Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk nie dali rady Orlenowi Wiśle. Porażka w pierwszym ćwierćfinale Superligi

Rafał Sumowski
2 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Orlen Wisłą Płock 25:36 (15:18) w pierwszym meczu ćwierćfinału PGNiG Superligi. Obie drużyny były bezbłędne w rzutach karnych przy czym goście mieli ich jedenaście, a gospodarze tylko... jeden. Awans do półfinału uzyska zwycięzca dwumeczu, a rewanż w hali aktualnych wicemistrzów kraju odbędzie się w środę 9 maja o godz. 20:15.

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Chmieliński - Kondratiuk 5, Prymlewicz 5, Salacz 5, Wróbel 3, Rogulski 3, Adamczyk 3, Kornecki 1, Bednarek, Kostrzewa, Marciniak, Papaj, Sulej, Wołowiec

Orlen Wisła: Morawski - Żabić 9, Tarabochia 5, Duarte 5, Ivić 4, Mihić 3, Racotea 2, Krajewski 2, T.Gębala 2, Ghionea 2, Toledo 1, Kowalski 1, Piechowski

- Piękno sportu polega na jego nieprzewidywalności. Gramy lepiej z tygodnia na tydzień i to działa na naszą korzyść. Ostatni mecz z Orlen Wisłą przegraliśmy dopiero w końcówce i mam nadzieję, że teraz sił wystarczy nam na 60 minut - mówił nam przed środowym meczem obrotowy Wybrzeża Łukasz Rogulski.
Kapitan gdańszczan znakomicie zdawał sobie sprawę z tego, że mało kto postawiłby na nich pieniądze w starciu z wicemistrzami Polski, ale razem z kolegami robił co mógł, aby potwierdzić swoje słowa. Niestety, różnica klas pomiędzy drużynami była widoczna znacznie mocniej niż podczas spotkań rundy zasadniczej.

Mecz w hali AWFiS rozpoczął się źle dla gospodarzy, bo w 6. minucie przy stanie 1:4 o czas musiał prosić trener Marcin Lijewski. Dwa rzuty karne wykorzystał jednak Igor Żabić i było już 6:2 dla płocczan.

Dobrą pracę w ataku wykonał Adrian Kondratiuk i gdańszczanie zbliżyli się do rywali na dwie bramki.
Przy stanie 12:10 goście wzięli przerwę i odpowiedzieli serią trzech bramek. Po 2-minutowej karze dla Lovro Mihicia Wybrzeże ponownie zbliżyło się na dwie bramki, ale miało sporo problemów z faulami. W sumie pięć karnych do przerwy wykorzystał Żabić, a dwa Sime Ivić. Ten drugi z 7. metra trafiał w ostatnich dwóch minutach przed przerwą. W tym momencie wspomnijmy, że gdańszczanie karnego nie rzucali jescze ani razu.

Drugą połowę Wisłą rozpoczęła z przewagą trzech trafień, ale błyskawicznie do pięciu powiększył ją Gilberto Duarte. Choć w bramce dwoił i troił się Artur Chmieliński, goście po bramce Przemysława Krajewskiego prowadzili już 22:16. Aż strach pomyśleć jak bardzo odjechaliby z wynikiem płocczanie, gdyby nie świetna dyspozycja bramkarza Wybrzeża.

Pozazdrościł mu Adam Morawski. Były bramkarz SMS Gdańsk również zaliczył w krótkim czasie kilka świetnych interwencji w sytuacjach sam na sam, co mocno podcięło skrzydło gdańszczanom. Na dodatek trzecie wykluczenie, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jacek Sulej.

Już na kwadrans przed końcem spotkania przyjezdni prowadzili różnicą dziesięciu trafień. W końcówce kilka razy błysnął w ataku Kamil Adamczyk, ale Wybrzeże nie dało rady zniwelować strat.

Opinie (20) 1 zablokowana

• Oj Jacek, jacek. Ty juz sie nie zmienisz.

• 11 1

• Znowu "zawodowcy"

wytrzymali kondycyjnie tylko 1 połowę.
    Próbowałem to oglądać w tv ale się nie dało.

• 12 5

• Niestety :( Petrozłotówki przeważyły. Polacy w OWP - 4 gole. Polacy w WGH - 25.

• 18 2

• Panienki z plocka

Sędziowie grali dla plocka, Panienki wygrały karnymi.

• 13 4

• Ten wynik podważa sens dzikiej karty (1)

• 7 9

• Ta wypowiedż :)

Tego ciecia jest nawet nie z okręgówki.

• 2 0

• Brawo młode Wybrzeze

• 9 3

• To się Rogulski popisał,robił wszystko,że by nie podpaść swojemu nowemu pracodawcy.

• 10 6

• Do przerwy wyglądało fajnie, po przerwie, pomijając potencjał składu OWP,
    chłopaki z "Wybrzeża" nie popisali się w kilku akcjach..
    Aktualnie Wybrzeże to środek ligowej tabeli 5-8 a raczej 7-8miejsce.
    Zaskoczenie to wynik Zabrza z Opolem, oj! prezes Kmicik zrobi tajfun w szatni...

• 12 0

• O tym jak poważnie Wisła potraktowała mecz z Wybrzeżem , świadczą długie okresy gry w optymalnym zestawieniu tzn sześciu obcokrajowców w polu i jedyny Polak na boisku- bramkarz. Z zażenowaniem patrzyłem jak reprezentanci Polski nie znajdują uznania u trenera . Czyżby się obawiał o wynik , czy też umiejętności reprezentantów ocenia znacznie poniżej przeciętnym jak na warunki europejskie, graczom z Bałkanów. Interes klubu ważniejszy od ogrywania reprezentantów. A może troska o swoją przyszłość w klubie. Jaka jest korzyść dla reprezentacji Polski z takich rozwiązań. Żadna. Za grube pieniądze sponsora (podatników) - spółki Skarbu Państwa - o prawo gry w finale MISTRZOSTW POLSKI ( tytuł dla zwycięzcy- Mistrz Polski) na siedmiu , sześciu to obcokrajowcy. Przy takim podejściu, odbudowa pozycji Polski w piłce ręcznej na poziomie reprezentacji trwać może wiekami. Brawo zwycięzcy , chwała zwyciężonym .

• 22 0

• Superliga (2)

sama nazwa abstrakcyjna. Nie powinno w niej grać 16 drużyn.
    Wybrzeże na dzisiaj to poziom I ligi.

• 8 16

• Ty tą wypowiedzią cieciu jesteś w okręgówce:)

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.