Trefl Gdańsk wygrał z GKS Katowice. Siatkarze wciąż w pucharowej formie

2 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk po wygranej w Pucharze Polski bez straty seta odprawili GKS Katowice w meczu Plus Ligi. Damian Schulz (z prawej) i jego koledzy najtrudniej mieli w pierwszym secie. Siatkarze Trefla Gdańsk po wygranej w Pucharze Polski bez straty seta odprawili GKS Katowice w meczu Plus Ligi. Damian Schulz (z prawej) i jego koledzy najtrudniej mieli w pierwszym secie.

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:0 (31:29, 25:19, 25:21). Podopieczni Andrei Anastasiego męczyli się w pierwszym secie, ale później potwierdzili formę, w której zdobyli w ubiegłym tygodniu Puchar Polski. Wysoką dyspozycję utrzymuje także MVP finałowego turnieju Damian Schulz, który również w piątek został wybrany graczem spotkania.

GKS: Komenda 1, Quiroga 5, Krulicki 5, Butryn 10, Kapelus 3, Pietraszko 5, Stańczak (libero) oraz Mariański, Stelmach, Witczak, Sobański 2, Fijałek

TREFL: Sanders 1, Mika 2, McDonnell 13, Schulz 13, Szalpuk 6, Nowakowski 7, Majcherski (libero) oraz Jakubiszak

Gdańscy siatkarze do meczu w Katowicach przystąpili pięć dni po tym jak sensacyjnie sięgnęli we Wrocławiu po Puchar Polski. Trefl był faworytem tego spotkania. Podopieczni Andrei Anastasiego pojechali na Górny Śląsk z zamiarem przełożenia pucharowego sukcesu na dyspozycję w rozgrywkach PlusLigi, w której walczą o czołową szóstkę i awans do play-off.

SIATKARZE TREFLA ZDOBYLI PUCHAR POLSKI 2018

GKS Katowice powitało gdańszczan przed wyjściem do pierwszego seta szpalerem w uznaniu za zdobycie Pucharu Polski. Ten miły gest nie oznaczał jednak, że zamierzali oddać punkty bez walki. Otwierającą spotkanie partie goście wygrali po bardzo ciężkiej przeprawie. Po wyrównanym początku gospodarze objęli prowadzenie 10:7 po bloku na Damianie Schulzu. O czas poprosił trener Anastasi, a jego podopieczni doprowadzili do remisu wykorzystując m.in. słabą postawę w przyjęciu rywali.

Katowiczanie odskakiwali później co najwyżej na 2 punkty aż wreszcie prowadzenie odbił Artur Szalpuk, dopiero przy stanie 24:23. GKS obronił aż sześć piłek setowych. "Dosyć" powiedział Schulz, który popisał się asem serwisowym i zmusił miejscowych do kapitulacji.

DAMIAN SCHULZ O TRIUMFIE W PUCHARZE POLSKI I GOTOWOŚCI GRY DLA REPREZENTACJI

Druga partia rozpoczęła się odwrotnie. Prowadzenie 5:3 po plasowanym ataku Daniela McDonnella ze środka objął Trefl. GKS doprowadził do remisu po 8 atakiem Piotra Nowakowskiego. Gdańszczanie odpowiedzieli jednak serią 4 pkt z rzędu, w tym 2 po asach serwisowych Szalpuka (12:8).

Pomimo kilku zepsutych serwisów, gdańszczanie utrzymywali przewagę, w dużej mierze dzięki skutecznym atakom Schulza. Powiększyli ją dopiero przy okazji pierwszej piłki setowej, którą tym razem od razu wykorzystał McDonnell zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki.

Trzeciego seta gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 3:0 po błędzie gospodarzy oraz atakach Szalpuka i Nowakowskiego. Rywale szybko doprowadzili jednak do remisu po bloku na Mateuszu Mice i nieudanym ataku Schulza. Ten częściej zdobywał jednak punkty niż je tracił i razem z kolegami odzyskał inicjatywę.

