Szansa na sukces uciekła po przerwie

27 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Karolina Kudlacz Karolina Kudlacz

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała w towarzyskim meczu z Niemkami 22:27 (8:10). Kluczowe dla losów spotkania w Gdyni było dziewięć minut po przerwie, w ciągu których biało-czerwone zdobyły tylko jedną bramkę, a straciły aż osiem. Wielokrotnie nasze szczypiornistki nie mogły sobie poradzić z bramkarką przyjezdnych, Clarą Woltering. Natomiast bardzo dobrze broniąca do przerwy Izabela Czarna, która w dniu spotkania obchodziła 27. rocznicę urodzin, po przerwie została zmieniona.

POLSKA
NIEMCY
Czarna, Gawlik - Stachowska 3, Kocela, Polenz 2, Kudłacz 4, Koniuszaniec 3, Wojtas, Szwed 1, Migała, Jasinowska, Stasiak 4, Repelewska 1, Kulwińska 1, Byzdra 3
Sędziowie: Olesen, Pedersen (obaj Dania)
Widzów: 700
Woltering, Schulke - Zapf 4, Mietzner 3, Augsburg 1, Muller, Naidzinavicius 1, Loerper, Wenzl 2, Lang, Melbeck 2, Althaus 5, Nadgornaja 4, Geschke 4, Lutz 1, Schulze

Pomeczowy komentarz Karoliny Kudłacz, kapitan reprezentacji Polski:
Niemki zagrały to, czego się spodziewałyśmy. W naszym wykonaniu był do dobry mecz. Bardzo fajnie grałyśmy w obronie. W ofensywie też potrafiłyśmy stworzyć sobie sytuacje rzutowe, ale - niestety - naszą słabszą stroną była skuteczność. To spotkanie pokazało, że przy podjęciu ryzyka także w środę, w  Kwidzynie, w eliminacjach mistrzostw Europy możemy powalczyć z Rosjankami o korzystny wynik. Szansę na awans do turnieju finałowe nie są duże, ale do czasu kiedy są, trzeba wierzyć, że się uda zdobyć promocję.

