Trzecia porażka z rzędu...

28 października 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Trzeciej porażki z rzędu doznali piłkarze ręczni SMS Gdańsk w I lidze. Co prawda w straciu z wiceliderem tabeli, Gwardią Opole, nie byli faworytami, ale przegrana 21:28 (14:14) w dużej mierze nastąpiła na życzenie gospodarzy. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że z dziewięciu karnych nie wykorzystali aż sześciu?!

SMS: Romantowski, Wróbel - Nyćkowiak 3, Miać 2, Zółtak 1, Kuta 3, Jachlewski 3, Szulc 1, Stankiewicz, Modestowicz 1, Rozporski, Wysokiński 3, Jeżewski 4.

Rozpoczęło się bardzo dobrze. Po bramkach skrzydłowych Mateusza Jachlewskiego i Krystiania Kuty gdańszczanie prowadzili 2:0. Od wyniku 5:7 zarysowała się przewaga gości. W ich szeregach bardzo dobrze poczynał sobie bramkarz młodzieżowych mistrzów Europy, Marcin Makówka. Mimo to do przerwy nie było jeszcze powodów do obaw, gdyż zawsze podopiecznym Jana Prześlakiewicza udawało się wyrównać.

Po przerwie, po trafieniu Tomasza Jeżewskiego, gdańszczanie prowadzili 15:14. Niestety, przy wyniku 17:18 ten sam zawodnik nie wykorzystał karnego, a rywale szybko poprawili na 20:17.

- To kolejny mecz przegrany w ten sam sposób. Do 45 minuty jest dobrze, a potem w ciągu pięciu minut rywale odjeżdżają na trzy bramki i moi zawodnicy nie mogą się już podnieść. Myślę, że nie jest to wina słabości kondycyjnej, lecz psychicznej. Nawet dobra postawa Makówki nie tłumaczy tego, że nie wykorzystaliśmy sześciu karnych. Niefortunnymi strzelcami dwukrotnie byli Jeżewski i Mieszko Nyćkowiak. Szans nie wykorzystali też Kuta i Jachlewski - ocenia trener Prześlakiewicz.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
MTS Chrzanów - Politechnika Radom 28:30, Jurand Traveland Olsztyn - AZS AWF Pol-Kres
Biała Podlaska 30:21 (11:10), Viret Huta Zawiercie - MKS Końskie 31:28 (19:14), Grunwald Poznań - Kasztelan Sierpc 28:16 (12:6), Wisła II Płock SSA - Miedź Legnica i Eltast Radom - Wolsztyniak (zakończyły się po zamknięciu tego wydania).

1. Grunwald 12:2 180-147
2. Gwardia 12:2 194-160
3. AZS AWF 12:2 162-137
4. Chrzanów 9:5 177-169
5. Jurand 8:6 165-148
6. Politechnika 7:7 187-184
7. Eltast 6:6 155-149
8. Końskie 6:8 208-211