Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
11 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Rekord strzelecki Trójmiejskiej Ligi Biznesu w piłce nożnej ustanowiła drużyna Stena Line zdobywając 28 bramek. Do ponownej zmiany lidera doszło w rozgrywkach koszykarskich.

Stena Line ustanowiła rekord, ale trzeba przyznać, że rywale znaczenie im to ułatwili stawiając się na mecz w czteroosobowym składzie. Do przerwy zespół Wirtualnej Polski tracił 13 bramek. W pozostałych grach szczęśliwa była siódemka i jej wielokrotność. W trzech meczach zwycięzcy aplikowali rywalom siedem bramek, a w jednym czternaście. Ta czternastka to zasługa skuteczności lidera, Dryvitu, który bez problemu pokonał ostatni w tabeli Ideal Host. Zespół ten był jedynym, któremu siódemka nie przyniosła szczęścia. To był siódmy mecz w rozgrywkach i siódma porażka.

W spotkaniu o prymat, przy ulicy Słowackiego Young Digital Poland pokonał 7:2 Intel. Przełomowym momentem było wykluczenie bramkarza Intelu za tzw. akcję ratunkową. Siódemka była szczęśliwa również dla ekip Gazety Wyborczej/TLB i Elfeko.

Stena Line - Wirtulana Polska 28:0 (13:0), Sprint - Dziennik Bałtycki 5:5 (3:3), Elfeko - Urząd Marszałkowski 7:3 (3:1), Intel - Young Digital Poland 2:7 (0:1), Gazeta Wyborcza/TLB - Computerland 7:2 (1:0), Dryvit - Ideal Host 14:5 (6:0).

13. Ideal Host 7 0 20-60

Po raz kolejny zmienił się lider ligi koszykarzy. Prowadzący przed dziesiątą serią gier PZU Życie uległ Balticonowi i stracił przodownictwo. Potknięcie rywala wykorzystała ekipa Ergo Hestii, po dramatycznym boju pokonując Lido Technology. Hestia wygrała, mimo że już w pierwszej kwarcie straciła z powodu kontuzji kapitana Mikołaja Kortallę.

Dziesiątej porażki doznali gracze Castoramy. Tym razem ich pogromcami byli zawodnicy Powersystemu. Ubiegłoroczni mistrzowie, którzy również w tym roku są kandydatami do zwycięstwa w lidze, urządzili sobie w meczu z beniaminkiem ostre strzelanie. Obrońcy tytułu mistrzowskiego rzucili rywalom aż 129 punktów, z czego 53 zapisał na swoim koncie Bartek Jóźwiakowski. Słabą skuteczność zaprezentowały drużyny Prokomu i C-MAP. Spotkanie wygrali informatycy pozowalając rywalom na zdobycie tylko 29 "oczek". W trzech pierwszych kwartach obie drużyny nie miały dobrze ustawionego celownika i rzucały w sumie nie więcej niż 15 punktów. C-MAP w trzeciej ćwiartce zdołał zdobyć tylko 3 "oczka".

Balticon - PZU Życie 73:59 (15:13, 9:13, 16:12, 33:21), Arsa - Gestia 64:44 (8:9, 18:11, 13:4, 25:20), Prokom - C-MAP 49:29 (9:6, 8:6, 10:3, 22:14), Powersystem - Castorama 129:43 (30:10, 24:9, 34:9, 41:15), Ergo Hestai - Lido Technology 75:69 (19:11, 16:19, 12:16, 28:23), Flextronics - Telekomunikacja Polska S.A. 56:68 (9:19, 12:7, 14:19, 21:23), Dziennik Bałtycki - Atena 45:79 (14:15, 9:18, 6:21, 16:25).

1. Ergo Hestia 10 18 676-424
2. PZU Życie 10 17 626-527
3. Powersystem 8 16 592-394
4. ARSA Gdynia 10 16 572-466
5. Dziennik Bałtycki 10 15 550-522
6. Flextronics 9 14 539-435
7. Atena 8 13 438-401
8. Balticon 8 13 452-445