TLB Futsal 2004

Tomasz Łunkiewicz
16 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie było niespodzianek w trzeciej kolejce Trójmiejskiej Ligi Biznesu Futsal 2004. Komplet punktów wywalczyły drużyny Głosu Wybrzeża, Radia Gdańsk i Tiger Pubu. Opiekę medialną nad rywalizacją sprawuje nasza redakcja.

Jako pierwsze na parkiet wyszły ekipy Grupy Lotos i Głosu Wybrzeża. Początek meczu należał do nafciarzy, którzy w drugiej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Kuby Czachorowskiego. Sześć minut później Grupa Lotos prowadziła już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Dariusz Nowak. Drużyna Głosu rozkręcała się powoli. Kontaktową bramkę w 11 min strzelił Andrzej Sobczak. W siedemnastej min po trafieniu Zbigniewa Luli. Na tablicy widniał remis Ostatnie minuty to ataki z obu stron. Chwilę dekoncentracji w szeregach nafciarzy na 18 sekund przed przerwą wykorzystał Dariusz Zarębski dając Głosowi prowadzenie. Druga odsłona zaczęła się od dwóch groźnych akcji dziennikarzy. Grupa Lotos nie pozostawała dłużna i gorąco było również pod drugą bramką. Nafciarzom brakowało jednak szczęścia i precyzji w decydującym momencie. Ostatnie dziesięć minut należało do Zarębskiego, który trzykrotnie wpisał się na listę i zgłosił poważne aspiracje do tytułu króla strzelców. Głos pozostał liderem tabeli.

W drugim spotkaniu zmierzyły się Radio Gdańsk i Atena. Podobnie jak w pierwszym meczu, górą byli przedstawiciele mediów, którzy w dwóch meczach nie stracili punktu. Radiowcy prowadzili od początku, wygrywając ostatecznie 5:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Przemysław Wolski i Wojciech Walewski po dwie oraz Szymon Borczuch. Dla pokonanych oba gole strzelił Cezary Jachimek.

W ostatnim meczu trzecij kolejki Tiger Pub rozbił Dr. Oetkera 12:2 odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywakch. Po cztery bramki strzelili Jarosław Krygier i Jarosław Szczutkowski. O jedno trafienie mniej zanotował Tomasz Michalczewski. Strzelcem ostatniej bramki był Łukasz Anyszkiewicz. Dla Dr. Oetkera, który przegrał po raz trzeci, bramki zdobyli Bartek Rohloff i Daniel Żmuda.