Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
19 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie było niespodzianek w szóstej serii spotkań Trójmiejskiej Ligi Biznesu w siatkówce. Kolejne zwycięstwa odniosły Europrojekt i Intel.

W szóstej kolejce, drugiej w rundzie rewanżowej, odpoczywał najsłabszy zespół ligi, Wirtualna Polska. W pierwszym spotkaniu Intel Technology Poland zmierzył się z Centrum Techniki Okrętowej. W meczu drugiej kolejki Intel wygrał 3:0. Taki sam wynik padł w rewanżu. CTO największy opór stawiało w pierwszym secie. Walka była wyrównana i dopiero w końcówce drużyna wicelidera zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej partii Intel grał lepiej i zapewnił sobie dwa duże punkty. Bez historii był ostatni set. Przewaga była zdecydowana, "okrętowcy" zdołali zdobyć tylko 10 "oczek".

Intel: Andrzej Chabraszewski, Hanna Kucharczyk, Krzysztof Czuryło, Krzysztof Mocarski, Marcin Neufeld, Marek Korol, Mateusz Pusz, Mirosław Kucharczyk, Witold Płotka.
CTO: Bartosz Borowiecki, Dariusz Latkowski, Krzysztof Kosznicki, Krzysztof Marcinkowski, Leszek Liziński, Marek Skrzyński, Paweł Dymarski, Wojciech Górski.

W drugim meczu spotkały się niepokonany Europrojekt i TLB Team. Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco. TLB Team, jako jedyny zespół, zdołał urwać wcześniej liderowi seta. Rywalizacja w dwóch partiach setach była bardzo zacięta. Obie partie zakończyły się identycznym wynikiem - 25:21 dla Europrojektu, który mógł zapisać sobie kolejne dwa "oczka". Najmniej emocji było w ostatniej partii. Podobnie jak w meczu Intelu z CTO, niżej notowany zespół nie nawiązał walki. TLB Team zdobył tylko 10 "oczek".

Europrojekt: Agnieszka Trzonkowska, Arkadiusz Niewęgłowski, Arkadiusz Wróblewski, Arletta Czujko, Karol Klawikowski, Maciej Machiewicz, Rafał Krant, Tomasz Kołakowski.
TLB Team: Agnieszka Bartoń, Bogumił Brykalski, Iza Narwojsz, Marcin Pawłowski, Mariusz Molenda, Mirek Arentowicz, Rafał Kurczkiewicz.

Centrum Techniki Okrętowej - Intel Technology Poland 0:3 (21:25, 16:25, 10:25), TLB Team - Europrojekt 0:3 (21:25, 21:25, 10:25).

• Co z wiosenną rundą TLB w siatkówce

Wiem,że rozpoczęłą się wiosenna runda Trójmiejskiej Ligii Biznesu w piłce sitkowej, gdzie można znaleść informacje na temat wyników spotkań?