicjatywie i zastanowimy, w jakim stopniu możemy jej pomóc. Kluczowa w tym wypadku będzie wiarygodność naszych potencjalnych partnerów.

Pierwsze decyzje byłych już hokeistów Stoczniowca Gdańsk. Kończą kariery bądź szukają klubówDo tej pory środki za promocję miasta przyznano piłkarzom Lechii, siatkarzom Trefla i piłkarzom ręcznym Wybrzeża. Co z resztą drużyn?

Priorytetem są dla nas kluby występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych i to na nie kładziemy największy nacisk. Nie zamierzamy jednak rezygnować z innych zespołów, chcemy promować Gdańsk także w niższych ligach. Przykładem jest żużel, który występuje na drugim poziomie rozgrywek, ale jest u nas popularną dyscypliną.

Jak duże cięcia w środkach na promocję miasta poprzez kluby sportowe spowoduje pandemia?

Środki na promocję poprzez sport zostaną ograniczone o około 10 procent w stosunku do poprzedniego roku. Liczymy jednak na to, że kluby mają świadomość, iż pieniądze z samorządu nie mogą być podstawą ich funkcjonowania. Zawodowy sport musi szukać innych źródeł finansowania swojej działalności.

Lechia, Trefl i Torus Wybrzeże promować będą Gdańsk. Łącznie za 12 mln zł

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (200)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Stoczniowiec Gdańsk

 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce obiektów sportowych - gdańska Hala Olivia - zaprasza do skorzystania z oferty jaka proponuje nie tylko mieszkańcom Trójmiasta i okolic.
Prezes: Marek Kostecki
Dyrektor sportowy: Maciej Turnowiecki 
Rok założenia: 1970
Adres: Al. Grunwaldzka 470
80-309 Gdańsk

W rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi klub reprezentuje założona w 2020 roku spółka akcyjna, której GKS Stoczniowiec jest stuprocentowym udziałowcem. Jej prezesem jest Maciej Turnowiecki.
 

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Playoff

Ćwierćfinały

GKS Tychy 4
Ciarko STS Sanok 0
GKS Katowice 4
Re-Plast Unia Oświęcim 2
JKH GKS Jastrzębie 4
Tauron Podhale Nowy Targ 0
Energa Toruń 2
Comarch Cracovia 4

Półfinały

GKS Tychy 2
Comarch Cracovia 4
JKH GKS Jastrzębie 4
GKS Katowice 1

Finał

JKH GKS Jastrzębie 4
Comarch Cracovia 1

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane