II liga siatkówki

18 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
To była czarna sobota dla pomorskich drużyn siatkarskich w II lidze. W trzech meczach zdołały zdobyć jedynie dwa sety. Najbardziej rozczarowały panie z Olimpijczyka Gdańsk, które przegrały z AZS AWF II Poznań 1:3 (23:25, 25:22, 19:25, 15:25). Panowie wracali na tarczy z Olsztyna (Alpat Gdynia) i Warszawy (Amber Starogard).

OLIMPIJCZYK: M. Skłucka, Hohn, W. Skłucka, Łucjanek, Brzostowska, Kamińska oraz Dzierżyńska (libero), Kowalczyk, Wyrwińska, Sobocińska.

Gdańszczanki po raz pierwszy o ligowe punkty zagrały przy ul. Grunwaldzkiej. W hali Państwowych Szkół Budowlanych były dopiero po raz drugi. Ale tym faktem nikt nie tłumaczy niepowodzenia.

- Sala była bardzo dobra, posprzątana, zarówno przed, jak i po meczu. Dziewczyny mogą narzekać tylko na siebie. Nie można przegrać pierwszego seta, gdy się prowadzi 21:17. Po prostu gramy słabo. Chyba trzeba zacząć się już szykować do walki o utrzymanie - przyznaje Jacek Łapiński, trener Olimpijczyka.

Na parkiet wróciła Katarzyna Kowalczyk, która w poprzednim sezonie była podstawową rozgrywającą. Jednak trudno jej się było wykazać, skoro przyjęcie nie było najlepsze, a i dobrze wystawione piłki atakujące potrafiły zepsuć. Tym samym rezerwy poznańskich akademiczek odniosły pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Pozostałe wyniki 5. kolejki kobiet:
CHTPS Chodzież - Pałac II Bydgoszcz 3:2, Powiat Kołobrzeg - Zawisza Sulechów 0:3, Uniwersytet Szczecin - Przylesie Koszalin (przełożony na 30.11).

8. Przylesie 1-2 4 6:7

AMBER: Dusowski, Winiarski, Głuszak, Michna, Masiak, Sobolewski oraz Jaworski (libero), Dziekanowski, Miotk, Parulski.

Starogardzianie wyruszyli do stolicy na mecz z MKS MDK bez dwóch chorych zawodników. Najbardziej widoczny był brak Pawła Kowalskiego. Ten zawodnik w poprzednich meczach wychodził zawsze w podstawowym składzie. Teraz na jego pozycję został przesunięty Krzysztof Dusowski, a do "6" po raz pierwszy wszedł junior Piotr Sobolewski. Gospodarze wygrali 3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:22) i był to ich pierwszy sukces w tym sezonie.

- Ten mecz mieliśmy wygrać. Utwierdził mnie w tym pierwszy set, w którym cały czas goniliśmy, a jednak w końcówce przełamaliśmy rywali. W drugiej partii rywale powstrzymali nas zagrywką, a później zadziałała psychologia. Asową piłkę na 24:22 w trzecim secie sędziowie zaliczyli jako aut. Już się nie pozbieraliśmy - przyznaje Eugeniusz Witkowski, który wraz z Jackiem Toczkiem prowadzi "piwnych".

ALPAT: Boguszewski, Krzyżak, Kolan, Bojewski, Pacyński, Piaseczny oraz Rudziński (libero), Rydzewski, Obałek, Dziura, Wrzosek.

Gdynianie przegrali z kretesem w Olsztynie z rezerwami AZS UWM 0:3 (22:25, 12:25, 20:25). Jak przyznaje Marek Patoła, mecz przegraliśmy już w szatni.

- Mogliśmy zawalczyć, ale poddaliśmy się. To był mecz błędów z naszej strony. Iskierka nadziei pojawiła się w trzecim secie, gdy doszliśmy na 21:22, ale zepsuta zagrywka Pawła Kolana, mimo że kategorycznie poleciliśmy mu aby zagrał bezpiecznie, zgasiła ją - mówi prezes Alpatu.

Pozostałe wyniki 5. kolejki mężczyzn:
Net Ostrołęka - Gwardia Szczytno 1:3, Moderator Hajnówka - MOSiR Giżycko 3:0.

• Zgaszenie iskierki

Całą odpowiedzialność za porażkę w tym spotkaniu biorę na siebie. Nie wiedziałem iż 1 zagrywką byłem w stanie przesądzić losy tego zaciętego meczu ale widocznie tak było. Pan Prezes przecież nie może sie mylić. Co do "kategorycznie poleciliśmy mu aby zagrał bezpiecznie" to widocznie uwaga ta umknęła mi w natłoku wielu cennych uwag, które padają z ust Pana Prezesa w trakcie naszych meczy.

• 0 0

• uuuu

uuu Pawle - odwazne wystapienie
    a czy nie boisz sie uslyszecod prezesa sakramentalnego "S*********" ? : )
    powodzenia

• 0 0

• nie róbcie z tego takiej wielkiej afery. Paweł jest nam potrzebny i nie będzie żadnego słowa "s*********", a poza tym mecz w Olsztynie każdy z nas chciałby zapomnieć jak najszybciej