Szuchnicki na podium!

7 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Życiowy sukces odniósł Wojciech Szuchnicki. Florecista Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w zawodach Pucharu Świata w La Corunie zajął trzecie miejsce. Sukces podopiecznego Stanisława Szymańskiego jest tym większy, że w pokonanym polu pozostało 99 rywali z mistrzem olimpisjkim, Francuzem Brice'm Guyart'em włącznie.

Triumfatorem "Turnoi Ciudad de A Coruna" został Michael Ludwig, który w finale pokonał Jurija Mołczana (Rosja) 15:13. W półfinale Austriak powstrzymał zwycięski marsz Szuchnickiego, wygrywając 15:5. Wcześniej gdańszczanin był lepszy od Juliana Montero (Hiszpania) 15:7, Rolanda Schlossera (Austria) 15:14 i Joshuy McGuire'a (Kanada) 15:11.

Największą niepospodzianką turnieju była przegra na Guyarta w 1/32 finału. Zanim Francuz uznał wyższość Holendra Sebastiana Combe, próbował oszukać... kontuzję. Gdy doznał urazu ramienia, wziął floret do lewej ręki.

Na uwagę zasługuje także 13. lokata Sławomira Mocka (Polonia Leszno). Dwaj pozostali gdańszczanie zajęli w Hiszpanii dalsze miejsca - 49. Krzysztof Pietrusiak, 73. Paweł Kawiecki.

Po zawodach indywidualnych rozpoczał się turniej drużynowy. Pierwszym rywalem biało-czerwonych miała być Hiszpania...