w "16", którą do protokołu podał trener Rasmussen są trzy szczypiornistki Vistalu Łączpolu: Karolina Szwed (POLSKA), Katarzyna Koniuszaniec (POLSKA) i Patrycja Kulwińska (POLSKA) . Dla tej pierwszej jest to ostatni mecz w Gdyni przed transferem zagranicznym
zespoły wychodzą do prezentacji, na ich czele dziewczęta z flagami narodowymi obu państw
pod dachem hali poza flagami Polski i Niemiec także flaga Danii, bo z tego państwa są sędziowie
odegrano hymny obu państw
kibice zostali wyposażeni w tzw. plaskacze oraz tabliczki z napisem "kocham piłkę ręczną"
Polki na biało-czerwono, Niemki w czarnych trykotach z czerwono-żółtymi dodatkami na bokach koszulek
1'
mecz rozpoczęły Niemki
1'
doping "Polska" z trybun
1'
Augsburg (NIEMCY) rzuciła w słupek
2'
Woltering (NIEMCY) obroniła rzut Wojtas (POLSKA)
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Augsburg (NIEMCY) z lewego skrzydła
3'
Byzdra (POLSKA) niecelnie podała do Kudłacz (POLSKA), piłka wypadła na aut
3'
dobry blok w obronie Wojtas (POLSKA), ale w kontrze Stachowska (POLSKA) rzuciła nad poprzeczką
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Stachowska (POLSKA), tym razem w kontrze się nie pomyliła
4'
upomnienie dla Wojtas (POLSKA), szkoda, bo Byzdra (POLSKA) przechwyciła piłkę, a tak nadal grać nią będą Niemki
5'
dobra interwencja Czarnej (POLSKA) w polskiej bramce
5'
[1:2] Bramkę zdobywa Althaus (NIEMCY) z koła
6'
Kulwińska (POLSKA) wywalczyła rzut karny, upomnienie dla Althaus (NIEMCY), która faulowała gdyniankę
6'
Woltering (NIEMCY) obroniła rzut z karnego Polenz (POLSKA)
7'
Polenz (POLSKA) w kontrze rzuciła w słupek!
wykluczenie
8'
Wojtas (POLSKA) ukarana dwuminutową karą za faul na Nadgornajej
8'
[1:3] Bramkę zdobywa Nadgornaja (NIEMCY).
8'
na boisko weszła Szwed (POLSKA), w grze są już Kulwińska (POLSKA) i Koniuszaniec (POLSKA), czyli wszystkie gdynianki na parkiecie
9'
[2:3] Bramkę zdobywa Polenz (POLSKA) w liczebnym osłabieniu
9'
"Dziewczyny, twardo w obronie" - skandowanie z trybun, pomogło, bo Niemki nie zdobyły bramki
10'
Polska w komplecie
11'
upomnienie Augsburg (NIEMCY)
11'
Woltering (NIEMCY) broni rzut Kudłacz (POLSKA)
12'
[3:3] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (POLSKA) po kontrze
12'
[3:4] Bramkę zdobywa Lutz (NIEMCY).
13'
[4:4] Bramkę zdobywa Byzdra (POLSKA).
13'
[4:5] Bramkę zdobywa Nadgornaja (NIEMCY).
14'
[4:6] Bramkę zdobywa Nadgornaja (NIEMCY), to już trzecie trafienie tej rozgrywającej
15'
Polki mają kłopoty z oddaniem celnego rzutu z drugiej linii
16'
Woltering (NIEMCY) obroniła w pojedynku sam na sam z Koniuszaniec (POLSKA)
16'
bramkarka Niemiec wymaga pomocy masażystów, gdyż piłka trafiła ją w twarz
16'
oklaski dla Repelewskiej (POLSKA), dla której jest to debiut w polskich barwach
16'
[5:6] Bramkę zdobywa Polenz (POLSKA) po kontrze
17'
Czarna (POLSKA) obroniła rzut Nadgornajej (NIEMCY) z karnego
wykluczenie
17'
Wenzl (NIEMCY) ukarana dwuminutową karą.
18'
[6:6] Bramkę zdobywa Repelewska (POLSKA).
18'
błąd kroków rywalek, szansa na objęcie prowadzenia przez Polki, nadal grają w liczebnej przewadze
19'
przerwa na wytarcie parkietu, Polki straciły piłkę
19'
po przechwycie Wojtas (POLSKA) kontra Repelewskiej (POLSKA), ale rzut obok słupka
19'
koniec kary w drużynie Niemiec
20'
Augsburg (NIEMCY) wywalczyła karnego
20'
Loerper (NIEMCY) z karnego obok bramki
21'
upomnienie dla Kulwińskiej (POLSKA)
wykluczenie
22'
Byzdra (POLSKA) ukarana dwuminutową karą.
22'
[6:7] Bramkę zdobywa Melbeck (NIEMCY) z karnego
23'
[7:7] Bramkę zdobywa Kudłacz (POLSKA) technicznym rzutem z karnego
23'
[7:8] Bramkę zdobywa Althaus (NIEMCY).
24'
[8:8] Bramkę zdobywa Szwed (POLSKA).
24'
koniec kary w drużynie biało-czerwonych
24'
[8:9] Bramkę zdobywa Geschke (NIEMCY).
25'
Czarna (POLSKA) broni w pojedynku sam na sam z Althaus (NIEMCY)
czas
26'
Czas dla trenera reprezentacji Polski - Rasmussena
26'
[8:10] Bramkę zdobywa Mietzner (NIEMCY).
26'
kibice klaszczą przy ataku Polek
27'
pasywna gra Polek
28'
strata piłki w ataku również przez Niemki, bardzo dobra obrona z obu stron
29'
kolejna dobra interwencja Woltering (NIEMCY)
