Trzy piątki wystarczyły na Toruń

Krzysztof Klinkosz
13 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Gdańscy hokeiści po serii spotkań we własnej hali w niedzielę wybrali się do Torunia. W meczu z TKH Nestą musieli poradzić sobie grając zaledwie na trzy piątki. Trener Andrzej Słowakiewicz nie mógł skorzystać z reprezentantów Polski do lat 20. mimo to Energa Stoczniowiec wygrała w derbach Pomorza 5:2 (1:2, 2:0, 2:0), a sukces osiągnąć pomogła liczna grupa kibiców z Gdańska. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Tor-Toru.

1:0 Kubat as. Marmurowicz (1.59 w przewadze)
1:1 Jankowski as. B.Wróbel (11.48)
2:1 Chrzanowski as. Dzięgiel, Koseda (19.35)
2:2 Rzeszutko as. Skutchan (24.12)
2:3 Vitek as. B.Wróbel (33.54 w osłabieniu)
2:4 Wróblewski (45.12)
2:5 Furo as. Steber, B.wróbel (56.28 w podwójnej przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, Smeja - Kwieciński, Skrzypkowski - Benasiewicz oraz M.Kabat; Vitek - Rzeszutko - Skutchan, Furo - B.Wróbel - Jankowski, Steber - Ziółkowski - Wróblewski.

TKH: Plaskiewicz; Talaga - Kubat, Koseda - Litdke, Porębski - Buril, Pietras - Chyliński; Marmurowicz - Bomba - Dołęga, Bomastek - Dzęgiel - Koivisto, Chrzanowski - Kuchnicki - Minge oraz Wieczorek.

1' Gdańszczanie zaatakowali jako pierwsi ale sędziowie dopatrzyli sie spalonego.

1' Benasiewicz spod niebieskiej ale za słabo.

2' Kara dla Energi Stoczniowca siada Benasiewicz

2' GOL dla TKH na 1:0 strzela Zoltan Kubat, który dobija strzał Marmurowicza

3' Kara dla Stoczniowca siada Rzeszutko.

4' Kara dla TKH siada Talaga.

4' Dwukrotnie na bramkę strzelał Furo ale bezskutecznie.

7' Okres wyrównanej gry z obydwu stron.

8' Kara dla TKH siada Buril.

9' Gdańszczanie grają 5 na 3 Rompkowski strzelił w słupek.

9' Vitek nie wykorzystuje sytuacji sam na sam, to samo Skutchan

7' Kara dla TKH siada Marmurowicz.

10' W solowej akcji Furo ale Plaskiewicz lepszy.

10' Kara dla Stoczniowca siada Furo.

12' TKH w natarciu Odrobny świetnie interweniuje.

12' GOL dla Energi Stoczniowca, na 1:1 wyrównuje po solowej kontrze, strzałem między parkanami Wojciech Jankowski.

13' Talaga z okolic bulika ale Odrobny broni.

14' Kara dla Stoczniowca siada Furo.

15' Odrobny ostrzeliwany intensywnie, broni bez zarzutu.

16'Skrzypkowski z dystansu obok przawego słupka bramki Plaskiewicza.

17' Furo poszedł sam ale został zatrzymany pod bandą.

19' Marmurowicz z ostrego kąta i słupek ratuje gdańszczan.

20' Vitek mierzył w okienko ale strzelił obok.

20' GOL dla TKH, po akcji gdańszczan szybka kontra gospodarzey i Chrzanowski pokonuje gdańskiego bramkarza.

Pierwsza tercja toczyła się w szybkim tempie, obydwie ekipy oddały na bramkę wiele strzałów. Częściej przy krążku byli gdanszczanie jednak nie potrafili wykorzystać wypracowywanych sytuacji, szkoda zwłaszcza kilkudziesięciu sekund w podwójnej przewadze.

W tym okresie gdańszczanie strzelali na bramkę Plaskiewicza, jednak byli niedokładni, a dwa razy w jednej akcji gospodarzom pomógł słupek. TKH zdobyło bramkę już w 2 minucie meczu po tym jak Przemysław Odrobny wypuścił krążek po strzale a Zoltan Kubat, który strzał najbliżej skierował go do siatki.

Gdańszczanie rzucili się do odrabiania strat i udało się im to w 12 minucie, po solowej akcji Wojciecha Jankowskiego. Kiedy wydawało się, że pomimo ataków jednej i drugiej drużyny pierwsza tercja zakończy się remisem, szybką kontrę po ataku gości przeprowadzili hokeiści TKH, gdańszczanie nie zdążyli na czas wrócić i ustawić obrony i Łukasz Chrzanowski pokonał Odrobnego.

21' Rozpoczęła się druga tercja.

22' Jak pierwsi zaatakowali gospodarze.

23' Chaos w defensywie gdańskiej wybijają obrońcy na oślep.

23' Mocny strzał Smeji, Plaskiewicz wybija łyżwą.

24' Bomba zostawiony sam na sam z Odrobnym ale obok słupka.

25' GOL dla Energi Stoczniowca. Skutchan odegrał zza bramki do stojącego obok bramki Jarosława Rzeszutki a ten strzela między parkanami bramkarza TKH.

