Przykład dał Drapella

7 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Maciej Drapella zdobył w Krakowie tytuł mistrza Polski weteranów w szpadzie. Niech osiągnięcie gdańszczanina, który w kategorii od 40 do 49 lat wygrał 27 na 28 walk (!), będzie przykładem do naśladowania dla akademickich florecistek i florecistów. Po nieudanych mistrzostwach świata zakończyli oni wakacje. Na najbliższy weekend zaplanowano inaugurację cyklu Pucharu Polski Sietom Tour. Połowa z ośmiu zawodów, które są w kalendarzu na sezon 2006/07, odbędzie się w Gdańsku.

Po raz pierwszy od lat z mistrzostw świata w szermierce gdańszczanie wrócili bez medalu. Ba - żadnemu z reprezentantów Polski nie udało stanąć się na podium. Po raz ostatni taka przykra sytuacja miała miejsce 15 lata temu! Indywidualnie Sylwia Gruchała była 10., a w drużynie wsparta przez koleżanki klubowe Magdalenę Mroczkiewicz, Annę Rybicką i Karolinę Chlewińską poprzestała na czwartej pozycji. W rywalizacji panów Wojciech Szuchnicki i Paweł Kawiecki nie przebili się przez eliminacje grupowe, a zespołowy turniej ukończyli z 6. lokatą.

W sobotę florecistki, dzień później floreciści rozpoczynają zatem nowy sezon z nowymi nadziejami. Tradycyjnie w pucharowym terminerzu jest po cztery zawody, a punkty zdobyty we wszystkich złożą się na końcową klasyfikację. Trofeów sprzed wakacji bronią Anna Janas (AZS AWF Warszawa) i Radosław Glonek (Sietom).

Kalendarz PPST - panie: 9.12 Poznań IV Turniej "O Szkofię Baśki Wołodyjowskiej"; 20.01 Gdańsk XIII Turniej "O Buzdygan JM Rektora AWFiS"; 31.03 Gdańsk X Turniej "O Trójząb Neptuna"; 2.09 Gdańsk XII Turniej "Bursztynowy Floret".
panowie: 10.12 Wrocław III Turniej "O Puchar K&K"; 20.01 Gdańsk XIII Turniej "O Buzdygan JM Rektora AWFiS"; 16.06 Warszawa XXX Turniej "O Złoty Floret JM Rektora AWF"; 1.09 Poznań XXIX Memoriał Jana Pieczyńskiego.

Przed rokiem inauguracja była pomyślana dla gdańszczan. W Poznaniu wygrała Gruchała, a we Wrocławiu w bratobójczym finale Glonek pokonał Szuchnickiego 15:10.