29'
Czarna (POLSKA) broni rzut Wenzl (NIEMCY)
29'
Migała (POLSKA) rzuciła w słupek
30'
rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy
30'
Woltering (NIEMCY) broni rzut Szwed (POLSKA)
czas
30'
Na 25 sekund przed przerwą czas dla trenera reprezentacji Niemiec - Jensena
30'
Woltering (NIEMCY) opuściła niemiecką bramkę, trzyma się za łokieć
30'
Niemki straciły piłkę pięć sekund przed końcem gry, ale Polki nie potrafiły skontrować
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLSKA PRZEGRYWA 8:10
31'
drugą połowę rozpoczęły Polki, zmiana w Polskiej bramce, do gry weszła Gawlik (POLSKA)
31'
[9:10] Bramkę zdobywa Stasiak (POLSKA).
32'
rzut nad bramką Mietzner (NIEMCY)
33'
[10:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (POLSKA).
33'
[10:11] Bramkę zdobywa Geschke (NIEMCY) po kontrze
wykluczenie
34'
Kocela (POLSKA) ukarana dwuminutową karą, która w kontrze sfaulowała Zapf
34'
Gawlik (POLSKA) obroniła rzut z karnego Melbeck (NIEMCY)
35'
rzut Wenzl (NIEMCY) obok słupka
35'
[10:12] Bramkę zdobywa Zapf (NIEMCY) po kontrze
36'
37'
Łączpol Gdynia z trybun, na parkiecie obecnie dwie grydnianki: Kulwińska (POLSKA) i Koniuszaniec (POLSKA)
37'
[11:12] Bramkę zdobywa Byzdra (POLSKA).
37'
[11:13] Bramkę zdobywa Wenzl (NIEMCY) po kolejnej kontrze
38'
Mietzner (NIEMCY) posłała piłkę nad poprzeczką polskiej bramki
38'
[11:14] Bramkę zdobywa Geschke (NIEMCY) po kontrze i najwyższe prowadzenie przyjezdnych w tym spotkaniu
39'
słaby okres gry Polek w ofensywie, kolejny atak bez bramki
40'
[11:15] Bramkę zdobywa Althaus (NIEMCY) po kapitalnej akcji Niemek i dograniu na koło
czas
40'
Czas dla Rasmussena, czyli reprezentacji Polski, co ciekawe obie drużyny prowadzą trenerzy z Danii
40'
niecelny rzut Byzdry (POLSKA)
41'
[11:16] Bramkę zdobywa Mietzner (NIEMCY).
41'
[11:17] Znów bramkę zdobywa Mietzner (NIEMCY).
wykluczenie
42'
Mietzner (NIEMCY) ukarana dwuminutową karą.
42'
Woltering (NIEMCY) obroniła rzut karny Kudłacz (POLSKA)
42'
[11:18] Bramkę zdobywa Zapf (NIEMCY) w osłabieniu
43'
"Polska" - z trybun, ale piłka znów nie wpada do niemieckiej bramki
43'
Woltering (NIEMCY) teraz na połowie boiska przechwyciła piłkę
44'
[12:18] Bramkę zdobywa Kudłacz (POLSKA) po kontrze
44'
Niemki w komplecie
44'
"Alina, dawaj do Gdyni" - skandują pod adresem Wojtas (POLSKA) kibice Vistalu Łączpolu. Rozgrywającej skończył się kontrakt SPR Lublin, a jedną z ofert dostała właśnie od gdyńskiego klubu
45'
[13:18] Bramkę zdobywa Kudłacz (POLSKA).
46'
[13:19] Bramkę zdobywa Melbeck (NIEMCY).
46'
do polskiej bramki wraca Czarna (POLSKA)
46'
Byzdra (POLSKA) wywalczyła karnego
46'
[14:19] Bramkę zdobywa Byzdra (POLSKA) z karnego
46'
na trybunach rozłożono flagę polski, która ma szerokość na kilka sektorów
47'
[14:20] Bramkę zdobywa Naidzinavicius (NIEMCY).
48'
[15:20] Bramkę zdobywa Kudłacz (POLSKA).
49'
[16:20] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (POLSKA) po kontrze
50'
Czarna (POLSKA) broni rzut Zapf (NIEMCY)
51'
Koniuszaniec (POLSKA) rzuciła w słupek, szkoda, gdyż w tym meczu można jeszcze powalczyć o odrobienie strat
52'
głośny doping "Polska" z trybun
53'
[16:21] Bramkę zdobywa Geschke (NIEMCY) po rzucie z biodra
53'
[17:21] Bramkę zdobywa Stasiak (POLSKA).
53'
[17:22] Bramkę zdobywa Nadgornaja (NIEMCY).
54'
[18:22] Bramkę zdobywa Stachowska (POLSKA).
54'
[18:23] Bramkę zdobywa Zapf (NIEMCY).
55'
[19:23] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (POLSKA).
56'
Polska, biało-czerwone" - z trybun
wykluczenie
56'
Wojtas (POLSKA) ukarana dwuminutową karą, ciężko będzie odrobić straty w tej sytuacji
56'
[19:24] Bramkę zdobywa Zapf (NIEMCY), po raz kolejny z prawego skrzydła
56'
obroniony rzut Stasiak (POLSKA)
57'
[19:25] Bramkę zdobywa Althaus (NIEMCY).
57'
[20:25] Bramkę zdobywa Stachowska (POLSKA).
58'
[20:26] Bramkę zdobywa Wenzl (NIEMCY).
58'
58'
rzut Koniuszaniec (POLSKA) w słupek
59'
długi atak Niemek nie przyniósł bramki
60'
[21:26] Bramkę zdobywa Stasiak (POLSKA).
60'
[21:27] Bramkę zdobywa Althaus (NIEMCY).
60'
15 sekund do końca gry
60'
[22:27] Bramkę zdobywa Stasiak (POLSKA).
60'

