Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Tarnów 25:22. Wyszarpane zwycięstwo

17 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk w półfinale Pucharu Polski, najlepszy wynik od 19 lat
Kamil Adamczyk rzucił sześć bramek dla Torus Wybrzeża Gdańsk. To najlepszy wynik w drużynie Thomasa Orneborga. Kamil Adamczyk rzucił sześć bramek dla Torus Wybrzeża Gdańsk. To najlepszy wynik w drużynie Thomasa Orneborga.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało u siebie z Grupą Azoty Tarnów 25:22 (11:12). Piłkarze Thomasa Orneborga ogrywając beniaminka przerwali serię pięciu porażek w PGNiG Superlidze. Gdańszczanie wręcz wyszarpali zwycięstwo, gdyż w pierwszej połowie meczu przegrywali już 4:10.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński - Adamczyk 8, Wróbel 7, Janikowski 4, Prymlewicz 2, Komarzewski 1, Gajek 1, Pieczonka 1, Oliveira 1, Didyk 0, Gądek 0, Bednarek 0, Salacz 0, Papaj 0

Grupa Azoty: Ciochoń, Małecki - Kowalik 6, Wojdan 5, Tokuda 4, Lazarowicz 2, Sanek 1, Grabowski 1, Tarcijonas 1, Grozdek 1, Pedryć 0, Nowak 0, Jewuła 0

- Grupa Azoty Tarnów to beniaminek tylko z nazwy, mają wielu doświadczonych graczy. Ten mecz musimy dobrze rozegrać już w naszych głowach - ostrzegał Jacek Sulej rozgrywający i drugi trener Torus Wybrzeża Gdańsk przed niedzielnym spotkaniem.
Rzeczywiście, to tarnowianie od początku meczu w hali AWFiS wyglądali jakby mieli dłuższy staż w elicie. Goście po serii czterech kolejnych trafień, w 15. minucie prowadzili już 10:4, a trener Thomas Orneborg brał już drugą przerwę dla Wybrzeża. Gdańszczanie nie mogli sobie pozwolić na porażkę, która na dobre usadziłaby ich w dolnych rejonach tabeli Superligi.

Jacek Sulej o nowej roli w Torus Wybrzeże Gdańsk

Drugi oddech w walce o uniknięcie szóstej kolejnej porażki, dali gdańszczanom swoimi trafieniami Mateusz Wróbel (dwa gole) i Kamil Adamczyk (pięć). Zbudowali do przerwy serię 7:2, a rzut karny obronił Artur Chmieliński.

- W końcu przestaliśmy popełniać głupie błędy i jest efekt - wyjaśniał w przerwie przed kamerami TVP Sport bramkarz gospodarzy.
Na drugą połowę gdańszczanie wyszli przegrywając już tylko bramką. Choć tarnowianie rozpoczęli tę część spotkania od dwóch trafień, Wybrzeże znów się podniosło. W 47. minucie na 17:17 trafił Wojciech Prymlewicz i czas wziął trener gości, były szczypiornista Wybrzeża, Marcin Markuszewski.

Kolejną udaną interwencję zaliczył jednak Chmieliński, a na pierwsze prowadzenie w meczu wyprowadził gdańską drużynę Kelian Janikowski. Dwie bramki rzucił chwilę później Wróbel, a do 3:0 serię przedłużył Adamczyk i na 7 minut przed końcem gry, było już 21:18 dla gospodarzy.

Trzecie przewinienie popełnił w 55. minucie Michał Bednarek i musiał zakończyć udział w meczu. Z karnego w poprzeczkę trafił Wróbel, ale błyskawicznie zrehabilitował się w kolejnej akcji trafiając potężnym rzutem z biodra na ponad 2 minuty do końca spotkania (23:21). Ostatecznie gdańszczanie wygrali różnicą trzech trafień, choć przed przerwą przegrywali różnicą sześciu.

Wyniki 11 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Grupa Azoty Tarnów 25:22 (11:12)
  • Chrobry Głogów - PGE Vive Kielce 27:34 (11:17)
  • MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 19:25 (7:14)
  • Piotrkowianin - NMC Górnik Zabrze 24:28 (13:13)
  • Azoty Puławy - Gwardia Opole 34:34, k. 2:4 (19:18)
  • Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 27:36 (15:15)
  • Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:31 (15:17)

Opinie (21)

• To wina Orneborga (1)

Skandal że wygrali tak nisko to jak zawsze wina trenera wuefisty
    Bez niego to by wygrali 60-10

• 8 9

• Nie wygrali by meczu,bez niewielkiej pomocy dwóch przyjaciół z Radomia.

• 4 12

• Brawo trenerze!

Lijo by nie piardnął w tym meczu hehe

• 4 9

• Masakrycznie wyglądał ten mecz. Z taką grą to lepiej żeby na takówki poszli!

• 16 6

• (1)

Oby szczęśliwie ( pozostanie w Superlidze) dograli do końca kontraktu z tym trenerem. Na boisku w ataku po stronie Wybrzeża panuje totalny bałagan i przypadkowość. Trener absolutnie nie ma pomysłu na grę a ponadto sprawia wrażenie jakby przed meczem dowiedział się że będzie prowadził zespół i do końca nie wie na jakiej pozycji grają poszczególni zwodnicy. Brawo Prymlewicz. To jego dwie akcje kończone na lewym rozegraniu zadecydowały o wyniku. Orneborg - mistrz chaosu i bałaganu.

• 19 7

• Czy wygrywasz czy nie
      ja i tak skrytykuję cię

• 6 7

• (3)

W Orneborgu jedyna nadzieja na zwycięstwo MMTSu. W sobotę spotka się dwóch "wybitnych" trenerów. Orneborg i Zinczuk...

• 10 6

• (2)

Największym błędem Wybrzeża było zwolnienie Lijewskiego.

• 18 9

• (1)

Zapomniałeś już jaka była tu nagonka na Lijka, ile krytyki za wszystko!
        Poczytaj komentarze z początku 2019, pewnie wiele twoich, atakujących Marcina

• 6 7

• Nigdy nie atakowałem Lijka, zresztą nie mam powodu, bo nie kibicuję Wybrzeżu :)

• 5 4

• Wreszcie młodziaki na ławie i momenty były. (1)

Widać, że nie ma pomysłu na grę ze strony trenera. Gracze sami próbują coś szarpać. Wróbel z dystansu, Prymlewicz rozruszał w 2 połowie grę schodzeniem do środka, Bednarek niepotrzebne kary. Orneborg out!

• 20 7

• Złoto musi być i basta

Orneborg out!
      Jak można nie być liderem z takim składem!

• 6 4

• :( (1)

Mecz poziomem jak dwóch spadkowiczów, Wybrzeże w totalnym regresie, najwyższy czas na zmianę trenera, po 9 kolejkach okazało się że jest potrzebny zawodnikom tłumacz , a schematów w grze ciagle brak:(

• 19 6

• Stara gadka od lat: zmienić trenera po każdym meczu bez względu kto akurat nim jest

• 6 9

• Zawodnicy są super na miarę medalu może nawet złota.
    Trener out bo dzisiejszy słaby wynik to jego wina

• 11 7

• Przykre jest to, że zawodnicy wciąż grają taktyką trenera Lijewskiego, śmiech na sali...