Trzecie u rektora

2 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Siatkarki Energi Gedanii zajęły trzecie miejsce w turnieju o Puchar J. M. Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Gdańszczanki po tie-breaku wygrały z miejscowymi akademiczkami oraz w trzech setach uległy Winiarom Kalisz i Centrostalowi Bydgoszcz. Ta ostania ekipa wygrała dwudniowe zawody.

ENERGA GEDANIA: Kasprów, Wellna, Kondracjewa, Ziemcowa, Skowrońska, Kasprzak, Durajczyk (libero) oraz Nuszel, Pasznik, Kaliszuk.

Do Poznania gedanistki pojechały bez Bereniki Tomsi, która ma przeciążone kolana. Tym samym po raz pierwszy wspólnie wystąpił w oficjalnym meczu Natalia Ziemcowa i Natalia Kondracjewa. Środkowe bloku grały bez żadnej zmiany, gdyż szkoleniowiec nie zdecydował się wypróbować na boisku Karoliny Suwińskiej, która pierwszy rok jest seniorką, a w Gdańsku trenuje drugi sezon. Zmiany były dokonywane głównie na pozycjach przyjmujących, rzadziej na rozegraniu i ataku. - Dużo grała Natalia Nuszel, która zmieniał zarówno Elę Skowrońską, jak i Kingę Kasprzak. Tamara Kaliszuk wystąpiła przez około 1,5 seta z Winiarami Kalisz, zastępując Kasię Wellnę, a i Ola Pasznik wchodziła na rozegranie za Ewę Ślusarz - relcjonuje Leszek Milewski.

W ciągu dwóch dni w Poznaniu każda drużyna zagrała z każdą. Suma zdobytych punktów ustawiła klasyfikację końcową. Gdańszczanki, podobnie jak przed dwoma tygodniami w Gdańsku, okazały się lepsze od poznanianek. - Pokazaliśmy tej drużynie, że potrafimy z nią wygrywać nie tylko u siebie. Niewiele brakowało, abyśmy zwyciężylibyśmy 3:0. Pierwszy set rywalki wygrały dopiero rzutem na taśmę. Znacznie szybciej powinniśmy skończyć też tie-breaka. Prowadziliśmy 13:8, ale w jednym ustawieniu straciliśmy cztery punkty. Przy ostatniej piłce w aut atakowała Emilia Reimus. - mówi gdański szkoleniowiec.

Niestety, jak miesiąc temu na turnieju w Jaworze, także i w Poznaniu - nasze siatkarki nie dały rady Centrostalowi. Zgodnie z planem przegrały też z kaliskimi Winiarami, które grały oczywiście bez kadrowiczek. - Z Bydgoszczankami przez długie fragmentu meczu prowadziliśmy wyrównaną walkę, ale w krótkich okresach słabszej postawy traciliśmy po 3-4 punkty i to decydowało o końcowym wyniku. Co do meczu z Winiarami to oczekiwałem większej walki. Tymczasem była ona, ale tylko do dziesiątego punktu w pierwszym secie - przyznaje trener Milewski.