Tylko Bałtyk zwycięsko zakończył rundę

24 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zespół rezerw Lechii tylko zremisował w Gryfinie, choć prowadzenie objął już na początku gry po strzale Pawła Nowaka. Gdańszczanie zakończyli jednak półmetek sezonu na pozycji lidera III ligi. W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zespół rezerw Lechii tylko zremisował w Gryfinie, choć prowadzenie objął już na początku gry po strzale Pawła Nowaka. Gdańszczanie zakończyli jednak półmetek sezonu na pozycji lidera III ligi.

Jedyne trójmiejskie zwycięstwo w ostatniej kolejce rundy jesiennej III ligi zanotowali piłkarzem Bałtyku, którzy w Gdyni pokonali Gryfa Słupsk 2:0. Mistrzami półmetka zostały rezerwy Lechii Gdańsk, mimo że w sobotę tylko zremisowały w Gryfinie z Energetykiem 1:1. Porażki zanotowały Polonia Gdańsk i Arka II Gdynia, która zimować będzie na przedostatnim miejscu w tabeli.

Energetyk Gryfino - Lechia II Gdańsk 1:1 (0:1)
Kostrubiec 64 - Nowak 2

LECHIA II: Rosa - Bielawski, Iwanowski, Dawidowicz, Karwat - Żmijewski, Kaszuba (53 Skrzecz), Nowak, Frankowski, Ł.Wiśniewski (70 Górka) - Tuszyński

Gdańszczan w Gryfinie przywitały dość trudne warunki, bowiem piłkarzom przyszło grać na bardzo grząskim boisku. Lechistom już w drugiej minucie spotkania udało się jednak objąć prowadzenie po bramce Pawła Nowaka. Jego strzał z ponad 20 metrów zmylił bramkarza i - po rykoszecie od nogi jednego z obrońców - piłka wpadła do siatki.

Paradoksalnie to właśnie w pierwszej połowie gdańszczanom szło lepiej niż w drugiej. Paradoksalnie, bo od 49 minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla zawodnika gospodarzy. W 53 minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Andrzej Kaszuba, którego zmienił Oskar Skrzecz.

Wyrównującego gola Energetyk zdobył na blisko 20 min przed końcem gry i zdołał zatrzymać u siebie jeden punkt. Gdańszczanie, dla których był to czwarty remis w tegorocznych rozgrywkach, zachowali jednak pozycję lidera, gdyż zdołali zgromadzić solidną zaliczkę, która wystarczy im nie tylko na zimę.

Koral Dębnica - Arka Gdynia 2:0 (2:0)
Kowalczyk 5 (rzut karny), 33
ARKA II: Szromnik - Sulewski, P.Robakowski, Haberka (65 R.Robakowski), Stolc - K.Patelczyk (46 Patok), Ziętarski (65 Gałecki), Szwoch, Brzuzy (46 Słowiński), Formella - Surdykowski

W meczu dwóch z trzech ostatnich zespołów w tabeli lepsi okazali się gospodarze, którzy wynik spotkania otworzyli już w 5. minucie z rzutu karnego, sprokurowanego przez dosyć bezmyślny faul Przemysława Stolca. Okazję do wyrównania miał Dariusz Formella, ale po jego strzale obrońca Korala wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

W 31. minucie po stałym fragmencie gry n gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0. Pod koniec meczu mogli trafić po raz trzeci, gdy drogę do bramki otworzył im błąd Radosława Robakowskiego, ale nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji.

W końcowych minutach piłkę do bramki dębniczan głową skierował Formella, który doszedł do niej po strzale Janusza Surdykowskiego, ale sędzie odgwizdał spalonego.

- Dzisiejszy mecz to dla nas prawdziwa hańba. Ilość błędów jaką popełniliśmy zamazała dobrą postawę z ostatnich spotkań. Wiosna musi być w naszym wykonaniu znacznie lepsza. Liczę, że chłopaki wyciągną wnioski z nauki jaką pobrali w rundzie jesiennej - powiedział po spotkaniu trener gdynian Robert Wilczyński.

