Arka dopełniła formalności

24 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Janusz Surdykowski zaraz po strzeleniu gola zszedł z boiska po otrzymaniu czerwonej kartki. Janusz Surdykowski zaraz po strzeleniu gola zszedł z boiska po otrzymaniu czerwonej kartki.

Arka po raz pierwszy od blisko miesiąca wygrała mecz i strzeliła gole w I lidze, ale sukces nad Polonią Bytom w I lidze to niemal obowiązek dla każdej drużyny. Gdynianie wygrali na własnym boisku 3:1 (1:0). Z tego dość przeciętnego meczu zapamiętanie zostanie kilka kuriozalnych sytuacji. W tej najbardziej absurdalnej wystąpił Janusz Surdykowski, który po strzelonym golu został wyrzucony z boiska, gdyż pokazał "gest Kozakiewicza".

Szromnik - Krajanowski, Sobieraj, Brodziński, Tomasik - Brzuzy, Szwoch, Rzuchowski, Radzewicz - Marcus - Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Wasielewski (Kalisz) oraz Ignatowski, Daszkiewicz
Widzów: 2328
Mika – Trznadel, Banaś, Odrzywolski, Jaroń - Pietrycha - Walesa, Setlak, Jarka, Szkatuła – Wojsyk
  • 68' Marcus Zmiany Kuklis
  • 78' Radzewicz Zmiany Grzelak
  • 86' Rzuchowski Zmiany Pietkiewicz
Zmiany Zmiany
  • 46' Walesa Zmiany Białkowski
  • 66' Wojsyk Zmiany Krzemień
  • 83' Krzemień Zmiany Nowak
  • 43' Radzewicz
  • 55' Szwoch
  • 62' Surdykowski
Bramki Bramki
  • 90+2 Jarka z karnego
  • 30' Surdykowski
  • 40' Marcus
  • 63' Surdykowski
Kartki Kartki
  • 25' Walesa
  • 44' Odrzywolski
  • 67' Jarka
  • 87' Odrzywolski

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka): Pozmieniałem skład, gdyż po przegranej w Świnoujściu takie zmiany musiały być. Szczególnie w ofensywie. Tutaj miałem pewną dowolność, gdyż dla mnie piłkarz tej formacji pozytywnie weryfikuje się, gdy strzela gola, a tego w ostatnich meczach nikt nie potrafił.

Na początku gry z Polonią widać było w naszych szeregach zdenerwowanie. Dobrze, że udało się strzelić bramkę pod koniec pierwszej połowy. Dzięki temu po zmianie stron gra się otworzyła.

Szkoda niesportowego gestu Surdykowskiego. Nie wiem, do kogo był on skierowany, to trzeba wyjaśnić. Natomiast dla meczu z Polonią jego zejścia miało o tyle dla nas zły wpływ, że musieliśmy zostawić więcej zdrowia na boisku, co nie jest dobre w kontekście wyjazdu i meczu już w sobotę w Nowym Sączu. Dlatego pod koniec meczu zdejmowałem z boiska piłkarzy, którzy w tej rundzie są najbardziej obciążeni grą.

Po zwycięstwie nad Polonią nie może być wielkiej radości, bo taki był nasz obowiązek. Natomiast na pewno wygrana powinna nam się pozwolić przełamać. W tym sezonie nie gramy już o wysokie cele. Najważniejsze staje się ogrywanie młodych piłkarzy. Chcę sprawdzić zwłaszcza młodych zawodników, aby po sezonie było wiadomo, czy warto w nich nadal inwestować, czy nie. Mecze z drużynami ze środka tabeli będą dobrym testem.

Jacek Trzeciak Jacek Trzeciak
JACEK TRZECIAK (Polonia): Gratuluję trenerowi Arki, że mimo iż wpuścił na boisko dużo młodzieży, to ci zawodnicy dali radę wygrać. My przegraliśmy 1:3, ale nie był to już taki mecz jak ostatni z Okocimskim, że nic nam nie wychodziło. Można powiedzieć, że w Gdyni wróciliśmy na własne tory.

Nasza gra nie wyglądała już najgorzej. Do piłkarzy najwyraźniej trafiły mojej słowa, że podstawą piłki jest prostota, a nie wymyślanie kwadratowych jajek.

Gramy na tyle, na ile nas stać. Mamy taki skład, jaki mam. Zwłaszcza brakuje w nich obrońców. Z konieczności do defensywy musiałem poprzesuwać ofensywnych graczy: Szkatułę czy Trznadela, który był napastnikiem.

W czwartek Wydział Dyscypliny ma decydować o naszej licencji. Jednak te sprawy są poza sztabem szkoleniowym i drużyną, docierają do nas tylko szczątkowe informacje. Czy podzielimy los ŁKS? To nie do mnie pytanie. My koncentrujemy się na treningu.