Opinie (35) 1 zablokowana

• Przegrana z Niemcami to gorsze niż śmierć! (3)

• 8 4

• (2)

Widac koloba, że nigdy nie uprawiałeś żadnego sportu.

Raz się wygrywa, raz przegrywa, to TYLKO i AŻ SPORT.

• 2 1

• Taaa, żeby tak było z Niemcami to byśmy się nie wstydzili (1)

Piłka nożna - nigdy nie wygraliśmy
        Piłka ręczna - wszystkie najważniejsze mecze przegraliśmy (nawet ostatni towarzyski mecz w wolnym mieście Gdańsk)

WSTYD i HAŃBA

tylko w siatkę jest "jako-tako"

• 1 1

• no bez przesady

Wcześniej w ręczną nasi wygrali z Niemcami kilka razy na MŚ i ME, a żeńskiej kadrze ładnych parę lat temu udało się wygrać z Niemkami w eliminacjach MŚ.
          Ale faktycznie, to ostatnie brzmi dzisiaj jak baśń z 1001 nocy.

• 0 0

• Jak się traci 4 bramki w ciągu 5 minut gry 37-42minuta,
    to o sukcesie trudno mysleć, nawet o charakterze towarzyskim...

• 6 0

• (1)

Mielibyśmy szanse na wygraną gdyby nie zmiana na bramce w drugiej połowie..ale z drugiej strony Rasmussen będzie wiedział kogo wybrać na mecze z Rosją i Czarnogórą...

• 2 2

• nieprawda

Bramki stracone przez Gawlik to bramiki z kontrataków, które żadna z naszych bramkarek by nie obroniła.
      Zmiana w bramce nie była przyczyną porazki.

• 3 1

• Brawa dla Kasi Koniuszaniec!! Piekny rzut na tzw leb:) Moja ulubienica z Vistalu

• 9 9

• po raz pierwszy napisze: Brawo klub kibica Vistalu Łączpolu! (3)

Bez Was byloby drewno na trybunach w tym meczu. Kibiców mniej niż na meczach z Polkowicami ale jakos rozbujaliscie towarzystwo.

Jedyna uwaga, iż w momentach skandowania nazwy mistrzowskiego zespołu nadal uparcie wzywacie łączpol zapominając o drugim - najwazniejszym obecnie sponsorze, ktoremu o ile wrobelki dobrze cwierkaja m.in. zawdziecza sie dofinansowanie wyjazdu kibicow na final w lubinie.

Co do meczu to generalnie slaby. Pierwszy sklad PL przeciwko grajacej przez wiekszosc czesc meczu mlodziezy GER i nasz sklad seniorski sobie nie radzi... nie dobrze

• 23 1

• (2)

Jak jest źle to nas jada, jak jest dobrze to też... cóż, jakoś w Lublinie nikt się nie czepia kibiców, że skandują MONTEX ;)

• 4 2

• MONTEX

jak można porównywać to z legendarną nazwą i marką w piłce ręcznej jaką jest MONTEX?!?!?!?

• 0 2

• Ale tracą sponsorów!!!

I jakoś nie widać zbyt dużo chętnych na sponsorowanie za darmo firm Montexu .

• 0 1

• (3)

Frekwencja na trybunach zabija

• 8 2

• to było do przewidzenia, (2)

trzeba było nie szarżować z ceną, to może i całe rodziny by poprzychodziły w ramach niedzielnego spacerku.

• 5 0

• tak ZPRP promuje...

niszową dyscyplinę jaką jest kobieca piłka ręczna. W mieście świeżutkiego mistrza Polski taka frekwencja! WSTYD!!!

• 3 0

• gdy było niemal za pół-darmo, też frekwencja nie powalała,

ale własnie biorąc pod uwagę tytuł mistrza i fakt, że Polacy lubią "bywać" tam gdzie wypada się pokazać, przy odpowiedniej cenie na pewno przyszłoby więcej osób!