Trzybramkowa zaliczka

26 sierpnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Hokeiści Stoczniowca pewnie pokonali w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu Polski Podhale Nowy Targ 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). W rewanżu na wyjeździe gdańszczanie będą bronić trzybramkowej zaliczki. Drugi mecz między tymi drużynami odbędzie się dopiero 30 października. W rywalizacji nie ma już Cracovii. Mistrzowie Polski przegrali z Naprzodem Janów... walkowerami.

Bramki: Zachariasz (2. minuta, 53.), Smeja (10), Jankowski (26) - Malasiński (40).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Leśniak; Skutchan, Hurtaj, Rzeszutko - Skrzypkowski, Rompkowski; Drzewiecki, Zachariasz, Jurasek - Benasiewicz, Smeja; Kostecki, Słodczyk, Jankowski - Riabenko, Młynarczyk, Poziomkowski.

Jak na początek sezonu w Gdańsku doszło do szybkiego, obfitującego w wiele spięć podbramkowych meczu. Dobrze bronił Przemysław Odrobny. Gospodarze prowadzenie zdobyli już w 85 sekundzie (!) po uderzeniu Łukasza Zachariasza. W 10. minucie z okolic niebieskiej linii Michał Smeja podwyższył na 2:0. Potem goście zdołali odtrząsnąć się z przewagi miejscowych. Okazało się, że hokeiści po wakacjach spragnieni są nie tylko hokeja. Przedwcześnie mecz zakończyli Mateusz Rompkowski i Krzysztof Zapała, którzy nie potrafili zapanować nad swoimi emocjami.

Pozostałe piątkowe wyniki: GKS Tychy - JKH Czarne Jastrzębie 4:1 (4:0, 0:1, 0:0), Unia Oświęcim - Naprzód Janów 6:2 (1:0, 2:1, 3:1).

Mecze Cracovia - Naprzód (10:3 i 5:1) z pierwszej rundy zostały zweryfikowana jako walkowery na niekorzyść mistrzów Polski. W krakowskiej drużynie występował bramkarza Dariusz Kasik, który nie miał prawa pojawić się na lodzie. Zresztą w drugim meczu był obustronny walkower (!), gdyż regulamin złamała także drużyna z... Janowa.