Szkofia Karoliny

10 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Karolina Chlewińska po raz pierwszy w karierze wygrała zawody z cyklu Pucharu Polski Sietom Tour. Gdańska florecistka po sukcesie w Poznaniu usadowiła się na szczycie klasyfikacji generalnej, gdyż rywalizacja "O szkofię Baśki Wołodyjowskiej" inaugurowała sezon 2006/07.

Zwycięstwo Chlewińskiej nie jest niespodzianką. Tym bardziej, że z powodu kłopotów zdrowotnych na planszy nie stawiły się: Sylwia Gruchała i Anna Rybicka, a dwie inne zawodniczki z pamiętnej drużyny mistrzyń świata - Magdalena Mroczkiewicz i Małgorzata Wojtkowiak - zostały wyeliminowane przed szerokim finałem, kończąc zawody odpowiednio na pozycjach - dziesiątej i osiemnastej. Karolina w decydujących walkach stanęła naprzeciw młodych-gniewnych z AZS AWF Poznań oraz zwyciężyni klasyfikacji generalnej PPST w minionym sezonie. Anna Janas została pokonana przez gdańszczankę w półfinale 9:14. W ćwierćfinale i w finale Chlewińska wygrywała z najbardziej utalentowanymi zawodniczkami młodego pokolenia. Agatę Kantorską pokonała 15:9, a lekcji udzieliła zwłaszcza w boju o pierwsze miejsce Martynie Synoradzkiej, zwyciężając 15:4!

Już dawno na krajowych planszach nie było turnieju, w którym gdańszczanki w czołówce klasyfikacji byłyby w mniejszości. A tak zdarzyło się w Poznaniu, gdzie walczyły 63 zawodniczki. W finałowej "8" była jeszcze tylko Katarzyna Kryczało. Po przegranej z Synoradzką 11:15 podzieliła ona trzecie miejsce z Janas. Okazja do rewanżu dla akademiczek nadarzy się 20 stycznia. Wówczas podejmą one rywalki we własnej sali, a stawką rywalizacji będzie Buzdygan JM Rektora AWFiS.

• Brawo Karolina :))))

• 0 0

• z innej beczki

Witam mam pytanie gdyz jestem kibicem szermierki czy po Mistrzostwach Swiata nastapily jakies zmiany w jakiej kolwiek kadrze gdyz wyniki swiadcza o naglrj i to szybkiej zmianie chyba ze sie myle i ze wszystko jest na dobrej drodze

• 0 0

• PP SENIOROW

Jandek w cwiercfinale- to prawda, czy zart?

• 0 0

• Mam pytanie dotyczące szermierki mężczyzn Co się dzieje z Krzyśkiem Pietrusiakiem? W ostatnich zawodach nie brał udziału Wycofał się ze sportu?