Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:33. Piłkarze ręczni zaczęli rewelacyjnie

Torus Wybrzeże Gdańsk

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk rewelacyjnie weszli w mecz z mistrzami Polski i do 33. minuty pachniało sensacją. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z drużyną Łomża Vive Kielce 26:33 (14:13) w 14. kolejce PGNiG Superligi. Piłkarze ręczni gospodarzy kapitalnie weszli w mecz i do 33. minuty utrzymywali się na prowadzeniu. Dopiero pięć bramek z rzędu, od wyniku 15:16 pozwoliło mistrzom Polski opanować sytuacje, a potem podążyć po wygraną i utrzymać miano zespołu z kompletem punktów w tym sezonie.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Sulej 3, Adamczyk 6, Janikowski 3, Gądek, Wróbel 1, Pieczonka 1, Mosquera 2, Stojek 1, Jachlewski 5, Kosmala 2, Papaj 1, Woźniak 1

ŁOMŻA VIVE: Kornecki, Wałach - Vujović 5, Olejniczak 3, Sićko 5, Gębala 3, Kulesh 2, Faruk 4, Moryto 2, Surgiel 2, Tournat 7, Kaczor

Jaki plan punktowy przed piłkarzami ręcznymi postawił trener Torus Wybrzeża Gdańsk?

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk rewelacyjnie rozpoczęli mecz z mistrzami Polski, którzy jednak nie przywieźli wszystkich najlepszych. Rejestr bramkowy otworzyły rzuty: Kamila AdamczykaPatryka Pieczonki. Natomiast w 10. minucie po akcji Mateusza Kosmali było już 6:2 dla gospodarzy, a chwilę wcześnie rzutu karnego nie wykorzystał reprezentant kraju - Arkadiusz Moryto.

Skrzydła gospodarzom podcięły wykluczenia. Najpierw 2-minutową karę otrzymał Adamczyk, a w 16. minucie czerwoną kartkę otrzymał Pieczonka. W ekipie przyjezdnych do karnych zaczął podchodzić Branco Vujović, ale po pierwszej udanej próbie, przy drugiej i on został powstrzymany.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk prowadzili do przerwy z mistrzami Polski

W ataku Wybrzeże przeniosło ciężar na koło, a cenne dwie bramki zdobył Kelian Janikowski. W 18. minucie było 8:5 dla gospodarzy.

W Vive walkę o odrobienie strat wzięli na swoje barki Szymon SićkoNicolas Tournat. Trener Krzysztof Kisiel próbował pomóc podopiecznym, biorąc czas przy wyniku 11:10.

Udało utrzymać się prowadzenie do przerwy (14:13), dzięki dwóm bramkom Mateusza Jachlewskiego oraz trzeciemu karnemu, którego na bramkę nie zamieniło Vive.

W 33. minucie pierwszą bramę w PGNiG Superlidze zdobył Kolumbijczyk Santiago Mosquera. Niestety, jak się później okazało było to zarazem ostatnie prowadzenie Wybrzeża w tym meczu.

Od wyniku 16:15 gospodarze stracili pięć trafienia z rzędu. Za rzucanie karnych wziął się Sićko, a w ostrzeliwanie gdańskiej bramki skutecznie włączył się Tomasz Gębala.

Próbował jeszcze drużynę dwoma trafieniami poderwać Adamczyk, kończąc 9-minutowym okresem gry Wybrzeża bez bramki. Jednak Vive odnalazło już swój rytm i na sprawienie sensacji nie było już szans.

Gdy przewaga kielczan była pewna, pozwolili wykazać się oni niespełna 17-letniemu Nigeryjczykowi. Yusuf Faruk debiutancką bramkę w PGNiG Superlidze zdobył z rzutu karnego w 48. minucie, a trzy kolejne dołożył już z gry.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 14 2 1 1 10 383:421 9

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.

