TLB Futsal 2004

Tomasz Łunkiewicz
18 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie mają już drużyn z kompletem punktów w Trójmiejskiej Ligi Biznesu Futsal 2004. W czwartej serii spotkań porażki poniosły niepokonane do tej pory drużyny Głosu Wybrzeża i Radia Gdańsk. Głos utrzymał prowadzenie w tabeli. Nasza redakcja sprawuje patronat medialny nad rywalizacją.

Czwartą serię gier zainaugurowała konfrontacja Głosu z Tiger Pubem. Spotkanie od początku było bardzo zacięte i dostarczyło widzom wielu emocji. Obie drużyny rozpoczęły ostrożnie, z respektem dla przeciwnika. Mimo kilku groźnych strzałów, przez większą część pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik otworzył Tiger Pub, który po trafieniu Jarosława Szczutkowskiego objął prowadzenie w 15 min. Wystarczyło niewiele ponad 120 sekund, by role się odwróciły. Dwa trafienia Krzysztofa Beszterdy dały nam prowadzenie. Przewagi jednej bramki nie udało się utrzymać do przerwy. Gracze Tiger Pubu w ostatnich minutach nastawili się na łapanie rywali na faule, i czynili to z powodzeniem. Trzykrotnie w końcówce pierwszej połowy wykonywali rzut karny, ale dopiero trzecia próba była udana. Po przerwie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Beszterda. Było to ostatnie trafienie dla Głosu. Do końca meczu strzelali już tylko gracze Tiger Pubu. Mimo porażki Głos pozostał liderem tabeli.

Nie było spodziewanych emocji w meczu Radia Gdańsk z Portem Lotniczym. Radiowcy w dwóch spotkaniach odnieśli dwa zwycięstwa. Port stracił punkty z Pubem. Mecz toczył się pod dyktando lotników. Do przerwy wbili Radiu pięć bramek. W drugiej połowie dołożyli jeszcze siedem. Radiowcy zdołali odpowiedzieć tylko dwiema. Pięć goli dla zwycięzców strzelił Sebastian Letniowski. Przegrana kosztowała Radio Gdańsk spadek z drugiego na piąte miejsce.

W ostatnim meczu czwartej kolejki spotkały się Dr. Oetker i Grupa Lotos. Spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem jak mecz Głosu z Tiger Pubem, a jako zwycięzcy schodzili z parkietu nafciarze, którzy przewagę trzech bramek wypracowali sobie do przerwy.

Głos Wybrzeża - Tiger Pub 3:6 (2:2), Radio Gdańsk - Port Lotniczy 2:12 (0:5), Dr. Oetker - Grupa Lotos 3:6 (0:3).

1. Głos Wybrzeża 4 9 27-14
2. Port Lotniczy 3 7 30-8
3. Tiger Pub 3 7 22-9
4. Grupa Lotos 4 6 15-16
5. Radio Gdańsk 3 6 12-16
6. Atena 3 0 6-16
7. Dr. Oetker 4 0 11-44