Trójmiejska Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
8 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Nie brakowało emocji w jedenastej kolejce spotkań Superligi TLH. W najciekawszym meczu Amber pokonał BIS.

Jedenastą kolejkę rozpoczął mecz BT Olivia z SM Rozstaje. Pierwsi bramkę zdobyli gracze z Zaspy. Lider tabeli jeszcze przed przerwą odpowiedział dwoma trafieniami. Po zmianie stron Rozstaje wyrównały, ale ostatnie słowo należało do obrońców tytułu mistrzowskiego. Bardzo udanie rozpoczęli mecz z Fosforami gracze MBM SA. Prowadzenie objęli w pierwszej minucie, a po dziesięciu było 2:0. Potem trafiali tylko rywale. Zdobyli pięć bramek.

Tuż po zmianie stron rozstrzygnęły się losy meczu JMP Telefon Program z Łączpolem. Gol zdobyty przez Artura Glińskiego w 22 min zapewnił Łączpolowi trzy punkty.

Hitem jedenastej kolejki była konfrontacja BIS z Amberem. Drużyny stworzyły dramatyczne widowisko. Amber dzięki skuteczności Mariana Marszeniuka, lidera klasyfikacji strzelców, prowadził już 5:1. W końcówce niesamowity zryw miał Michał Dziekan. Gracz BIS w ciągu trzech minut trzykrotnie umieszczał piłkę w siatce. Na doprowadzenie do wyrównania nie starczyło czasu.

BT Olivia - SM Rozstaje 4:2 (2:1), Grudzień 2, Chrzonowski, Klimowicz - Król, Adrychowski; Fosfory - MBM SA 5:2 (2:2), Płonecki 2, Miotk, Pawicki, Czyż - Hirsz, Leszek; JMP Telefon Program - Łączpol 2:3 (2:2), Anusik, Gonerski - Toma, Hartman, Gliński; BIS - Amber 4:5 (1:1), Dziekan 3, Knioch - Marszeniuk 4, Stencel.

8. MBM SA 11 7 34-58

Najskuteczniejsi: 18 bramek - Mariusz Marszeniuk (Amber), 11 - Przemysław Płonecki (Fosfory).

W najciekawszym spotkaniu I ligi Restauracja Sjesta pokonała 10:5 Center Mot i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Restauratorzy popisali się skutecznym finiszem strzelając siedem goli w ciągu ostatnich dwunastu minut. Kłopotów z zainkasowaniem trzech "oczek" nie miał Super Team. Lider pewnie pokonał Hotel Abak. Powody do zadowolenia mieli garcze Martini Sport, którzy zdobyli sześć punktów wygrywając z Rodekesm i Termą.

Rodex - Martini Sport 2:5 (1:2), Jurczuk, Sokołowski - Gwardyś 3, Cieśliński 2; Super Team - Hotel Abak 7:1 (3:0), Grzegorz Musik 4, Tomasz Musik 2, Muła - Łazarski; Martini Sport - Terma 7:5 (2:2), Merchut 3, Cieśliński 2, Gazarkiewicz, Szydłowski - Chojnacki, Majewski, Hinc, Niedzielski; Center Mot - Restauracja Sjesta 5:10 (4:2), Olszewski 2, Leyk 2, Michalkiewicz - Malinowski 3, Poźniak 2, Miklis 2, Kwiecień 2, Żelazny; Rodex - ZTS Poczta Polska 5:5 (2:2), Sokołowski 2, Jurczuk, Matusiak, Wasilczuk - Rachfak 3, Jaszewski, Sołtys.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (6)

• Przepowiednia

Za chwilę jakiś młotek podziękuje za brak tabeli 1 ligi :))

• 0 0

• Marian

Marian Marszeniuk. Juhuu. Ryan ma 3 imię !!!

Gratulacje od znanego, silnego skrzydłowego....