Sześć medali Sietomu AZS AWFiS

7 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Sześć z ośmiu możliwych do zdobycia medali w turniejach indywidualnych mistrzostw Polski seniorów we florecie zagranął Sietom AZS AWFiS Gdańsk. W Krakowie po czwarte złoto (trzecie z rzędu) sięgnęła Sylwia Gruchała. W zawodach męskich najwyżej z akademików zaszedł Wojciech Szuchnicki, który wywalczył srebro.

W stawce 36 zawodniczek gdańszczanek było aż 12. Połowa z nich przebiła się do szerokiego finału. A mogło być jeszcze lepiej, gdyby wystartowała Magdalena Mroczkiewicz. "Mrówka" zrezygnowała z walk indywidualnych tłumacząc się kontuzją. Miała pomóc koleżankom dopiero w drużynie.

Klasą dla siebie była Sylwia Gruchała. W półfinale zdemolowała Joannę Bórkowską (zdobyła brąz) 14:3, a finał z Anną Rybicką (obie Sietom) zakończyła wynikiem 13:3! Jedyny medal gdańszczanokom w tej konkurencji wyrwała Małgorzata Wojtkowiak. Florecistka Warty Poznań odebrała brąz po ćwierćfinałowym sukcesie nad Magdalena Knop (Sietom) 15:12 oraz półfinałowej porażce po dogrywce z Rybicką 10:11. "Rybcia" sięgnęła po srebro.

26. Dominka Lipkowska.

W turnieju mężczyzn walczyło 50 zawodników. Objawieniem zawodów był Paweł Sasin. Powracający po kontuzji do sportu gdańszczanin już w 1/32 finału wyeliminował kadrowicza, Andrzeja Witkowskiego (Warta) 15:14, a jego zwycięska passa została przewana dopiero w półfinale. Brąz odebrał po przegranej z późniejszym mistrzem 12:15. Drugi medal tego koloru także przypadł gdańszczaninowi. W półfinale w bratobójczym pojedynku zmierzyli się Szuchnicki i Paweł Kawiecki. Wygrał bardziej rutynowany zawodnik 15:12. Finał był jednostronnym widowiskiem. Tomasz Ciepły (Warta) pokonał Szuchnickiego 15:5.