Tabela wprowadzona: 2021-02-21

Wyniki 14 kolejki:

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Łomża Vive Kielce 26:33 (14:13)
  • Azoty Puławy - Grupa Azoty SPR Tarnów 38:23 (22:8)
  • Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:21 (10:13)
  • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Gwardia Opole 29:35 (13:18)
  • Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:28 (16:15)
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 17:22 (7:10)
  • Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin (przełożony na 17.03)

Opinie (13)

• i bardzo dobrze że podjęliście walkę (2)

• 10 5

• Pogrążyły nas błedy w ataku pomiedzy Wroblem i Adamczykiem. To zdecydowało. No i pomysł z Gądkiem na środku obrony to jest już jakaś farsa.

• 10 0

• (6)

Trochę obiektywizmu. Przecież Vive przyjechało bez 7 podstawowych zawodników, a i tak ośmieszyło nas przyciskając gaz tak naprawdę na 20 minut. Goście przyjechali w 12, z czego "gwiazdami" można z tego składu nazwać jedynie Moryte i Tournata. Tak więc ograli nas umiarkowanym nakładem sił, bo o to im chodziło w bardzo gęstym kalendarzu spotkań. To tak przykre, że aż upokarzające. Dobrze, że nie przysłali juniorów.

• 18 7

• a kogo to obchodzi jaki skład przysłali (3)

Wybrzeże też ma kontuzję i nie grało najmocniejszym składem
      taki jest sport
      liczy się tu i teraz

• 8 10

• Jak najbardziej masz rację ale nie ma się nad czym zachwycać jeśli chodzi o grę Wybrzeża. Była szansa ich ograć ale trzeba było zagrać na maksa swoich możliwości i przy maksie koncentracji. Skład w jakim przyjechali stwarzał tę możliwość. To bardziej Wybrzeże przegrało i to same ze sobą, niż wygrali. Pierwszą połowę przeczłapali, a do tego byli wyjątkowo nieskuteczni, niemrawi. Tymczasem w 2 połowie Wybrzeże wyciągnęło do nich rękę, popełniając tyle własnych błędów i do tego tak głupich, że na tym poziomie rozgrywek nie powinny się one przydarzać.

• 12 1

• Mocniejszym składem????? (1)

Czyli niby jakim????????? Zejdź na ziemię człowieku!!!

• 9 0

• Pewnie mu chodzi o Powarzyńskiego i Comerlatto? No to niech on lepiej szuka tej ziemi, póki czas.

• 6 1

• Po co te słowa ośmieszyli czy upokorzyli? Normalna sportowa rywalizacja, wygrał lepszy, w składzie reprezentanci Polski i nie tylko wiec takie słownictwo zza klawiatury kompa to po prostu buractwo.

• 5 6

• Obiektywizmu nie ma

skoro mowa o obiektywizmie to vive gra w lutym chyba z 10 meczow wiec nic dziwnego ze nie brali wszystkich na sredniaka pokroju wybrzeza. ale mimo wszystko nawet tych 12 pomijajac tylko tego nigeryjczyka gra praktycznie w kazdym meczu a wiekszosc z nich tworzy trzon kadry: Gebala Sicko Moryto Kornecki Olejniczak + Tournat i Kulesh - reprezentanci swojego kraju. jesli to sa rezerwowi to klub z nimi bylby pewnie co roku wicemistrzem a nie plock. widac ze jeszcze Wrobel szuka formy. po 40 minucie nie gral juz Siwy ktorego dojechali byli kolezcy. pieczonka glupio wylecial i choc smiesznie to brzmi to sedziowie byli elektryczni. vive rozgrywalo sobie znacznie dluzej a sedzia nie reagowal. to mistrzowie polski i nie trzeba im w taki sposob pomagac. na taki kalisz tyle spokojnie by wystarczylo. jeszcze Wrobel by sie rozkrecil i byloby git.

• 6 0

• Columbiano

Pierwsza połowa to fajna walka, druga do zapomnienia. Obiecujący debiut Kolumbijczyka - czekam na więcej jego grania i marsz w górę tabeli

5. Andrzej Kopeć 15 19 60%

06.03 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj bez publiczności Sandra Spa Pogoń Szczecin
20.03 (sob) godz.18:00 Piotrkowianin typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
27.03 (sob) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj Górnik Zabrze
25.02 (czw) godz.18:00 Energa MKS Kalisz 30:23 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
20.02 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 26:33 bez publiczności Łomża Vive Kielce