Trzeci kolejny remis gdańskich akademików

mat.
7 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Tym razem Dominik Depta (nr 7) nie wpisał się na listę strzelców, choć to on na 2 sekundy przed końcem meczu mógł zapewnić gdańszczanom komplet punktów Tym razem Dominik Depta (nr 7) nie wpisał się na listę strzelców, choć to on na 2 sekundy przed końcem meczu mógł zapewnić gdańszczanom komplet punktów

Wyraźnej zadyszki doznali piłkarze halowi AZS UG. Liderzy pierwszej ligi futsalu po raz ostatni wygrali na początku stycznia aż 16:2 z Kadetem Poznań i od tego czasu nie mogą zainkasować kompletu punktów. W ostatniej kolejce gdańszczanie zanotowali trzeci z rzędu remis, tym razem na wyjeździe z AZS UMCS Lublin 5:5 (1:2).

Bramki: Gadzicki 3, Zgierski 2 - Olszewski, Poźniak, Pawicki, Friszkemut, Musik.

AZS UMCS: Górski, Lenartowicz, Boniaszczuk, Zgierski, Kowalczyk, Kozieł, Drzewiecki, Bijas, Walęciuk, Gadzicki, Ożga.

AZS UG: Wolski, Pawicki, Knioch, Musik, Depta, Friszkemut, Ł.Olszewski, Szymański, Poźniak, Grabowski.

Gdańszczanie za sprawą Łukasza Olszewskiego otworzyli wynik spotkania i choć mieli w pierwszej połowie jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu to za każdym razem jak spod ziemi w bramce Akademików z Lublina wyrastał Paweł Górski i bronił strzały gdańszczan.

Dobra gra golkipera pozwoliła gospodarzom zagrać pewniej pod bramką gdańską i w efekcie już w 10 minucie gospodarze prowadzili 2:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej odsłonie gdańszczanie jeszcze bardziej podkręcili tempo meczu, w praktyce nie opuszczali oni połowy drużyny lubelskiej. W bramce AZS UMCS ponownie dwoił się i troił Górski, czyste konto zachował przez 7 minut. Do remisu doprowadził Paweł Friszkemut z kilku metrów strzelając drugiego gola dla gdańszczan. Dwie minuty później bramkę na 3:2 dla ekipy Uniwersytetu Gdańskiego zdobył Wojciech Pawicki.

Goście nadal utrzymywali wysokie tempo swoich akcji, wydawało się więc, że "ukłuci" już gospodarze wkrótce po raz kolejny wyjmować będą piłkę z siatki. Kolejne gole padały, jednak ich autorem byli lublinianie. Na 9 minut przed końcem spotkania gospodarze wyrównali na 3:3 po rozegraniu rzutu wolnego, kolejne 60 sekund przyniosło im odzyskanie prowadzenia kiedy kontrę celnym strzałem wykończył Artur Gadzicki.

W tym momencie było 4:3 dla gospodarzy, którzy jednak prowadzeniem cieszyli się zaledwie pół minuty, do remisu doprowadził Tomasz Musik. Na siedem minut przed końcem spotkania sfaulowany w polu karnym gospodarzy został Łukasz Knioch, próbę nerwów podczas rzutu karnego wygrał Tomasz Poźniak i lider 1.Ligi futsalu znów prowadził.

Wówczas szkoleniowiec lublinian, Tomasz Bielecki, postawił wszystko na jedną kartę. Wycofał bramkarza. Jego podopieczni zdołali przenieść ciężar gry na połową gdańską a na 50 sekund przed końcem meczu Gadzicki strzelił trzeciego swojego a piątego dla AZS UMCS gola ustalając tym samym wynik spotkania, mimo że w samej końcówce trener gdańszczan, Mariusz Kinda również wprowadził piątego zawodnika do gry. Niestety najpierw Łukasz Knioch a później Depta nie wykorzystali dogodnych sytuacji.

Pozostałe wyniki 15 kolejki 1.Ligi futsalu: Marex Chorzów - AZS UW Warszawa 0:5, Mazovia Empik School UW Warszawa - Berland OSiR Komprachcice 2:3, Remedium Pyskowice - KS Gniezno 2:0, MKF 99 Grajów - Orlik Brzeg 8:3, AZS UŚ Katowice - Kadet Poznań 12:4.