Trzy bramki i trzy punkty Bałtyku Gdynia z Chemikiem Bydgoszcz

Marta
25 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Przemysław Szur szybko wyrównał dla Bałtyku wynik meczu z Chemikiem i rozpoczął drogę gdynian po drugie zwycięstwo w sezonie. Przemysław Szur szybko wyrównał dla Bałtyku wynik meczu z Chemikiem i rozpoczął drogę gdynian po drugie zwycięstwo w sezonie.

Piłkarze Bałtyku Gdynia po raz drugi w sezonie zainkasowali komplet punktów. W sobotnie popołudnie, w Bydgoszczy pewnie pokonali ekipę miejscowego Chemika 3:1 (2:1). Po raz pierwszy w sezonie biało-niebiescy wykazali się tak wysoką skutecznością.

Kot 25 - Szur 28, Korpalski 37, Kręcki 66

BAŁTYK: Szulc, Korpalski, Kostuch, Szur, Garbacik, Czerwiński (18. Demiańczuk), Letniowski (65 Kręcki) , Bartlewski, Zieliński (74. Kołodziejski), Biskup (82. Górski), Duda

Mecz z beniaminkiem drugiej grupy III ligi Bałtyk rozpoczął dynamicznie, od strzału Adama Dudy w 9. minucie, który jednak minął poprzeczkę. Później nie było już tak różowo. W 18. min. nastąpiła wymuszona zmiana i kontuzjowanego Przemysława Czerwińskiego zastąpił Maksym Demjanczuk. Wreszcie w 25. min. to Chemik otworzył wynik po tym, jak Maciej Kot dopadł do piłki w polu karnym i pokonał golkipera Bałtyku.

Gospodarze nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo. Po kilku minutach, po rzucie rożnym wyrównał Przemysław Szur. Gdynianie nie zamierzali jednak dalej biernie przyglądać się wydarzeniom na boisku. Nie minęło kolejnych 10 min. i już prowadzili 2:1. Po rzucie wolnym piłkę głowa do siatki skierował Arkadiusz Korpalski.

Po przerwie dwukrotnie od straty gola gdynian ratował ich bramkarz, co zapewne świetnie wpłynęło na resztę zespołu. W 66. min. wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Piotr Kręcki przymierzył idealnie zza pola karnego i podwyższył na 3:1. Wynik już do końca nie uległ zmianie i gdynianie mogli cieszyć się z drugiego kompletu punktów w tym sezonie. Do tego po raz pierwszy udało się im strzelić w jednym meczu sezonu 2018/2019 więcej niż jednego gola.

Wyniki 4 kolejki

• Chemik Bydgoszcz - BAŁTYK GDYNIA 1:3 (1:2)
  • Polonia Środa Wielkopolska - KP Starogard Gdański 0:1 (0:0)
  • Gwardia Koszalin - Mieszko Gniezno 2:4 (1:1)
  • Górnik Konin - Radunia Stężyca 1:2 (1:1)
  • Wierzyca Pelplin - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:0)
  • Świt Skolwin - Wda Świecie 2:2 (0:0)
  • Jarota Jarocin - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
  • Lech II Poznań - Sokół Kleczew 1:1 (1:0)
  • Pogoń II Szczecin - Bałtyk Koszalin 2:2 (1:1)
Marta

Opinie (302) ponad 100 zablokowanych

• brawo super news

• 53 12

• Super Bałtyk Gdynia do przodu mocno!!! (2)