GKS Katowice - Trefl Gdańsk 3:1. Piotr Nowakowski chory na celiakię

11 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

Z powodu wykrycia celiakii Piotr Nowakowski ma przerwę w rozgrywkach. Z powodu wykrycia celiakii Piotr Nowakowski ma przerwę w rozgrywkach.

W pierwszym meczu w 2019 roku siatkarze Trefla Gdańsk przegrali na wyjeździe z GKS Katowice 1:3 (20:25, 29:27, 19:25, 18:25). Na parkiecie zabrakło Piotra Nowakowskiego, który jest chory na celiakię. Żółto-czarni zagrali słabo, choć w czwartym secie mieli szanse na walkę o tie-breaka. Błąd i czerwona kartka dla Andrei Anastasiego przekreśliła nadzieje na punkt.

ANDREA ANASTASI KANDYDATEM NA LIGOWCA ROKU 2018 W TRÓJMIEŚCIE. ODDAJ GŁOS W PLEBISCYCIE

GKS: Komenda 3 punkty, Quiroga 5, Krulicki 10, Butryn 17, Rousseaux 22, Kohut 6, Mariański (libero) oraz Depowski 2, Woch, Sobala, Sobański 1, Ogórek (libero)

TREFL: Janusz 1, Schott 13, Grzyb 2, Muzaj 18, Mijailović 8, Niemiec 9, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Mordyl 2, Hebda 5, Jakubiszak, Majcherski (libero)

Przed meczem dowiedzieliśmy się, że Trefl Gdańsk zagra w Katowicach osłabiony. O chorobie dał znać dwukrotny mistrz świata, środkowy Piotr Nowakowski.

- Jak niektórzy pewnie wiedzą, nie zagram w dzisiejszym meczu przeciwko drużynie z Katowic. Z powodu słabych wyników krwi. Postanowiłem zrobić "głębsze" badania i okazało się, że dołączyłem do grona osób chorych na celiakię. Czas zatem na odpowiednią dietę, poprawę morfologii i oczywiście powrót na parkiety Plusligi. Byle szybko - poinformował w piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych Nowakowski.
W miejsce mistrza świata na środek bloku do składu wskoczył Wojciech Grzyb. Wydawało się, że Trefl pokaże się z dobrej strony w meczu z GKS. W końcu na zakończenie minionego roku żółto-czarni wyglądali bardzo dobrze wygrywając po 3:0 z Berlin Recycling Volleys oraz MKS Będzin. Niestety w Katowicach wrócił Trefl, który znaliśmy z początku sezonu, czyli grający falami.

PRZECZYTAJ WYWIAD I SPRAWDŹ M.IN. CZEGO ANDREA ANASTASI ŻYCZY TREFLOWI GDAŃSK

GKS szybko wyszedł na prowadzenie 4:1. Trefl grał niemrawo, powrotu do wyjściowego składu nie potrafił wykorzystać Marcin Janusz, słabo spisywał się Nikola Mijailović. Andrea Anastasi szybko wykorzystał dwie przerwy na żądanie, podczas których padało wiele niecenzuralnych słów. To także nie obudziło jego siatkarzy, którzy pierwszą partię przegrali do 20.

Znacznie lepiej było w drugim secie. Pomogły błędy GKS, ale także dobrze funkcjonujący blok żółto-czarnych. Przy ich prowadzeniu 14:11 o czas prosił Piotr Gruszka. Gdańszczanie dali się zbliżyć rywalowi na odległość punktu. Natomiast remis mieliśmy przy stanie 21:21. A kiedy Bartłomiej Krulicki posłał asa serwisowego gospodarze mieli piłkę setową (24:23). Piłka niesiona Tomasa Rousseaux, skuteczny atak Macieja Muzaja i ponownie Trefl miał inicjatywę (24:25). Muzaj dostał później dwie piłki setowe - pierwszą zaatakował w aut, ale przy drugiej już się nie pomylił i doprowadził do remisu 1:1.

W trzeciej partii gra Trefla ponownie się rozkleiła. Nie było walki, poświęcenia po stornie gości, więc GKS szybko wyszedł na prowadzenie 12:5. Anastasi nie wierzył w to, co się dzieje na boisku, ale pomimo zmian nie był w stanie wpłynąć na poprawę gry. Przy 21:14 przebudził się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mijailović, ale na odrabianie strat było już za późno. Obie drużyny grały nijako lecz gospodarze nie mogli już przegrać seta.

Choć na boisku Grzyba zastąpił Bartłomiej Mordyl, a Anastasi szybko wpuścił do gry także Janusza, to i tak GKS szybko zbudował 4-5 punktów przewagi w czwartym secie, głównie dzięki dobrej zagrywce Krulickiego. Treflowi udało się zbliżyć na 9:12, ale po chwili żółto-czarni ponownie byli rozbici przez rywala i przegrywali 10:17. Anastasi wykorzystał wówczas ostatnią przerwę na żądanie. Gdańszczanie doszli po niej rywala na 17:20, mieli piłkę przechodzącą, ale przełożyli ręce na stronę rywala. Nie zgodził się z tym Anastasi, mocno protestował i... dostał czerwoną kartkę. Zamiast 18:20 zrobiło się 17:22 i to zupełnie rozbiło Trefla.

13 MKS Będzin 14 1 13 13:39 6
13 grudnia z rozgrywek wycofała się Stocznia Szczecin, która miała bilans: 5 wygranych, 4 przegrane, 15 punktów, sety 16:14. Wszystkie wyniki z udziałem tej drużyny zostały anulowane. PlusLiga kontynuuje rozgrywki w składzie 13 drużyn.
Tabela wprowadzona: 2019-02-19

Wyniki 15 kolejki

• GKS Katowice - TREFL GDAŃSK 3:1 (25:20, 27:29, 25:19, 25:19)
  • MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)
  • ONICO Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:21, 25:14)
  • Chemik Bydgoszcz - Cuprum Lubin 2:3 (25:19, 25:22, 17:25, 23:25, 10:15)
  • Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (16:25, 25:20, 25:14, 18:25, 15:7)
  • Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:14)

Opinie (13)

• Zdrowia Pit!

• 8 0

• (1)

Dużo zdrowia dla P.N. Prezes G nie zwija manatki znika bo za takie pieniądze znajdzie się fachowiec, który będzie pracował 24h/d z efektami a nie udawał...…… Drużyna osiągnęła dno z którego chyba się nie odbije bez pomocy nowych i dobrych "mioteł"

• 14 1

• jak w całym treflu

• 2 1

• (1)

Gadomski Anastasi i towarzysze. Naprawdę zrezygnujcie. Patrzę na Anastasiego i gościa mam dosyć fochy, pretensje do wszystkich, teraz ten wywiad tutaj. Zawodnicy też jakiś ambicji wielkich nie mają.