• Mateusz Szwoch

duże zmiany w "11" Arki, pierwszy raz tej wiosny zagrają Szromnik (ARKA) i Sobieraj (ARKA), a miejsce w podstawowym składzie mają Brzuzy (ARKA) i Surdykowski (ARKA), do gry w "11" wraca również Szwoch (ARKA)
piłkarze wychodzą na stadion przy dźwiękach roty
minuta cześć Zygmunta Cybulskiego, zmarłego niedawno byłego piłkarza Arki
po zakończeniu minuty ciszy "Górka" skanduje "Zygmunt Cybulski"
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Arkowcy, do boju marsz" - śpiewy na trybunach
3'
skandowanie z sektora Arki "Polonia Bytom", gdyż to klub zaprzyjaźniony z gdyńskim
4'
pierwszy róg dla Arki
5'
zablokowany strzał głową Sobieraja (ARKA), dobitka sprzed pola karnego Tomasika (ARKA) wysoko nad bramką
5'
"Hej, Arka gol" - śpiewy z trybun
7'
strzał z dystansu Pietrycha (POLONIA), piłka ledwo doturlała się do rąk Szromnika (ARKA), ale w statystykach jest pierwszy celny strzał gości
9'
na razie najlepsi są kibice, na boisku niewiele się dzieje, zatem publiczność sama stara się bawić, jeden sektor skanduje Arka, drugi odpowiada Gdynia, po chwili to samo tylko z klubem gości, czyli Polonia i Bytom odpowiedź
10'
po rogu Polonii kłopoty gdynian z wybiciem piłki z własnego pola bramkowego, nie zdołali jej przejąć Krajanowski (ARKA) i Szromnik (ARKA), sytuację wyjaśnił dopiero Brzuzy (ARKA)
10'
szybka odpowiedź Arki, ale strzał Marcusa (ARKA) niecelny
12'
szybka akcja Szwocha (ARKA) i Marcusa (ARKA), ale Radzewicz (ARKA) przegrał pojedynek z Trznadelem (POLONIA)
13'
indywidualna akcja Surdykowskiego (ARKA) zakończona strzałem z około 20. metra, piłka przeszła nad poprzeczką
14'
Odrzywolski (POLONIA) przewrócił Marcusa (ARKA) 19 metrów od bramki Polonii, dobra pozycja do uderzenia z wolnego
15'
Szwoch (ARKA) z wolnego nad murem, ale w sam środek bramki, Mika (POLONIA) bez problemu złapał piłkę
17'
Rzuchowski (ARKA) w indywidualnej akcji w polu karnym Polonii stracił piłkę
18'
Brzuzy (ARKA) źle przyjął piłkę i nie utrzymał jej w boisku, dośrodkowywał już zza linii końcowej boiska
20'
bardzo przeciętny mecz w Gdyni, dużo żywiołowości z obu stron, ale i nieskładnych akcji, dużo niecelnych podań
21'
mocny, ale niecelny strzał Tomasika (ARKA) z dystansu
21'
mimo to brawa dla Piotra z trybun, bo to jeden z ciekawszych elementów tego spotkania
22'
"Areczko, ty najlepszych kibiców w Polsce masz" - skanduje sektor "Górka"
22'
groźnie pod bramką Arką, Wojsyk (POLONIA) zgrał piłkę głową w polu karnym, a Jarka (POLONIA) uderzył nad poprzeczką
25'
Żółtą kartką został ukarany Walesa (POLONIA) po faulu na Tomasiku
25'
"Areczko, pokaż jak Ty naprawdę w piłkę grasz" - kolejna rymowanka z sektora "Górka"
26'
po dośrodkowaniu z rogu Radzewicza (ARKA) do piłki doszedł Sobieraj (ARKA), ale zamiast strzelać próbował dogrywać do kolegów, ale piłka nie doszła do jego partnerów
27'
najlepsza okazja dla Arki, po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) głową strzelał Marcus (ARKA), Mika (POLONIA) z trudem wybił piłkę na róg
27'
bramkarz Polonii wymaga pomocy lekarskiej, bo ucierpiał przy tej interwencji
28'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA) z 6 metrów od bramki w piłkę nie trafił Brodziński (ARKA)
29'
szybka odpowiedź Polonii, Wojsyk (POLONIA) sam na sam z Szromnikiem (ARKA), ale strzelił obok słupka, sędzia odgwizdał także spalonego, a zatem gola i tak by nie było
30'
Żółtą kartką został ukarany Surdykowski (ARKA) po faulu na Trznadelu
32'
róg dla Arki po dośrodkowaniu Brzuzego (ARKA)
33'
dośrodkowanie Radzewicza (ARKA) do Sobieraja (ARKA), Krzysztof wyłożył piłkę do strzału Szwochowi (ARKA), ale uderzenie Mateusza zablokowane
33'
Polonia wyszła z szybką kontrą, dobry powrót Krajanowskiego (ARKA) przerwał tę akcję
34'
Szkatuła (POLONIA) strzelił 2 metry obok słupka
35'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice, i bardzo dobrze, bo gra piłkarzy na razie nie zwiastują, że zawodnicy mają świadomość po co wyszli na boisko
36'
dobra interwencja Miki (POLONIA) po dośrodkowaniu Brzuzego (ARKA), który przeszedł na lewe skrzydło, zmieniając się pozycjami z Radzewiczem (ARKA)
37'
długie podanie Sobieraja (ARKA) do Brzuzego (ARKA), spalony jednak na spalonym
38'
"Arka gol z trybun"
39'
strzał Rzuchowskiego (ARKA) z dystansu, piłka nad poprzeczką
40'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA) po faulu na Odrzywolskim
42'
