Torus Wybrzeże Gdańsk - Arged Ostrovia 32:26. Wygrany wyścig po udanej końcówce

5 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (11)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał drugi mecz z rzędu. Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał drugi mecz z rzędu.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonał u siebie zespół Arged Ostrovia 32:26 (12:12) w 18. kolejce PGNiG Superligi. Gdańscy piłkarze ręczni dobrze zaczęli mecz, ale później pozwolili rywalom na skrócenie dystansu. Jednak po wyrównanym fragmencie końcówka znów należała do nich.

TORUS WYBRZEŻE: Poźniak - Stępień 6, Będzikowski 5, Jachlewski 4, Papaj 4, Kosmala 3, Zmavc 3, Powarzyński 2, Milicević 2, Pieczonka 2, Papina 1, Woźniak

Ostrovia: Krekora - Tomczak 4, Gajek 3, Wojciechowski 3, Marciniak 3, Klopsteg 2, Wadowski 2, Szpera 2, Przybylski 2, Gierak 2, Adamski 1, Misiejuk 1, Urbaniak 1

Torus Wybrzeże Gdańsk bardzo dobrze wszedł w mecz z Arged Ostrovią. Piłkarze ręczni zaczęli spotkanie od 4-bramkowego prowadzenia, dobrze się przy tym broniąc. Goście potrzebowali aż 8 minut, aby zaliczyć pierwsze trafienie.

Przeczytaj przedłużonych kontraktach piłkarzy ręcznych w Torus Wybrzeże Gdańsk

Dzięki takiej przewadze podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego mogli kontrolować grę. Jednak ok. 20 minuty wkradło się nieco więcej rozprężenia, za co drużyna musiała zapłacić. Rywale zanotowali serię 3 bramek, dzięki czemu doprowadzili do remisu, a autorem jednej z nich był Ksawery Gajek, czyli były gracz Wybrzeża. Kompromisem zakończyła się też pierwsza połowa, gdyż po 30 minutach mieliśmy wynik 12:12.

Podobny obrót spraw ciągnął się przez długi czas drugiej części spotkania. Drużyny wymieniały się ciosami, oddając sobie prowadzenie. Ktoś w końcu musiał skapitulować, ale to Ostrovia była tą drużyną, która nie wytrzymała tempa.

Kluczowe było trafienie na 22:19. Od tego momentu goście mieli problem, aby nawiązać jeszcze walkę. Szukali różnych sposobów, niekiedy wręcz podejmując nerwowe decyzje. Miejscowi za to załapali wiatr w żagle i niekiedy wręcz rzucali bramki seriami.

Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:30. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Finalnie skończyło się na zwycięstwie 32:26. To drugi najwyższy dorobek strzelecki Torus Wybrzeża w tym sezonie. Przypomnijmy, że pierwszy padł w meczu z Piotrkowianinem, lecz tam piłkarze ręczni wygrali 33:32.

Jedną z kluczowych postaci gdańskiej ekipy był Rafał Stępień, autor 6 bramek, który dopiero co przedłużył kontrakt. Przypomnijmy, że jego nowa umowa będzie obowiązywać do 2026 roku.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb.S.A. 18 2 1 1 14 461:540 9
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-03-05