Ta ostatnia minuta...

23 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Piłkarze Lechii Gdańsk jechali do Jaworzna po pierwsze wyjazdowe trzy punkty. Tym bardziej mieli gryźć trawę, gdyż sukcesem chcieli uhonorować śmierć Tadeusza Duffka, członka zarządu i jednego z najwierniejszych kibiców gdańskiego klubu. Niestety, trzynasta kolejka w II lidze okazała się dla biało-zielonych feralna. Drużyna Marcina Kaczmarka przegrała ze Szczakowianką 1:2 (0:1). Co ciekawe wszystkie gole zdobyli miejscowi. Błażej Jenek, dyrektor gdańskiego klubu zapowiada "męskie rozmowy" z niektórymi piłkarzami.

LECHIA: Bąk - Pęczak, Brede, Janus, Fechner - Dzienis, Mysiak, Wojciechowski, Biskup (66 Wilk) - Kalkowski (77 Wiśniewski), Rusinek (84 Szczepiński).

Żółta kartka: Brede, Kalkowski, Wilk.

W ofensywnym ustawieniu rozpoczęli meczu piłkarze Lechii. Trener Kaczmarek zdecydował się na wariant z dwoma napastnikami. Partnerem Krzysztofa Rusinka w ataku został Maciej Kalkowski. Na środek pomocy po kontuzji wrócił Sławomir Wojciechowski. Wytrzymał pełne 90 minut.

Szczakowianka jako pierwsza ruszyła do ataku. W nagrodę zdobyła prowadzenie. W 39. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Mieczysław Sikora.

Gdańszczanie wyrównali w 57. minucie. Po dośrodkowaniu Macieja Kalkowskiego piłkę do własnej bramki wpakował Jakub Dziółka. Potem próbowali jeszcze szczęścia Kalkowski, Rusinek i Mariusz Dzienis, ale ich strzałom brakowało precyzji.

Także miejscowi długo nie mogli po raz drugi wstrzelić się w bramkę Lechii. Mateusz Bąk obronną ręką wyszedł m.in. z pojedynków z: Pawłem CygnaremWojciechem Krauze. Skapitulował dopiero w ostatniej minucie po uderzeniu głowa z sześciu metrów... Dziółki, który tym samym zrehabilitował się za wcześniejszy strzał samobójczy.

W końcówce szkoleniowiec Lechii wahał się, czy postawić na obronę wyniku, czy też na atak. Najpierw wymienił napastnika, wprowadzając do gry Piotra Wiśniewskiego, dla którego był to debiut w II lidze. Ale w ostatnich minutach to właśnie rekonwalescent był jedynym napastnikiem, gdyż do gry wszedł piąty pomocnik, Michał Szczepiński. Popularny "Pająk" po raz pierwszy w tym sezonie usiadł na ławce rezerwowych.

To kolejny mecz biało-zielonych, w którym wynik zmieniany jest tuż przed ostatnim gwizdkiem. W podobny sposób 1:2 gdańszczanie przegrali w Radomiu. Natomiast sami strzelali gole, w obu przypadkach po rzutach karnych, w Bielsku-Białej (ratując remis 1:1) oraz przed tygodniem z ŁKS Łódź (wygrana 1:0).

Pozostałe mecze 13. kolejki: Górnik Polkowice - Widzew Łódź 2:1 (1:1). Bramki: Paweł Kaźmierczak (45), Tomasz Wróbel (73) - Bartosz Iwan (42). Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:0). Sebastian Wrzesiński (41) - Hadis Zubanović (52, 62). KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Rafał Wójcik (88). ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 2:0 (2:0). Igor Sypniewski (25), Jarosław Piątkowski (32); Kujawiak Włocławek - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1). Piotr Klepczarek I (87) - Ernest Konon (12). Piast Gliwice - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (1:0). Dariusz Solnica (20) - Marek Gołębiewski (59). Radomiak Radom - Ruch Chorzów 1:0 (0:0). Rafał Szwed (90). Polonia Bytom - Heko Czermno 0:0.

• SZCZAKOWA!!!

Dowalcie Tynkarzom,jak kiedyś dowalił ROBERT SZTANDERA z karnego,i sławka wojciechowska była załamana,że jego RKS Radomsko przegrało!Rysiu Czerwiec! Strzel coś wrfeszcie!

• 0 0

• 250 naszych z Wiselka w Jaworznie

DO BOJU LECHIA GDANSK

• 0 0

• Jakie 250 osób? przeceż was tylu nie ma!

• 0 0

• Spoko.

Spoko sledzie lechia na pewno jeden punkt wywiezie z jaworzna, a ty dupku ducze lepiej se kup miodowo-lipowe bo s****zka znowu w utonie tylko ze teraz w odrze. A zreszta pedaly won z naszej strony i takie gupoty to na stronie s****zki sledzie gdynia piszcie.!!!

Tylko LECHIA!!!

• 0 0

• JEEEEESSSSSTTTTTTT

1-0 dla SZCZAKOWIANKI

• 0 0

• Brawa dla SIKORY!

Nie zrobił tego Rysiu Czerwiec,to zrobił,to kto inny!! SUPER Chłopaki z JAWORZNNA! Oni w drugiej połowie,zawsze roznoszą rywali,w tym przypadku,TYNK-PENK