Tomasik (ARKA) sprzed pola karnego uderzył po ziemi, strzał dobry, ale szkoda, że w środek bramki, Mika (POLONIA) złapał piłkę
43'
na razie właśnie wycieczki pod bramkę obrońcy Tomasika (ARKA) są najgroźniejszymi ofensywnymi poczynaniami Arki, to najlepiej pokazuje jak słabo prezentują się gospodarze w ataku
43'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radzewicz. Wreszcie udało się gdynianom wymienić przed polem karnym pięć płynnych podań, po zagraniach Tomasika i Szwocha do czystej pozycji strzeleckiej wyszedł Radzewicz, który posłał piłkę do siatki nad wychodzącym z bramki Miką
44'
Żółtą kartką został ukarany Odrzywolski (POLONIA).
45'
Koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi 1:0
w przerwie na murawie 10. urodziny świętuje Mikołaj (POLONIA) w towarzystwie przyjaciół
"Sto lat" - odśpiewane przez kibiców na "Górce"
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu to 2328 kibiców
46'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Walesa, w jego miejsce wchodzi Białkowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Polonia
48'
strzał z 20 metrów Szwocha (ARKA), broni Mika (POLONIA)
50'
o mały włos Krajanowski (ARKA) nie zaskoczył Szromnika (ARKA), Michał z trudem wybił piłkę na róg
51'
dwa rogi z rzędu dla Polonii
51'
za drugim razem nieudane dośrodkowanie Szkatuły (POLONIA)
52'
niecelny strzał z dystansu Tomasika (ARKA)
53'
Szromnik (ARKA) wyłapał dośrodkowanie Szkatuły (POLONIA)
55'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch. Fatalny błąd Miki, bramkarz Polonii przegrał przed własnym polem karnym... drybling z Marcusem, Brazylijczyk przekazał piłkę do Surdykowskiego, a ten do Szwocha, który mimo asysty rywala posłał piłkę do siatki
58'
ładna akcja Brzuzego (ARKA) i Szwocha (ARKA) przyniosła róg
59'
po dograniu z rogu Szwocha (ARKA) strzelał Brzuzy (ARKA), nieznacznie piłka minęła słupek
60'
kolejny błąd bramkarza, wyszedł przed pole karne i piłka przeszła nad jego głową, po chwili już trwał pościg za piłką Miki (POLONIA) i Marcusa (ARKA), bramkarz Polonii dopadł futbolówkę jako pierwszy
61'
"Arka to pany, żółto-niebieskie szatany" - skandowanie z trybun
62'
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski po dograniu z prawego skrzydła Marcusa, jeszcze nad piłką przeskoczył Radzewicz "zabierając" ze sobą obrońcę
żółta i czerwona
63'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Surdykowski (ARKA). Napastnik Arki tak się cieszył, że wykonał... gest Kozakiewicza. Za to arbiter pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę
66'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojsyk, w jego miejsce wchodzi Krzemień.
67'
Żółtą kartką został ukarany Jarka (POLONIA).
68'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Kuklis.
70'
Tomasik (ARKA) przerwał szybki atak gości
75'
nic ciekawego nie dzieje się na boisko, od kilku minut gra od pola karnego do pola karnego
75'
część kibiców opuszcza trybuny, być może próbują jeszcze zdążyć na mecz Ligi Mistrzów
78'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Grzelak.
78'
"Bytom gol" - skandują kibice
80'
strzał Trznadela (POLONIA) obok gdyńskiej bramki
83'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Krzemień, w jego miejsce wchodzi Nowak.
84'
ładna akcja rezerwowych w dniu dzisiejszym, Grzelak (ARKA) dośrodkował z lewego skrzydła a Kuklis (ARKA) uderzył głową piłkę nieznacznie nad poprzeczką
86'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Pietkiewicz.
87'
Drugą żółtą po faulu na Kuklisie i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Odrzywolski (POLONIA).
89'
Brzuzy (ARKA) spudłował w świetnej sytuacji po dograniu Grzelaka (ARKA)
90'
sędzia doliczył 4 minuty
90+1
poprzeczka ratuje Arkę po strzale Szkatuły (POLONIA)
90+2
karny dla Polonii po faulu Szromnika (ARKA) na Pietrychu (POLONIA)
90+2
[3:1] POLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarka z karnego.

• Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0
  • Warta Poznań - Bogdanka Łęczna 1:1 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
  • GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
  • Okocimski Brzesko - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:1 (2:0)
  • ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże 0:3 (walkower, ŁKS wycofał się z rozgrywek)

Opinie (115) ponad 10 zablokowanych

• 1500 (7)

Mecz przyjażni.Dwie czerwone kartki i porażająca frekwencja !