Łączpol nieskuteczny, ale zwycięski w Kępnie

1 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Karolina Siódmiak zdobyła siedem bramek i poprowadziła gdańskie szczypiornistki do trzeciej ligowej wygranej z rzędu. Karolina Siódmiak zdobyła siedem bramek i poprowadziła gdańskie szczypiornistki do trzeciej ligowej wygranej z rzędu.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Polonię Kępno 28:25 (16:12) i odniosły trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Po meczu trener Jerzy Ciepliński narzekał jedynie na niską skuteczność i... fakt, że jego zespołowi nie było dane obejrzeć transmisji z meczu polskiej reprezentacji mężczyzn walczącej o brązowy medal mistrzostw świata w Katarze.

ŁĄCZPOL: Skonieczna, Obrębalska - Ciura 1, Gelińska 3, Pesel 1, Konefał, Orzłowska 3, Siódmiak 7, Maszota 1, Neitsch 2, Lipska 5, Klonowska 4, Karwecka 1

Gdańszczanki mecz z Polonią rozpoczęły od prowadzenia 3:0 w 4. minucie. Gospodynie szybko jednak poprawiły swoją grę i objęły prowadzenie 5:4. W 16. minucie po zdobyciu trzech bramek z rzędu, znów przeważały akademiczki.

Do przerwy trwała wymiana ciosów bramka za bramkę. Krótko po zmianie stron po kolejnej serii trafień Łączpol odskoczył już na 21:14, a w 48. minucie prowadził 25:17. Końcówka spotkania należała jednak do rywalek, które po bramce Aleksandry Wynnyk zbliżyły się na 24:26.

W decydującym momencie gdańszczanki poderwały się raz jeszcze i rzucając dwie bramki znów odskoczyły na bezpieczną przewagę.

- Byliśmy dziś bardzo nieskuteczni. Dziewczyny pudłowały w naprawdę dogodnych sytuacjach bramkowych. Musimy czym prędzej przestawić celowniki, bo w starciu z mocniejszym rywalem taka nieskuteczność to proszenie się o porażkę - mówi trener Ciepliński.

POLSCY SZCZYPIORNIŚCI TRZECIM ZESPOŁEM ŚWIATA

Szkoleniowiec przyznał, iż wyznaczona data i godzina meczu w Kępnie były bardzo niefortunne. Spotkanie rozpoczęło się bowiem 30 minut po pierwszym gwizdku w meczu męskiej reprezentacja Polski z Hiszpanią o brązowy medal mistrzostw świata w Katarze.

- Bardzo żałujemy, że nie było nam dane obejrzeć transmisji, ale nie mieliśmy wpływu na godzinę wyznaczoną przez gospodarzy. Po meczu pozostały nam więc jedynie powtórki. Wielkie brawa dla naszych szczypiornistów, którzy wykazali się ogromną determinacją - zakończył Ciepliński.