Stoczniowiec pokonał KTH w Hali Olivia

Rafał Sumowski
3 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Hokeiści Stoczniowca 2014 rozpoczęli rok od wygranej, a nowy zawodnik gdańszczan Pawlo Taran (na zdjęciu) przywitał się z kibicami bramką po potężnym uderzeniu. Hokeiści Stoczniowca 2014 rozpoczęli rok od wygranej, a nowy zawodnik gdańszczan Pawlo Taran (na zdjęciu) przywitał się z kibicami bramką po potężnym uderzeniu.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali w Hali Olivia KTH Krynica 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Drugą bramkę dla zwycięzców zdobył debiutujący w gdańskich barwach ukraiński obrońca Pawlo Taran. Niedzielny mecz zaplanowano na godz. 16:00. Bilety w cenie 10 i 7 zł.

STOCZNIOWIEC POZYSKAŁ OBROŃCĘ Z UKRAINY

0:1 Damian Zabawa 29 min
1:1 Jakub Serwiński as. Filip Pesta 36 min
2:1 Pawlo Taran - Jakub Stasiewicz, Oskar Lehmann 55 min
3:1 Pesta - Serwiński 59 min

STOCZNIOWIEC: Kopyciński - Lehmann, Leśniak; Wrycza, Wróblewski, Kulczyk - Ruszkowski, Taran; Serwiński, Pesta, Stasiewicz - Iwanow, Puchalski; Sochacki, Krasakiewicz, Urbaniak - Michałkiewicz, Paruszewski, Zaleski

KTH: Szczerba - Zieliński, Myjak; Cieślicki, Dubel, M.Zabawa - Maj, Kruczek; Grebla, Bryła, D.Zabawa - Leśniak, Susidko; Krokosz, Ratica, Maczuga.

Pierwszy w tym roku mecz w Hali Olivia obejrzało około 1300 kibiców. Niestety, w pierwszej tercji zarówno gospodarze jak i zespół z Krynicy zagrali jakby rozleniwieni po świętach. W sumie obydwie drużyny oddały przez 20 minut zaledwie po cztery celne strzały.

- W szatni przeprowadziliśmy z zespołem męską rozmowę i to poskutkowało. Może nie objawiło się od razu w wyniku, bo najpierw straciliśmy bramkę, ale gra była wyraźnie lepsza: więcej strzałów, więcej gry ciałem - mówi trener Stoczniowca Krzysztof Lehmann.

Gdańszczanie w połowie drugiej tercji stracili Michała Ruszkowskiego. Jeden z czołowych obrońców gospodarzy otrzymał karę meczu po starciu z dwoma rywalami. Karę otrzymał także zawodnik gości Marcin Zabawa.

- Razem z trenerem Januszem Bochińskim nie mamy do Michała pretensji. Wszedł w ciałem w rywala, a ten od razu rzucił się na niego z pięściami. Chwile później dołączył drugi z zawodników. Ruszkowski tylko się bronił, więc uważam, że sędzia postąpił wobec niego bardzo rygorystycznie - ocenia Lehmann.

Ostatnią tercję gdańszczanie rozpoczynali przy stanie 1:1, gdyż jeszcze w drugiej odsłonie zdążył wyrównać Jakub Serwiński. Gdańszczanom udało się zdominować rywali w ostatniej partii. Kryniczan wzięli bowiem "na przemęczenie" wykorzystując przewagę kondycyjną.

Bramkę na 2:1 zdobył debiutujący w gdańskich barwach Pawlo Taran. Zatwierdzony w piątek do gry Ukrainiec oddał potężny niesygnalizowany strzał i kompletnie zaskoczył bramkarza gości. Chwilę później wynik meczu ustalił Filip Pesta, a do wcześniej zdobytej bramki asystę dorzucił Serwiński.

- Prezentowaliśmy się lepiej i w zasadzie poza pierwszą tercją zagraliśmy dobry mecz. Jeśli chodzi o Tarana to zaliczył udany debiut. Widać u niego jeszcze nerwowość, ale to normalne, gdyż trafił do zupełnie nowego otoczenia. Jesteśmy jednak z niego zadowoleni. Zdał egzamin, a bramka zdobyta w pierwszym występie na pewno pomoże mu w aklimatyzacji - ocenił trener Lehmann.

Drugi z niedzielnych meczów zaplanowano na godz. 16:00. Bilety dostępne są w cenie: 7 zł ulgowy i 10 zł normalny. Dla dzieci o wzroście do 120 cm wstęp jest bezpłatny.

STOCZNIOWIEC 2014
KTH Krynica

89% 282 typowania STOCZNIOWIEC 2014
1% 1 typowanie REMIS
10% 33 typowania KTH Krynica

Pozostałe sobotnie mecze:
UKH Dębica - SMS I Sosnowiec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
SMS II Sosnowiec - Nesta Toruń 2:8 (0:2, 2:2, 0:4)

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:6 (2:0, 0:5, 0:2)
29 listopada Legia Warszawa (dom) 9:2 (2:1, 3:1, 4:0)
30 listopada Legia Warszawa (dom) 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd) 4:10 (1:1, 1:9, 2:0)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd) 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
3 stycznia KTH Krynica (dom) 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Opinie (46) 1 zablokowana

• Kostecki oddaj Olivię i Stoczniowca!!!

• 54 3

• Pavlo Taran

Wie o co kaman.... dobry jest!

• 32 4

• Taran (1)

Wejście smoka od dziś zwane wejściem Tarana.

• 32 4

• ale że Dębica wykolegowała pierwszego SMSa? nieprawdopodobne!!

• 4 1

• Brawo chłopaki, jutro znów jestem.

• 24 1

• No poszedłbym na mecz! Tylko za daleko mam .....eeeh.

• Taran, bardzo dobre wzmnocienie. (3)

Wyróżniłbym naszego bramkarza - kilka razy uratował d*psko kolegom. Tarana - za brame i bardzo mocny strzał po którym prawie urwał głowę bramkarzowi gości :) Widoczni byli Pesta, Stasiewicz i na tym chyba koniec. Ogólnie mecz po świąteczny i chyba chłopaki muszą dojść do siebie. Wyjazd z tercji, zamek itd. duży chaos. Ważne że wygrali i chwała im za to. A i na koniec bardzo ładne bioderko po którym gościu prawie pofrunął :)

• 23 4

• (1)

Nie zapominałbym o Serwińskim, który walczył do samego końca. Genialny strzał na remis, potrafi się ustawić, widać, że działa motywująco na resztę składu. Facet wyszedł mimo urazu po tym, jak oberwał krążkiem w twarz. Gdyby ta druga bramka od poprzeczki weszła to byłby majstersztyk. Podania, wystawki były po prostu świetne.

• 6 0

• Faktycznie zapomniałem i nim bo nie znam jeszcze wszystkich zawodników :) No i dodałbym Wrycze taki mały tygrysek co kąsa i ma pęd na bramke :)

• 13 0

• tatus nie pisz komentarzy , po 4 strzały w tercji to niewiele !