25' Zasłonięty Odrobny broni instynktownie.

25' Kara dla TKH siada Koivisto.

27' Zamysł ataku gosci dobry ale wykonanie zbyt wolne i gospodarze zdążyli się ustawić.

28' Chrzanowski sam na sam z gdańskim bramkarzem ale Odrobny wybija krążek.

29' Kontra gdańszczan zatrzymana w tercji neutralnej.

30' Kara dla Stoczniowca siada B.Wróbel.

31' Gospodarze znów ostrzeliwali bramkę Odrobnego ale ponownie gdański bramkarz nie dał się pokonać.

33' Zamieszanie pod bramką TKH szczęścia próbował m.in. Ziółkowski, ale krążek odbił się od Plaskiewicza i wyszedł w pole.

33' Kara dla Stoczniowca siada Steber.

34' TKH założyło zamek, strzelał Kubat, Odrobny obronił

34' GOL dla Energi Stoczniowca na dwójkową akcję zdecydowali się B.Wróbel i Vitek. Wróbel strzelił, Plaskiewicz odbił przed siebie, z powietrza dobił do bramki Josef Vitek.

36' Rzeszutko w świetnej sytuacji ale nie trafił w krążek.

38' Kara dla TKH siada Chrzanowski.

38' Vitek najeżdżał na bramkę z prawej strony ale w ostatniej chwili był hakowany, sędzia nie odgwizduje jednak kary.

39' Furo przed polem bramkowym chciał nagrać kolegom na wolne pole ale nie zrozumiał się z innymi graczami, po chwili sam strzelał z bliska ale Plaskiewicz obronił.

Druga tercja była już lepsza w wykonaniu hokeistów z Gdańska pod względem skuteczności. Podobnie jak w pierwszych 20 minutach mecz mógł się podobać, szkoda jedynie, że ogląda go tak mało widzów. Około 60-osobowa grupa z Gdańska chwilami zagłusza miejscowych kibiców.

Wyrównanie padło już w 5 minucie drugiej tercji. Roman Skutchan wjechał za bramkę, jednak nie objechał jej czego spodziewali się torunianie, zatrzymał się w połowie dystansu i odegrał do czekającego niedaleko słupka Jarosława Rzeszutki reprezentant Polski umieścił krążek strzelając pod parkanami Plaskiewicza.

Gdańszczanie wyszli na prowadzenie podczas gry w osłabieniu. Po rajdzie na bramkę Bartłomieja Wróbla i Vitka, najpierw kapitan gdańszczan uderzył na bramkę, golkiper gości odbił "gumę" i gdy ta była jeszcze w powietrzu do bramki skierował ją napastnik z Czech.

41' Gdańszczanom zabrakło zdecydowania pod bramką gospodarzy.

43' Rzeszutko próbował strzału stojąc tyłem do bramki ale bezskutecznie , wcześniej nieporozumienie pomiędzy graczami pierwszego gdańskiego ataku.

46' GOL dla Energi Stoczniowca. Gdańszczanie skontrowali, z prawego skrzydła na środek odgrywał Krzysztof Wróblewski lot krążka przeciął Buril, uczynił to jednak w taki sposób, że zaskoczył własnego bramkarza.

47' Benasiewicz z daleka, Plaskiewicz odbija.

49' Gdańszczanie atakują coraz częściej, kolejna bramka wisi w powietrzu

49' Kara dla TKH, siada Bomastek.

50' Skutchan nagrał krążek przed bramkę Rzeszutce, jednak napastnik z Gdańska został powalony na lód.

50' Furo silnie uderzał, Plaskiewicz bronił na raty.

51' Atak Burzila na głowę od tyłu jednak sedzia nie przerywa gry!

52' Kara dla TKH siada Bomba.

53' Fatalny błąd w rozgrywaniu przewagi, Dołęga od środka lodowiska jechał sam na bramkę, jednak Odrobny uratował gdańszczan przed stratą gola.

55' Furo z ostrego kąta, Plaskiewicz broni barkiem.

55' kKara dla TKH, siada Lidtke.

55' Czas dla ekipy TKH.

56' Vitek sam na sam nie wykorzystał.

56' Kara dla TKH siada Koivisto.

57 GOL dla Energi Stoczniowca w zamieszaniu podbramkowym krążek do siatki skierował Milan Furo.

58' Kara dla Stoczniowca siada Rzeszutko.

60' Koniec meczu - TKH Toruń - Energa Stoczniowiec 2:5.

We wtorek gdańszczanie zagrają w Oświęcimiu. Wynik tego spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 30 kolejki PLH:
Grupa A - Akuna Naprzód - Wojas Podhale 6:7 (4:3, 2:3, 0:1), JKH GKS Jastrzębie- Pol-Aqua Zagłębie 6:4 (0:1, 4:2, 2:1), GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:3 (0:0, 1:3, 1:0).
Grupa B - KTH Krynica - Aksam Unia 2:7 (0:2, 1:3, 1:2).

Opinie (43) 9 zablokowanych

• STOCZNIA !!!!

Do boju !!!!! Pozdro dla kibiców na wyjezdzie.