Trefl Gdańsk zakończył sezon na 6. miejscu. Pożegnalny mecz z kibicami w czwartek

Damian Konwent
22 kwietnia 2024, godz. 22:50
Opinie (30)

Trefl Gdańsk

Zobacz koniec meczu Trefl Gdańsk - Bogdanka LUK Lublin

Trefl Gdańsk zakończył sezon 2023/24 na szóstym miejscu w PlusLidze. W decydującym meczu żółto-czarni przegrali u siebie z Bogdanką LUK Lublin 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25) i jednocześnie stracili szansę na grę w europejskich pucharach. Ostatnie starcie z trybun obejrzało blisko 2 tys. kibiców, którzy będą mieli jeszcze okazję do pożegnania się siatkarzami w czwartek, 25 kwietnia. Tego dnia, w hali bocznej Ergo Areny, odbędzie się specjalny mecz z udziałem fanów. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

TREFL: Kampa 0 pkt, Martinez 6, Urbanowicz 9, Sasak 18, Sawicki 12, Niemiec 4, Koykka (libero) oraz Orczyk 6, Czerwiński 3,Pawlun, Więcławski 3, Potempa 1, Pruszkowski (libero)

Bogdanka: Komenda 1, Brand 16, Nowakowski 8, Schulz 11, Ferreira 6, Kania 6, Hoss (libero) oraz Malinowski 5, Krysiak 4, Kędzierski, Wachnik 1, Zając 1, Hudzik

W ostatnim meczu sezonu Trefl Gdańsk musiał wygrać 3:1 lub 3:0, aby móc doprowadzić do złotego seta i w nim rozstrzygnąć decydującą walkę o piąte miejsce w PlusLidze, gdyż w pierwszym spotkaniu z Bogdanką LUK Lublin przegrał 0:3. Niestety nie udało się. Żółto-czarni przegrali u siebie 1:3 i ostatecznie zajęli szóstą lokatę.

Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację z pierwszego meczu o 5. miejsce oraz wystaw oceny siatkarzom i trenerowi Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację z pierwszego meczu o 5. miejsce oraz wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Dodatkową stawką była możliwość gry w europejskich pucharach w sezonie 2024/25, ale po tym dwumeczu otrzymają ją siatkarze z Lublina.

Trener Igor Juricić do gry wystawił najlepszą możliwą "szóstkę". Dla większości z nich było to jednocześnie pożegnanie z Ergo Areną, gdyż w kolejnym sezonie będą występować w innych zespołach, o czym wielokrotnie już pisaliśmy.

Trefl Gdańsk wybrał skład na sezon 2024/25. Sprawdź, kto zagra w żółto-czarnych barwach Trefl Gdańsk wybrał skład na sezon 2024/25. Sprawdź, kto zagra w żółto-czarnych barwach

Żółto-czarni dobrze weszli w mecz i przez długi fragment wydawało się, że rozpoczną go od wygranego seta. Niestety stracili kontrolę w samej końcówce i to goście zaczęli od prowadzenia.

Nieco inny przebieg miała druga partia. To gdańszczanie musieli gonić wynik i dopięli swego przystanie 23:22. Pierwsi mieli piłkę setową, ale musieli jej bronić. Mimo to wygrali i tak w walce na przewagi. Trzeci set był kluczowy. Zwyciężyła w nim Bogdanka i po nim mogła być już pewna piątego miejsca.

Dlatego w czwartej partii szkoleniowiec drużyny przyjezdnej wpuścił rezerwowych. Trefl wyszedł na "galowo", ale po kilku minutach na boisku zameldowali się młodzi siatkarze: Dawid Pawlun oraz Wojciech Więcławski, a także gracze, którzy na co dzień nie otrzymywali częstych szans, czyli: Dawid Pruszkowski czy Jakub Czerwiński. Stać ich było na kilka zrywów, po których mogli liczyć na oklaski fanów, którzy nie zdecydowali się opuścić hali po trzecim secie. Na nic wielkiego to się jednak nie zdało, bo gospodarze finalnie przegrali do 17.

Zakończył się sezon, ale kibice będą mieli jeszcze specjalną okazję do pożegnania się z siatkarzami. W czwartek, 25 kwietnia, w hali bocznej Ergo Areny odbędzie się bowiem specjalny mecz z udziałem fanów. Każdy będzie miał możliwość porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, poprosićo autograf i nie tylko. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.