Po akcji Miki było już 15:10, ale gra gdańskich siatkarzy nieco falowała. GKS zbliżył się na 19:21 po punktowej zagrywce Macieja Fijałka. Wtedy o czas poprosił trener Piotr Gruszka, ale efekt był odwrotny od zamierzonego. Punkt Schulza, blok Miki i GKS znów poprosił o czas. Piłkę meczową zmarnował wprawdzie Szalpuk, ale z zagrywki w aut piłkę posłał Tomasz Kalembka i gdańszczanie wracają z kompletem punktów.

16 BBTS Bielsko-Biała 19 3 16 19:52 9
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2018-02-04

Wyniki 19 kolejki

• GKS Katowice - TREFL Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 3:2 (25:20, 25:21, 18:25, 40:42, 20:18)
  • Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 15:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)
  • Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)
  • Onico Warszawa - MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:17, 25:12), 25:22)
  • Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 10:15)
  • Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)

Opinie (16)

• Brawo Trefl!

• 20 1

• Super! Gratulacje.

• 17 1

• Chyba najfajniej grająca ekipa w Polsce...na tą chwile:)

• 26 2

• Gratulacje!

Świetnie Panowie,tak trzymać!!!!Do zobaczenia w ergo 7.02

• 13 1

• Kocham trenera Anastasiego i zawodników, którzy za nim poszli za to że, nie zostawili nas kibiców na tonącym okręcie i udowodnili, że siatkówka jest ważniejsza niż pieniądze brudnych rządowych sponsorów takich jak Lotos. Gratuluję! W takiej formie ani Zaksa, ani nikt nam nie straszny!!!

• 34 4

• No i gra Gitarrra!!

Jak mówił 2 Kiler (Juachan Antonio Morales-eseista)
    Brawo

• 8 1

• Gdańskie Lwy znowu górą !!!

Oglądanie takiego meczu w wykonaniu Gdańskich Lwów to wielka przyjemność ! Nareszcie, bo było różnie. Damian jest nie do zatrzymania

• 14 1

• Brawo trefl! Czy na wybrzeżu nie ma podmiotu, który zainwestowałby w ta perspektywiczna drużynę?

• 7 0

• Dokładnie! Z taką grą i pewnością siebie w ataku nie ma innej opcji jak Reprezentacja :)
      Bardzo cieszy, że to chłopak z naszych stron.
      Trzymamy kciuki za niego i za całą drużynę!

• 4 0

• Jest Drużyna, jest MOC (2)

Brawo, brawo, brawo! Nareszcie Trefl gra na swoim poziomie. Widać, ze Damian zrobił olbrzymie postępy, czas na kadrę! Pit wrócił do swojej wysokiej formy. Myślec, ze w kadrze też się bardzo przyda, bo to zawodnik, który ma niespotykany zasięg w ataku, ale co ważne dla środkowego potrafi skutecznie blokować, czego notorycznie brakuje Bienowi (ZAKSA). Pit ma jedno i drugie. Zresztą TJ pięknie rozkłada grę, to środek, to skrzydła, gdzie rządzą Damiani i Artur. Mikuś pomału powraca do formy, ma już ataki w swoim stylu, potrzeba jeszcze czasu, spoko, niech forma przyjdzie na play-off. Zresztą Mikuś robi kolosalną robot na przyjęciu, dzięki czemu TJ może z łatwością gubić blok przeciwnika, lub rozegrać na pojedynczy. A na koniec, moim zdaniem, odkrycie, ostatnich trzech spotkań - libero Fabian Majcherski. Pokazał, że chłopak ma papiery na granie, myślę, że wspólne treningi z Gato teraz procentują. I dodam jeszcze, że jest to wychowanek Trefla, podobnie jak wchodzący na razie na zmiany zadaniowe mistrz Świata juniorów Jakubiszak. Brawo Trefl za prace z grupami młodzieżowymi. Wszystko to ładnie poukładał Andrea, brawo! Zarząd też stanął na wysokości zadania, bo przed sezonem wielu już przekreśliło drużynę. Pierwszy sukces już jest, chciałbym bardzo powtórki z 2015 roku i walki o złoty medal w finale. Wtedy zapewne pojawią się sponsorzy. Ukłony dla wszystkich wspaniałych kibiców Trefla, którzy są z drużyną na dobre i na złe (mam życzenie, aby teraz było tylko dobre). Dziękuję za uwagę. Miłego weekendu.