Bałtyk Gdynia - Gryf Słupsk 2:0 (0:0)
Bramki: Piekarski 49, Bułka 68
BAŁTYK: Grubba - Prusaczyk, Wasielewski, Martyniuk, Adamus - Drzymała, Bodzak, Barnik, Piekarski (84 Wilczewski), Bułka - Danilczyk (74 Byczkowski)

Bałtyk Gdynia - po dramatycznych, lecz zwycięskich derbach z rezerwami Arki w poprzedniej kolejce - na zakończenie tegorocznych gier skompletował drugie z rzędu zwycięstwo, wykorzystując fakt, że przyszło im zagrać z outsiderem. Pierwszy kwadrans meczu należał jednak do Gryfa, który rozpoczął spotkanie bardzo agresywnie, wychodząc wysoko do gospodarzy. Przyjezdni byli blisko zdobycia gola, ale ich najgroźniejsza akcja zakończyła się strzałem w poprzeczkę.

Biało-niebiescy stopniowo przejmowali inicjatywę, będąc groźnymi szczególnie przy stałych fragmentach gry, gdy dwukrotnie wręcz centymetrów brakowało Karolowi Wasielewskiemu by zamknąć akcję bramką.

Z dużym rozmachem zaczęli gdynianie grę po przerwie, gdy po zaledwie czterech minutach piłkę do bramki skierował Tomasz Piekarski. Pomocnik przyjął piłkę na 16 metrze, ograł stopera rywali, a następnie plasowanym strzałem w długi róg pokonał bramkarza.

Od tego momentu gospodarze przejęli pełną kontrolę nad grą. Jej ukoronowaniem była akcja Krzyszofa Bułki, który z lewej strony boiska zszedł do środka i przekładając sobie piłkę na 18 metrze precyzyjnym strzałem skierował futbolówkę w długi róg.

Za sprawą dwóch zwycięstw na koniec rundy Bałtyk znacząco poprawił swoją sytuację przed przerwą zimową.

- Musimy usiąść teraz do rozmów z zarządem i pomyśleć nad wzmocnieniami, bo strata siedmiu punktów do znajdujących się za plecami Lechii Błękitnych sprawia, że wciąż możemy się liczyć w walce o awans - mówi trener bramkarzy Bałtyku Filip Żemojtel.

Błękitni Stargard Szczeciński - Polonia Gdańsk 2:1 (2:0)
Bramka dla Polonii: Zgliński 88

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Skarżyński, Skowroński, Zgliński - K.Borkowski (75 Biernatowicz), Osłowski (65 Anusik), Szuba (77 Wiącek), Kozłowski, Ł.Borkowski - Rychłowski (82 Jaśniewski)

Gdański beniaminek jesień kończył pojedynkiem z wiceliderem. Błękitni już po 20 minutach gry prowadzili 2:0, a nie brakowało im okazji by podwyższyć ten rezultat. Polonia przejęła jednak inicjatywę, ale gola zdołała zdobyć dopiero pod koniec spotkania, gdy do pustej bramki piłkę skierował zamykający akcję z prawej strony boiska Jakub Zgliński.

W zespole Pawła Pagieły zabrakło kontuzjowanych Adama PiątkowskiegoPatryka Pikulskiego. Zadebiutował za to 18-letni środkowy pomocnik Radosław Szuba, który zagrał od pierwszej minuty.

Gdańszczanie rundę zakończyli na trzynastej pozycji mając tyle samo punktów co Koral Dębnica i "oczko" przewagi nad Arką II.

16 GKS Bełchatów 15 1 3 11 10:27 6

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-12-10

Wyniki 15 kolejki

• Górnik Zabrze - LECHIA GDAŃSK 2:0 (2:0)
  • Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Piast Gliwice 1:3 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1 (3:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 2:2 (0:1)
  • Korona Kielce - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Opinie (26) 7 zablokowanych

• Niech Bałtyk wygra z Gryfem i ratuje naszą Areczkę! (3)