Szesnaście goli w "Olivii"

Marta
28 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

"Radosny hokej" - tak podsumował postawę hokeistów w piątkowym meczu Henryk Zabrocki. Trener Energi Stoczniowiec miał wiele racji. Kibice w "Olivii" oraz ogólnopolska widownia przed telewizorami zobaczyli aż 16 goli. Jedenaście z nich gdańszczanie strzelili JKH GKS Jastrzębie.

0:1 Danieluk as. Radwan (1.25)
1:1 Łopuski as. Rzeszutko, Jankowski (1.47)
2:1 M.Wróbel as. Ziółkowski (5.16)
2:2 Zdrahal as. Szoke, Lipina (11.26)
2:3 Radwan as. Danieluk (19.57)
3:3 Łopuski as Rzeszutko, Jankowski (21.55)
3:4 Bibrzycki as. Kiełbasa (22.33)
4:4 Hurtaj as. Vitek, Poziomkowski (24.03)
5:4 Łopuski as. Skrzypkowski, Rzeszutko (25.28 w przewadze)
6:4 Bigos as. Leśniak (29.58 w przewadze)
7:4 Urbanowicz (37.18 w podwójnym osłabieniu)
8:4 Urbanowicz as. Leśniak (39.08 w osłabieniu)
9:4 Jankowski as. Rompkowski (42.16)
9:5 Pavlaćka as. Radwan (51.38 w przewadze)
10:5 Skrzypkowski as. Łopuski (54.38 w podwójnej przewadze)
11:5 Sowiński as. Furo (57.43)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny (od 21 Stepokura); Bigos (4) - Leśniak, Smeja (2) - Kostecki (2), Rompkowski - Skrzypkowski, Benasiewicz - B.Wróbel (2); Poziomkowski - Hurtaj - Vitek, Furo (2) - Urbanowicz - Sowiński, Jankowski - Rzeszutko - Łopuski(2), Ziółkowski - M.Wróbel (4) - Strużyk.

Po meczu, w którym padło aż 16 goli trenerzy jednej i drugiej ekipy mieli zastrzeżenia do swoich podopiecznych. Henryk Zabrocki cieszył się z kompletu punktów, tym bardziej, że przewidywał iż piątkowa batalia będzie ciężka, jednak skrytykował grę defensywną swojego zespołu. Szkoleniowiec gości Alesz Tomaszek wytykał swoim podopiecznym iż popełnili mnóstwo błędów.

Istotnie błędów w piątkowym meczu było sporo i to zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

Po pierwszej, niemrawej i nieco chaotycznej tercji w wykonaniu Energi Stoczniowca kolejne dwie były już lepsze. Goście, którzy przyjechali do Gdańska z mocnym postanowieniem sprawienia niespodzianki prowadzili jeszcze do 24 minuty. Wówczas to Peter Hurtaj doprowadził do trzeciego remisu w meczu a za chwilę Mikołaj Łopuski, strzelając swoją trzecią bramkę w meczu, wyprowadził gdańszczan na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Do niecodziennej sytuacji doszło pod koniec drugiej odsłony, wówczas to dwa gole z rzędu w osłabieniu zdobył Maciej Urbanowicz który zresztą świetnie wykorzystał gorszą dyspozycję bramkarza gości. Żaden z dwóch, zresztą, desygnowanych do gry bramkarzy JKH nie może zaliczyć występu w Gdańsku do udanych.

Gdańszczanie po 40 minutach prowadzili już 8:4 i w ostatniej odsłonie kontrolowali grę starając się jak najszybciej doprowadzić do rezultatu dwucyfrowego.

-Spodziewaliśmy się tego, że Jastrzębie przyjedzie tutaj grać na 0:0 i będzie szukało swojej szansy w kontrach. To się potwierdziło, ale też trzeba przyznać, że my w pierwszej tercji zagraliśmy bardzo źle w obronie, to była taka mała katastrofa, musieliśmy sobie po męsku po pierwszej tercji porozmawiać, to trafiło do zawodników, ponieważ od drugiej tercji była to zupełnie inna drużyna, która nie tylko myślała o ofensywie ale też myślała defensywnie, choć było znów za dużo kar. To, że udało się Urbanowiczowi te dwie bramki strzelić w trójkę, to jest efektem nieuwagi przeciwnika. Można powiedzieć, że był to taki radosny hokej, tyle bramek z jednej i z drugiej strony. Trzeba pamiętać, że hokej to nie tylko atak, ale to wszystko zaczyna się od obrony i o tym trzeba pamiętać w następnych meczach. Napastnicy nie cofali się do obrony i dochodziło do wielu sytuacji podbramkowych, w których dobrze spisywał się Bartosz Stepokura.
W trzeciej tercji, widać było w grze większy luz, prowadziliśmy kilkoma bramkami. Zwycięstwo cieszy bo trochę obawialiśmy się tego meczu. W ostatniej chwili z powodu choroby wypadł nam Roman Skutchan, niedysponowany jest także Łukasz Zachariasz, po zabiegu operacyjnym -
powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2008-12-12
. Pozostałe wyniki 27 kolejki PLH:Comarch Cracovia Kraków - Bisset Polonia Bytom 8:0 (3:0, 4:0, 1:0), Ciarko KH Sanok - GKS Tychy 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), TKH Nesta Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), Akuna Naprzód Janów - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

• 0 0

• 59 minuta najlepsza ... ten przelot przez bramke i bójka ...