Bartosz Ława przypomniał się golem

Najnowszy artukuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Kamil Kotkowski wprawdzie obronił w sobotę rzut karny, ale i tak trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. M.in. po strzale byłego kapitana Arki Bartosza Ławy. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Rezerwy Arki Gdynia przegrały na wyjeździe z Vinetą Wolin 0:3 (0:3). Jednego z goli zdobył były kapitan żółto-niebieskich - Bartosz Ława. Dla podopiecznych Roberta Wilczyńskiego to już trzecia z rzędu i piąta w sześciu ostatnich spotkaniach porażka. W zreformowanej III lidze zapewne nie uda się utrzymać.

ARKA II: Kotkowski - Izdebski, Pasieka, Bednarski, Kozakowski - Lomski (75 Wośk), Foks, Stepnowski (62 Kupczyk), Czapłygin, Kłosowski - Nowicki

BAŁTYK POKONAŁ REZERWY LECHII, ZOBACZ RELACJĘ, FILM I ZDJĘCIA

Rezerwy Arki są już pogodzone ze spadkiem z III ligi. Swoich najlepszych zawodników z juniorów starszych gdynianie rzucili do gry o spokojne utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Dlatego też i przeciwko Vinecie zagrali głównie młodzi zawodnicy co szczególnie widoczne było w bloku obronnym.

Zaczęło się wprawdzie obiecująco, ale w 8. minucie gry Mateusz Czapłygin nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Później o podobne okazje było jużtylko ciężej.

- Ograniczyliśmy się w tym meczu do kontrataków i na początku mieliśmy kilka ciekawych kontr, które mogły zakończyć się bramką. Nie udało nam się ich wykorzystać, a w dodatku popełniliśmy sporo błędów w obronie. Pierwsze dwa stracone gole to praktycznie sytuacje sam na sam - przyznaje trener Robert Wilczyński.
Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Bartosz Ława. Przypomnijmy, że były kapitan Arki strzelił gola także w jesiennym meczu tych drużyn. Wówczas Vineta wygrała w Gdyni 3:1, choć od 6. minuty grała w "10".

Po zmianie stron wykazał się bramkarz gdynian Kamil Kotkowski, który obronił rzut karny i ochronił zespół przed stratą czwartego gola. W 80. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Konrad Kupczyk. Próba zdobycia honorowego trafienia skończyła się na przeniesieniu piłki nad poprzeczką.

- Jesteśmy już zmęczeni tym sezonem. Kontuzje oraz roszady kadrowe sprawiły, że praktycznie każdy mecz gramy w innym ustawieniu. Liczę na to, że choć w ostatnim spotkaniu, gdy zapewnimy sobie utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów zagramy w optymalnym składzie na pożegnanie z III ligą - mówi trener Wilczyński.