Sztorm lepiej w pucharze, Checz w lidze

1 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Sztorm Gdynia z łatwością wygrał pomorski finał Pucharu Polski. W I lidze, gdzie poziom jest znacznie wyższy dziewczynom nie wiedzie się jednak najlepiej. Sztorm Gdynia z łatwością wygrał pomorski finał Pucharu Polski. W I lidze, gdzie poziom jest znacznie wyższy dziewczynom nie wiedzie się jednak najlepiej.

Ze zmiennym szczęściem grają piłkarki Sztormu w rozgrywkach pucharowych i ligowych. W tych pierwszych gdynianki wygrały wysoko w Malborku, zwyciężając w pomorskim finale, ale już kilka dni później w meczu o punkty przegrały w I lidze na własnym boisku ze Stilonem Gorzów Wlkp 1:4 (0:3), spadając na przedostatnie miejsce w tabeli. Lepiej wiedzie się II-ligowej Checzy Gdynia, która dzięki wygranej z Juvenią Stargard Szczeciński 7:1 (2:0) obroniła pozycję wicelidera.

Sztorm Gdynia - Stilon Gorzów Wielkopolski 1:4 (0:3)

Bramka dla Sztormu: Cichosz 57
SZTORM: Lublewska - Ramotowska, A.Bużan, Maruszak, Bizewska - Stasiulewicz, K.Bużan, K.Wróbel, Plotzka - Czarniak, Cichosz

Sztorm ze Stilonem zmierzył się na własnym boisku po tym jak w Malborku bez najmniejszych problemów poradził sobie ze złożonym z młodszych zawodniczek Olimpico, wygrywając 13:1 (4:1). Sześć bramek strzeliła w tym meczu Marta Cichosz natomiast cztery rozpoczynająca swoją przygodę z pierwszym zespołem Paulina Lasota. Gdynianki wywalczyły awans do kolejnej fazy, w której czeka je spotkanie ze zwycięzcą okręgu zachodniopomorskiego, Olimpią Szczecin.

W lidze zespołowi Krzysztofa Własnego przyszło się jednak zmierzyć ze zdecydowanie silniejszym rywalkami. Stilon bezlitośnie obnażył słabości Sztormu, dla którego była to już trzecia ligowa porażka. Gdynianki są w tym roku dalekie od optymalnej dyspozycji.

- Niestety, regularnie mamy problemy z ustawieniem i kontuzjami. Zespół jest rozchybotany, z różnych powodów część zawodniczek nie mogła normalnie przygotować się do sezon. Natomiast młodsze dziewczyny, choć radzą sobie w Pucharze Polski, to w lidze z pół-zawodowymi zespołami poprzeczka zawieszona jest dla nich znacznie wyżej i to widać po wynikach - mówi trener Własny.

Pozostałe wyniki 4. kolejki grupy północnej I ligi kobiet:
Olimpia Szczecin - Medyk II Konin 0:1, Praga Warszawa - Koziołek Poznań 0:4, Polonia Poznań - Tomaszów Mazowiecki 1:0, Zagłębie Lubin - Ceramika Opoczno 4:0.

10. Ceramika Opoczno 4 0 0 4 1:17 0

Checz Gdynia - Juvenia Błękitni Stargard Szczeciński 7:1 (2:0)

Bramki: Bańkowska 4, Mnich 13,46,79, Kaszorek 56, Misior 71,88 - Konefał 84
CHECZ: Ciesielska - Żagiel, Kopka, Pobłocka - Bańkowska, Mnich, Althoff, Bruska (60 Misior), Zegan - Kaszorek, Bartosik (46 Chyła)

Piłkarki Checzy Gdynia poprawiły sobie humory po wysokiej porażce w Bydgoszczy (przeczytaj relację). W Stargardzie Szczecińskim inicjatywę na boisku przejęły już od pierwszej minuty, a strzałem pod poprzeczkę z 30 metrów wynik otworzyła Ilona Bankowska. Niecałe 10 minut później piłkę do bramki głową skierowała Iwona Mnich. Gdynianki do przerwy mogły prowadzić wyżej, ale zawodziła skuteczność.

Podopieczne Mateusza Bieszke przestawiły "celowniki" po przerwie, gdy już po kilkunastu sekundach prostopadłe podanie Agnieszki Kopki na swojego drugiego gola zamieniła Mnich. Kanonada trwała do 84 minuty, gdy przy stanie 6:0 dla Checzy honorowe trafienie zdobyły gospodynie, wykorzystując nieporozumienie gdyńskiej obrony z bramkarką Malwiną Ciesielską. Chwilę później błąd popełniła golkiperka gospodyń, a wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustaliła Angelika Misior.

Gdynianki, które zajmują obecnie drugą pozycję w tabeli rozgrywek, czeka teraz wyjazdowe spotkanie z liderem rozgrywek drużyną Victorii Sianów (6 października, godz. 11:30). W klasyfikacji najprawdopodobniej dojdzie jednak do zmian. Po pierwszych dwóch kolejkach ze względu na nieregulaminowe występy niektórych zawodniczek zweryfikowane zostały wyniki aż pięciu spotkań. Kolejki trzecia i czwarta zweryfikowane zostaną za dwa tygodnie.

Pozostałe wyniki 4. kolejki grupy wielkopolskiej II ligi kobiet:
Tucholanka Tuchola - KKP II Bydgoszcz 1:4 (0:3), GSS Grodzisk Wlkp. - Pogoń II Women Szczecin 1:8 (0:4), GOSRiT Luzino - Lechia Zielona Góra 5:4 (3:3)

9. GOSRiT Luzino 3 1 0 2 6:13 3

Trojmiasto.pl ma swoją redakcję w Gdyni!
Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej mieszkańców Gdyni i ich problemów.
Pracujemy na trzecim piętrze Transatlantyka, przy
Placu Kaszubskim 17/307 zobacz na mapie Gdyni.
Piszcie do nas na adres
gdynia@trojmiasto.pl, dzwońcie pod nr 58 321 95 50 lub po prostu przychodźcie.

Opinie (3) 1 zablokowana

• Checz awans do I ligi? Sztorm walka o przetrwanie? (1)

Co sie dzieje w gdynskim Sztormie prowadzonym przez Prezesa Wlasnego?
    gdzie sa wyniki z tamtego sezonu i tamtejsza gra? tego napewno sie niedowiemy, zle sie dzieje ale miejmy nadzieje na lepsze jutro w tym klubie bo szkoda dziewczyn tam grajacych .. dobrze jednak ze Checz radzi sobie z trudami w lidze i utrzymuja gdynski honor w rozgrywkach, i wszystko na to wskazuje ze to Checz jest blizsza grania w 1 lidze poki co patrzac na wyniki meczow i miejsce w tabeli jednakze nie mozna zapominac ze jest to dopiero poczatek sezonu i druzyny maja duzo czasu na ustalenie kto bedzie gral na wlasciwym poziomie rozgrywkowym.. powodzenia

• 7 2

• niestety poziom II ligi i I ligi jest bardzo rózny ! Wygrana w II lidze nie jest wielkim sukcesem :)

• 1 1

• spoko kolego

SZTORM po wielu sukcesach jest w sytuacji ,jak wiele innych drużyn w 1 lidze. Dziewczyny uczyły się do matury,teraz są studia lub inne szkoły i ......praca sympatyczny kolego !! Jesień bedzie trudna .Dadzą radę ponieważ ......nie zapomniały jak się gra i wygrywa od kilku lat z CHECZĄ .Przyszłość kobiecej piłki w Gdyni to wyłącznie SZTORM GDYNIA.W 3 lidze dziewczyny już wygrywają !!!