Ten sam film

18 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Jeśli ktoś był na piątkowym meczu Vive Kielce - AZS AWFiS Gdańsk o Puchar Polski, a wybrał się następnie na sobotni, którego stawką były ostatnie w tym roku punkty w ekstraklasie piłkarzy ręcznych, mógł powiedzieć "ja ten film już widziałem". Znów była kanonada bramek, wyrównana walka do przerwy i wysokie zwycięstwo liderów tabeli nad akademikami na zakończenie gry - 41:32 (20:19).

AZS AWFiS: Sokołowski, Głębocki - Krygowski, Ćwikliński 1, Żółtak 6, Woynowski, Balmas 6, Pilch 1, Stromski 1, Masiak 6, Jachlewski 8, Waszkiewicz 5.

W pierwszej połowie gdańszczanie poczynali sobie bardzo dzielnie. Otworzyli wynik dwoma trafieniami Michała Waszkiewicza na 2:0. Potem goście przetrwali kryzys i choć trzeba było odrabiać straty od 3:6 - im się to udało. Po skutecznej grze rozgrywających: Łukasza Masiaka i Andrzeja Balmasa, dla którego był to najlepszy mecz w gdańskich barwach, akademnicy znów osiagnęli przewagę - 13:11. Po raz ostatni korzystny rezultat dla zespołu Wojciecha Nowińskiego był w 25. minucie (15:14).

Podobnie jak w piątek, także i w sobote mecz ustawiło kilka pierwszych minut drugiej połowy. Kielczanie szybko odeszli na 26:20. Co prawda przyjezdni jeszcze zerwali się do walki i na niespełna kwadrans przed końcem zbliżyli się na 28:31, ale abytek sił i ludzi nie pozwolił im pójść za ciosem. Gdy z powodu kontuzji meczu nie mógł dokończyć Szymon Woynowski, a gradacja kar zrzuciła z parkietu Balmasa, gdańszczanie stracili koncepcję w ataku. Natomiast Vive po odzyskaniu piłki grało na kontry, w których najczęściej nie mylili się eksgdańszczanin: Patryk Kuchczyński oraz Michał Salami. Na nic zdała się wiedza na temat tych zawodników trenera Nowińskiego. Obu bowiem szczypiornistów miał on w ekipie, którą w Gdańsku doprowadził do tytułu młodzieżowego mistrza Europy.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: AMD Chrobry Głogów - MBM Zagłębie Lubin 26:21 (16:11), Olimpia Piekary - MMTS Kwidzyn 31:27 (13:12), Wisła-Azoty Puławy - Piotrkowianin-Kiper Piotrków 28:29 (15:15), Wisła Płock - AS-BAU Konsalnet Śląsk Wrocław 39:33 (18:17)
Traveland-Społem Olsztyn - KPR Miedź Legnica 37:24 (18:10).

12. Piotrkowianin 14 3 11 6 363:433

W związku z przygotowaniami, a następnie startem reprezentacji Polski w finałach mistrzostw świata w rozgrywkach ekstraklasy nastąpiła przerwa do 11 lutego przyszłego roku.