Takie porażki najbardziej bolą

4 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk przegrali na wyjeździe z Łącznościowcem Szczecin 17:18 (10:11). Podopieczni Jana Prześlakiewicza wrócili do grona czterech zespołów, które z jednakowym dorobkiem punktowym zamykają I-ligową tabelę.

SMS: Romatowski, Płóciennik - Gozdur 8, Prokop, Jachlewski, Szulc 2, Kuta 1, Kandora 1, Kuczyński 2, Stefański 1, Miać 2, Rozporski, Nyćkowiak.

Najwięcej dla Łącznościowca - Biały 6.

Gdańszczanie pojechali do Szczecina bez Adriana Niedośpiała, a w drugiej połowie musieli sobie radzić bez innego rozgrywającego, gdyż Marcin Miać uległ kontuzji. W tej sytuacji większy ciężar strzelecki powinni przejąć na siebie zawodnicy pierwszej linii. Niestety, właśnie do nich, a głównie skrzydłowych, trener Prześlakiewicz miał najwięcej uwag.

- Przegraliśmy w dużej mierze na własne życzenie. Mieliśmy fatalną skuteczność. Nie potrafiliśmy wykorzystać dziesięciu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ponadto, gdy jeden, jedyny raz otrzymaliśmy w tym meczu karnego, też go zmarnowaliśmy - podkreśla szkoleniowiec SMS.

Goście ani razu nie prowadzili. Po rzucie Łukasza Kandory na 1:1 przez sześć kolejnych minut nie zdobyli żadnej bramki, a sami stracili cztery. Starty z 1:5 odrobili tylko na chwilę, gdy w 16 min, głównie po bramkach Krzysztofa Gozdura, zrobiło się 6:6. Potem aż do przerwy jedną-dwiema bramkami prowadzili miejscowi.

Tuż po zmianie stron Gozdur wyrównał na 11:11. Łącznościowiec odpowiedział trzema celnymi rzutami z rzędu. W 51 min przy wyniku 16:17, Gozdur zmarnował karnego. Na cztery minuty przed końcem Jacek Gimel podwyższył na 18:16. Końcowy wynik ustalił Gozdur. Ostatni atak, na który SMS miała 8 sekund, nie powiódł się.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 28:26, Warmia Traveland Olsztyn - Kasztelan Sierpc 19:17, AZS AWF Warszawa - Este Viret Huta Zawiercie 31:20, MTS Chrzanów - Eltast' 95 Radom 26:26, MOSiR Zabrze - Grunwald Poznań 22:17, Włókniarz Konstantynów - Wolsztyniak 22:16.

1. MOSiR 28:2 388-239
2. AZS AWF W. 25:5 429-359
3. Warmia 18:12 351-352
4. Grunwald 16:14 385-373
5. AZS AWF B.P. 15:15 384-353
6. Wolsztyniak 15:15 339-368
7. Eltast 16:14 417-444
8. Gwardia 14:16 391-391